piątek, lipiec 12, 2024
środa, 26 kwiecień 2023 10:22

Kawa na prezent - jak wybrać idealną?

Kawa na prezent Kawa na prezent mat.prasowe

Kawa to fantastyczny pomysł na prezent. Nieodzownie kojarzy się ona bowiem z niezwykłym smakiem, aromatem i chwilą przyjemności. Tego rodzaju podarunek jest szczególnie polecany dla kawoszy, dla których picie kawy stanowi nie tylko sposób na zaspokojenie pragnienia, ale również jest swoistym rytuałem.

 

 

O czym należy wiedzieć decydując się na zakup kawy na prezent?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są liczne gatunki kaw, które różnią się smakiem, aromatem oraz ceną. Poza tym, kupujący mogą zdecydować się na kawy ziarniste lub mielone. Wybór w tym wypadku powinien być podyktowany preferencjami osoby, która ma zostać obdarowana kawą. W zależności odrodzaju posiadanego przez daną osobę ekspresu należy sięgać po kawy mielone, ziarniste lub produkty w kapsułkach.

Czym różnią się poszczególne gatunki kaw?

Oferowane w sprzedaży różne rodzaje kawy mogą mieć odmienny aromat, smak i moc. Kawy z rodzaju robusta są mocne, zaś ziarna arabiki cechują się bardziej delikatnym smakiem. Kupujący mogą się również decydować na mniej popularne kawy, w tym liberyki i excelsy.

Czy rejon uprawy wpływa na smak kawy?

Zdecydowanie tak. Powszechnie spotykane ziarna kaw pochodzące z Brazylii cechują się delikatnym smakiem z nutą czekoladową, orzechową i miodową. Tego rodzaju ziarna mogą być z powodzeniem wykorzystywane do zaparzania kaw we włoskim stylu. Ziarna pochodzące z Gwatemali są kwaśne. Ich smak jest intensywny z wyczuwalnymi nutami owocowymi i ziołowymi. Kawa z Meksyku jest słodka i pozbawiona goryczki. Mogą w niej być wyczuwalne nuty owocowe i herbaciane.

Na jakie inne cechy kawy należy zwracać uwagę?

Decydując się na zakup kawy, należy zwracać uwagę nie tylko na jej aromat i smak, ale również na certyfikaty potwierdzające jej wysoką jakość. Certyfikat ISO 9001 świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług. Jest on znany i honorowany na całym świecie. Na etykietach obecny może być również certyfikat Rainforest Alliance, który przyznawany jest produktom pochodzącym z naturalnych i zrównoważonych upraw. Plantacjom, które uprawiane są w miejscach zacienionych zgodnie z równowagą biologiczną ekosystemu przyznawany jest certyfikat Shade Grown, zaś produkty pochodzące ze sprawiedliwego handlu znakowane są jako Fair Trade. Na opakowaniach znajdować się może również znak UTZ, który poświadcza pochodzenie produktów z rolnictwa zrównoważonego lub znak Naturland Fair, w przypadku którego ziarna kaw pochodzą z lokalnych upraw.

Czym są kawy speciality?

Ziarna kaw speciality pochodzą z niewielkich upraw oraz są ręcznie zbierane i obrabiane. Tego rodzaju wysokogatunkowe wyroby posiadają oceny przyznawane przez stowarzyszenie SCAA. Stowarzyszenie to działa od ponad dwudziestu lat i zrzesza pasjonatów kawy. Osoby te cenią sobie wysoką jakość kawy oraz posiadają wiedzę, z której czerpać mogą producenci kawy na całym świecie. Członkowie stowarzyszenia mogą przyznawać oceny w skali od sześciu do dziesięciu. Najbardziej cenione są jednak kawy, które zdobyły od ośmiu do dziesięciu punktówWspomniana punktacja zależy od kilku czynników, w tym smaku, aromatu czy słodkości kawy.

Gdzie warto kupować wysokogatunkową kawę?

Dobrej jakości kawa może być kupowana zarówno w punktach stacjonarnych, jak również w sieci. Godny polecenia sklep online z kawą powinien oferować szeroki wybór produktów w przystępnych cenach. W jego asortymencie powinny się znajdować kawy o różnym stopniu goryczki i kwasowości, a także produkty o nutach cytrusowych, czekoladowych czy waniliowych. Warto również pamiętać o tym, że w przypadku kawy ważne jest nie tylko miejsce uprawy kawowców, ale również rodzaj zbiorów i sposób przechowywania ziaren. Wysokogatunkowe ziarna kawy przechowywane są zwykle w drewnianych beczkach, które pomagają zachować ich wysokie walory smakowe. W innym przypadku stosowane są popularne worki jutowe, które stanowią zdecydowanie tańsze rozwiązanie.
Szeroką ofertę wysokogatunkowych kaw na prezent można znaleźć na stronie https://aromatkawy.com/ 

Czy warto decydować się na zakup zestawu kaw?

Godny polecenia sklep online z kawą posiada w swojej ofercie gotowe zestawy produktów. Stanowią one doskonałą propozycję na prezent, który polecany jest dla osób pragnących poznawać nowe smaki i aromaty. Codzienne parzenie innej kawy pozwala w tym wypadku na wyrobienie sobie własnego gustu i jest szczególnie polecane dla początkujących kawoszy. W zestawie znajdować się mogą nie tylko same ziarna kawy, ale również ozdobne filiżanki i młynki. Całość powinna być w starannie zapakowana w estetyczne opakowanie, a poszczególne wyroby muszą cechować się wysoką jakością. Taki szeroki wachlarz produktów umożliwia zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wybrednych koneserów kawy.