Kroplówka z dojazdem do domu pacjenta
Wlewy dożylne są najczęściej wykonywane w szpitalach czy przychodniach, ale istnieje również możliwość podania kroplówki w domu pacjenta. Kroplówka w domu to bardzo wygodna forma zaaplikowania potrzebnych preparatów odżywczych, komfort, oszczędność czasu oraz pieniędzy. Domowa kroplówka pomaga zredukować stres, ponieważ robiona jest w przyjaznym otoczeniu. Kroplówki w domu wykonywane są przez doświadczonych pracowników medycznych, którzy wiedzą, jak przygotować pacjenta oraz stanowisko do podania kroplówki. Roztwór z płynem, umieszczony w szczelnym opakowaniu jest zaczepiany o stojak na kroplówkę. Dobre przygotowanie gwarantuje szczelność, a tym samym bezpieczeństwo w trakcie wykonywania wlewu. Aparat kroplówkowy mocowany jest jednym końcem w opakowaniu infuzyjnym, a drugim, przez wenflon, łączy się z ciałem pacjenta. Czasami zamiast wenflonu stosuje się wkłucie centralne, które musi zakładać wykwalifikowana pielęgniarka. Czas podania kroplówki wynosi ok. 30 minut, jest uzależniony od rodzaju podawanej substancji.
Co to jest kroplówka i jakie ma zalety
Kroplówka, czyli wlew dożylny jest metodą podawania pacjentowi leków i innych substancji np. witamin, elektrolitów, składników mineralnych i odżywczych. Ma za zadanie przyspieszyć regenerację pacjenta, dostarczyć potrzebne organizmowi substancje, przywrócić równowagę wodno-elektrolitową, utrzymać prawidłową gospodarkę kwasowo-zasadowej, podnieść poziomu cukru we krwi, usprawnić metabolizm. Jest także metodą odżywienia chorego. Określone substancje kropelka po kropelce dostają się do krwiobiegu i uzupełniają niedobory. Substancje dobierane są dla konkretnej osoby, uwzględniają jej wiek, zapotrzebowanie, stan zdrowia, występujące choroby. Dla pacjentów, w zależności od potrzeb przeznaczone są kroplówki lecznicze, witaminowe, odżywcze, nawadniające oraz wzmacniające. Kroplówki mają wiele zalet, są jednym z najskuteczniejszych sposobów na uzupełnienie brakujących substancji w organizmie. Działają bezpośrednio w organizmie, bez strat na etapie wchłaniania, dzięki temu szybko transportują wszystkie niezbędne składniki. Plusem kroplówek jest to, że nie zawierają substancji pomocniczych, a ich skład jest szczegółowo kontrolowany na etapie produkcji. Nie obciążają układu pokarmowego, dzięki temu ryzyko skutków ubocznych jest znikome.
Odtrucie alkoholowe
Kroplówki witaminowe są również jedną z form detoksu alkoholowego. Pomagają wyjść z nałogu, a także pozbyć się nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholem tj. ból głowy, nudności, spadek koncentracji. W trakcie odtrucia alkoholowego z organizmu wypłukiwane są resztki alkoholu, a także uzupełniane są substancje odżywcze, które przyczyniają się do regeneracji organizmu. W skład tego typu kroplówek wchodzi sól fizjologiczna, glukoza, elektrolit, magnez, a także witamina C, witaminy z grupy B, ornityna. W niektórych przypadkach w trakcie detoksu podawane są leki, zapobiegające pojawieniu się zespołu odstawiennego. Domowa kroplówka na kaca działa bardzo szybko, pomaga powrócić do codziennych aktywności. Odtrucie alkoholowe za pomocą kroplówki ma wysoką biodostępności, związki aktywne podawane są bezpośrednio do krwiobiegu, wchłanianie nie jest ograniczone przez funkcjonowanie układu pokarmowego.
Kroplówka witaminowa
Dużą popularnością cieszą się kroplówki witaminowe, które pozwalają dostarczyć do organizmu niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Już pierwsza kroplówka witaminowa przynosi efekty w postaci lepszego samopoczucia. Obecnie wiele osób żyje w biegu, nie ma czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków, a to szybko odbija się na zdrowiu. Na kondycję organizmu wpływ ma również brak snu, długotrwały stres, zanieczyszczanie środowiska. To powoduje złe samopoczucie, pogorszenie pracy układu odpornościowego, gorszą koncentrację, huśtawki nastrojów, a także pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci. Kroplówka witaminowa jest dużą pomocą, szybko i skutecznie dostarcza niezbędne składniki odżywcze, doskonale wzmacnia organizm pacjenta, przyspiesza regenerację komórek i nawadnia ciało. Domowe kroplówki witaminowe pomagają także:
- oczyścić organizm z toksyn,
- poprawić gospodarkę hormonalną,
- poprawić odbudową oraz regenerację mięśniową.
To doskonały sposób na polepszenie kondycji dla osób zapracowanych, zestresowanych, a także osób aktywnych fizycznie, po przebytych urazach czy chorobach.
Kroplówka witaminowa a tradycyjne suplementy doustne
Coraz więcej osób rozumie, że dbanie o zdrowie, odpowiednia dieta, ruch to niezbędne elementy odpowiadające za długie życie. Duża grupa ludzi uzupełnia dietę o suplementy, najczęściej w postaci kapsułek czy tabletek. Coraz popularniejsze stają się jednak kroplówki witaminowe. Która forma jest lepsza? Kroplówki trafiają bezpośredni do krwioobiegu, omijają cały układ pokarmowy, dzięki temu organizm otrzymuje wysokie stężenie brakujących substancji. Efekty pojawiają się bardzo szybko, pacjenci niemal natychmiast zauważają poprawę w codziennym funkcjonowaniu. Co ważne, kroplówki są dobierane do potrzeb pacjenta, dlatego nie ma tu mowy o przypadkowości. Doustne suplementy przyjmowane są najczęściej bez konsultacji, sugerując się reklama lub tym, co poleca koleżanka. Dawka nie jest ustalona dla potrzeb konkretnej osoby, wiele suplementów zawiera niskie stężenia substancji aktywnych. W przypadku kroplówek istnieje możliwość dostarczenia dużej ilości witamin i minerałów w wysokim stężeniu. Warto też pamiętać, że kroplówkę wystarczy przyjąć jednorazowo lub raz w tygodniu przez miesiąc, by odczuć ogromne efekty, suplementy należy przyjmować miesiącami.
Podsumowanie
Robienie wlewów dożylnych staje się coraz powszechniejsze i ogólnie dostępne. W Polsce działają kliniki witaminowe, możliwe jest również zamówienie kroplówki z dojazdem do domu klienta. To rozwiązanie jest dostępne na każdą kieszeń, przynosi szybkie i widoczne rezultaty. Dobrze dobrane kroplówki przyczyniają się do znacznej poprawy stanu zdrowia, a nawet wspomagają leczenie niektórych chorób przewlekłych. Warto się nimi zainteresować i zadbać, aby organizm otrzymywał wszystko, co niezbędne.