sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 14 luty 2022 16:49

Koronkowa braletka - biustonosz idealny?

koronkowe biustonosze braletki koronkowe biustonosze braletki
Koronkowe biustonosze bralette to bez wątpienia jeden z najgorętszych trendów bieliźnianych.
Noszą je gwiazdy, czołowe topmodelki i redaktorki największych czasopism modowych, a wraz z nimi - miliony kobiet na całym świecie. Co takiego ma w sobie koronkowy stanik braletka? I jak wybrać model idealny dla siebie? Sprawdzamy razem z marką White Rvbbit, która jest jednym z najpopularniejszych polskich producentów koronkowej bielizny.

Biustonosz braletka - jak go rozpoznać?

Biustonosze bralette to miękkie staniki, pozbawione gąbek, pianek i innych usztywnień. W swojej najbardziej podstawowej wersji wyglądają jak trójkątne miseczki przyszyte do gumy obwodowej. Mogą różnić się sposobem wykończenia, materiałem i dodatkami, ale zawsze łączy je jedno: naturalność i bardzo zmysłowa konstrukcja. 

Biustonosze braletki zazwyczaj występują w rozmiarówce konfekcyjnej, czyli XS, S, M, L, XL. Jest to możliwe ze względu na specyficzną konstrukcję, która ułatwia dobre dopasowanie gumy. Są też takie biustonosze, których forma przypomina top - nie ma w nich ani haftek, ani innych zapięć, a całość jest wkładana tak, jak elastyczne bluzki. To wszystko sprawia, że braletkę można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Jeśli mamy przed sobą piękny, delikatny biustonosz, który nie ma drutów, fiszbin, pianki ani grubych miseczek, to prawdopodobnie jest to właśnie braletka.

Koronkowa braletka - jak wybrać model dla siebie?

Wybór pierwszego zupełnie miękkiego biustonosza zwykle wiąże się z wieloma pytaniami. Jaki krój będzie dobry dla małego, a jaki dla średniego bądź dużego biustu? Czy biustonosz z paskami na dekolcie to najbardziej uniwersalne rozwiązanie? Jakiego modelowania oczekiwać? Wyczerpujące odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na blogu marki White Rvbbit - tu natomiast postaramy się odpowiedzieć na te zadawane najczęściej.

Koronkowa braletka nie jest biustonoszem mocno modelującym biust. Warto o tym pamiętać zanim zdecydujemy się na zakup. Biustonosze bralette są projektowane dla wygody, przyjemności, zmysłowego wyglądu i zestawiania w stylizacjach modowych, a nie po to, by wysoko unosić bardzo ciężki biust lub wspierać ciało podczas treningu siłowego. Braletki są świetne na co dzień i na wyjątkowe okazje. Zwykle są tak wygodne, że można w nich chodzić non stop, a nawet komfortowo spać.

Koronkowy biustonosz - jaki rozmiar wybrać?

Jeśli chodzi o dobór braletki ze względu na rozmiar biustu, to jest tyle opinii, ile kobiet noszących staniki. Jedne uważają, że miękkie staniki są stworzone przede wszystkich dla drobnych biustów (bo delikatna konstrukcja prezentuje się na nich najlepiej), inne natomiast, że koronkowe biustonosze braletki są modelem dla większych biustów, które nie potrzebują dodatkowego powiększania gąbkami. Na blogu producenta koronkowej bielizny White Rvbbit można odnaleźć teksty opisujące po kolei każdy z oferowanych modeli, wraz ze wskazaniem, na jakim biuście sprawdzi się najlepiej. Co ciekawe jest tam wiele konkretnych wskazówek, na przykład to, że duże biusty najbardziej pokochają biustonosze bralette z podwyższonym krojem miseczek, uszyte z elastycznych koronek. 

Najlepszą metodą jest jednak zawsze wybranie kilku modeli i sprawdzenie, jak się się na nas układają. Ze względu na to, że White Rvbbit to internetowy sklep z koronkową bielizną damską, można w nim zamówić dowolną ilość biustonoszy braletek w każdym rozmiarze - i przymierzyć je spokojnie w domu. To zdecydowanie ułatwia odnalezienie stanika idealnego - bez względu na to, czy w grę wchodzi braletka, balkonetka czy biustonosz push-up.