niedziela, kwiecień 14, 2024
środa, 26 kwiecień 2023 18:09

Jakie body kopertowe dla niemowląt kupić?

Wyprawka dla niemowlaka Wyprawka dla niemowlaka FazyMazy

Body jest pierwszym ubrankiem dla noworodka. To podstawowy rodzaj ubranka, który będzie towarzyszył dziecku od narodzin, przez kolejne dwa lata. Jakie ubranka kupić dla noworodka, i czym się kierować na zakupach? Jakie marki ubranek niemowlęcych wybrać do wyprawki? Oto wpis o ubrankach dla noworodka.

 

Wyprawka dla niemowlaka z certyfikowanej bawełny.

 Ubranka dla niemowląt powinny przede wszystkim zapewniać dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Aby tak było, należy wybierać tylko te ciuszki, które zostały uszyte z dobrej jakości bawełny. Kupując ubranka zwracamy więc przede wszystkim uwagę na skład materiałowy. Każde ubranie musi posiadać metkę z oznaczonym składem bawełny, z której zostało uszyte. Na metce znajdziemy również miejsce szycia. Ubranka z certyfikowanej bawełny dają gwarancję bezpieczeństwa i wygody. Dobre marki ubranek dla dzieci to: Mrofi, Pinokio, Nini, Marija, czy Cottonki.

 To ubranka szyte w Polsce, z bezpiecznych materiałów. Kupując ubranka tych marek nie musisz obawiać się o ich jakość. Znając markę możesz skupić się na kolorach i wzorach ubranek. Certyfikaty ubranek niemowlęcych to na przykład:

  • Oeko Tex Standard 100
  • Bezpieczny dla dziecka
  • GOTS

Body niemowlęce kopertowe dla dzieci

Jak rozpinamy body dla niemowlaka? Standardowe body dla dziecka ma rozpinanie w kroku i na ramieniu. Rozpinanie w kroku umożliwia szybką i łatwą zmianę pieluszki. Napki na ramionku ułatwiają zakładanie ubranka przez głowę. Dla noworodka body zazwyczaj jest rozpinane kopertowo, lub przez cały środek. Czym się różnią te dwa rodzaje body?

Body kopertowe z krótkim rękawem lub długim, rozpinamy na zakładkę. Po rozpięciu ubranka mamy dwa płaty bawełny. Najpierw nakrywamy i zapinamy jedną stronę, a następnie drugą. Taki rodzaj body zapewnia dziecku więcej wygody i otulenia. Jest to również najłatwiejsza forma ubierania niemowlaka.

 Body rozpinane przez cały środek również jest bardzo łatwe do ubrania. Takie body ma jedną warstwę materiału, ale rozepniemy je po całej długości. Do rozpinania body zazwyczaj służą antyalergiczne napki, czyli zatrzaskowe guziczki.

 Body kopertowe dla dziewczynki noworodka

 Body dla dziewczynki często mają fikuśne falbanki, bufiaste rękawki, czy unikalne wzory. Niepowtarzalne ubranka dla niemowląt kuszą pięknymi wzorami i formami. Pamiętajmy jednak aby body było przede wszystkim wygodne. Dla noworodka dobrze jest kupić proste body. Body z falbankami dla dziewczynki możemy kupować od rozmiaru 62 lub 68. Falbanki i koronki nie powinny uwierać maluszka. Ubranka dla dziewczynki mogą mieć natomiast piękne wzory np.: w kwiaty. Różowe body dla dziewczynki może mieć też napisy, które nie przeszkadzają dziecku. Przy ubrankach w rozmiarze 56 bardziej bawmy się kolorem i nadrukiem niż formą i dodatkami.