sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 14 luty 2022 17:20

Certyfikat prezentowy tak czy nie?

strzelnica wrocław strzelnica wrocław pixabay

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy sprzedawcy detaliczni oferują konsumentom karty upominkowe jako sposób na zrobienie zakupów lub podarowanie pieniędzy przyjaciołom, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych

Istnieje możliwość zakupu karty fizycznej lub elektronicznej, a każda z nich posiada szeroki zakres funkcji i korzyści. Wydawałoby się, że to jest super pomysł na prezent świąteczny, urodzinowy czy z jakiejkolwiek innej okazji, jednak nie jest to tak łatwe. O wszystkich zaletach i wadach certyfikatów prezentowych opowiemy w dzisiejszym artykule.

Karta upominkowa to forma płatności, którą można wykorzystać do dokonania zakupów w sklepach detalicznych, na stacjach benzynowych, w restauracjach i innych miejscach. Na kartę ładuje się pieniądze, które następnie Ty lub osoba obdarowana kartą podarunkową może wydać w akceptowanych miejscach.

Karty podarunkowe mogą oferować wiele korzyści. Na przykład:

  • Karty upominkowe mogą być odpowiednim prezentem na święta lub inną specjalną okazję.
  • Mogą być dobrą zastępczą formą płatności, jeśli wolisz nie płacić gotówką lub korzystać z karty kredytowej.
  • Możesz używać kart podarunkowych do kontrolowania wydatków (nie wydasz więcej niż saldo na karcie).
  • Mogą być łatwe i wygodne w użyciu.
  • Karty podarunkowe mogą być lepszym rozwiązaniem, jeśli nie masz pojęcia, czy zainteresowałaby odbiorcę strzelnica, spa-centrum czy zakupy w galerii.

Z drugiej strony, certyfikaty mogą mieć również pewne minusy, a mianowicie:

  • Odbiorca prezentu może odnieść wrażenie, że nie myśleliście o nim i jego interesach, a kupiliście, co było prostsze.
  • Odbiorca może nie korzystać z usług, na które dostał bon podarunkowy.
  • Po dokonaniu zakupów za pomocą karty podarunkowej może pozostać niewielka niewykorzystana suma pieniędzy, która kończy jako pieniądze zmarnowane.
  • Karty z zamkniętym obiegiem ograniczają siłę nabywczą.
  • Zgubienie lub kradzież karty podarunkowej, zwłaszcza jeśli nie udało się jej zarejestrować lub zachować numeru karty podarunkowej uniemożliwia skorzystanie z prezentu.

Cokolwiek by nie mówili o minusach bonów upominkowych, jest to sposób na spełnienie życzeń każdej osoby. Ponieważ nie narzucacie swoich prezentów (książek, kubków czy karnetu na siłownię), tylko dajecie wybór. Niektóre osoby chętnie robią zakupy w sklepie online, inne będą się cieszyć nielimitowanym bonem do kina, a są też osoby, których będzie kręciła strzelnica wrocław czy lasertag.

Cokolwiek byście nie wybrali, voucher podarunkowy powinien przynieść dużo radości i przyjemnych wspomnień.