niedziela, 13 czerwiec 2021 15:06

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu. Czym się kierować?

Neba Neba

Pielęgnacja tatuażu ma kluczowe znaczenie dla tego, jak prezentować się będzie małe dzieło sztuki na Twojej skórze. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na to, by wybrać idealne kosmetyki do tatuażu.

Dlaczego jest to tak istotne i na co warto zwrócić uwagę, wybierając krem lub masło? Przygotowaliśmy krótki przewodnik dla Ciebie!

Pielęgnacja świeżego tatuażu i starego tatuażu

Dostępne obecnie na rynku produkty przeznaczone do pielęgnacji tattoo mają podwójne zastosowanie. Z jednej strony przyspieszają proces gojenia skóry i dostarczają jej niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym może się odbudować, a nieprzyjemne dolegliwości takie jak swędzenie stopniowo znikają. Z drugiej strony zapewniają trwały efektowny wygląd tatuaży.

Warto wiedzieć, że kremy do tatuażu należy stosować przez całe życie. Często można zobaczyć zielonkawo-niebieskie tattoo o rozmytych już konturach, zwłaszcza u nieco starszych osób. Do takiego efektu dochodzi, jeśli tatuaż nie został otoczony należytą opieką, zarówno na samym początku, jak i na późniejszym etapie. Świeżo po wyjściu ze studia należy stosować masło lub krem do tatuażu przynajmniej 3 razy dziennie, na dalszym etapie optymalnie jest to dwa razy dziennie, zwłaszcza po kąpieli lub prysznicu. Warto także pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, zapobiegających płowieniu.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając krem do pielęgnacji tatuażu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład. W tym wypadku niezwykle istotne są wszelkie negatywne reakcje skóry i uczulenia, dlatego jeśli widzisz w składzie substancję, z którą masz nieprzyjemne doświadczenie, lepiej postaw na inny produkt. Ważne jest, by kosmetyk dostarczał wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zarówno kremy, jak i masła mają za zadanie przede wszystkim dogłębnie nawilżać skórę, która w miejscu tattoo jest szczególnie delikatna i wrażliwa. Witamina E, ceramidy, D-panthenol są bardzo istotne dla prawidłowego przebiegu procesu gojenia i dalszej, codziennej pielęgnacji.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki naturalne, wykorzystujące oleje takie jak kokosowy czy ryżowy lub masła, na przykład Shea. To, czy wybierzesz krem czy masło do tatuażu zależy już od Twoich preferencji co do formuły kosmetyku.

Neba – polskie kremy i masła do pielęgnacji tatuaży

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości kosmetyków, które zagwarantują, że Twój tatuaż zachowa efektowny wygląd przez wiele lat, sprawdź ofertę polskiej marki Neba! Znajdziesz w niej profesjonalny krem do pielęgnacji tatuażu, masło do tattoo, a także bezpieczną, delikatną piankę myjącą, która przyda się zwłaszcza na samym początku, gdy standardowy żel pod prysznic jest zbyt drażniący.

Produkty marki Neba zostały wykonane z naturalnych składników, posiadają niezbędne certyfikaty i są wegańskie. To efekt pracy kosmetologów, poszukujących najlepszych, zgodnych z naturą rozwiązań. Mają lekką, przyjemną formułę, nie pozostawiają tłustego filmu, świetnie się rozprowadzają i, co istotne, obłędnie pachną!