niedziela, kwiecień 21, 2024
wtorek, 28 luty 2023 19:31

Karmienie piersią – jakie ubrania i akcesoria Ci to ułatwią?

ubrania i akcesoria dla karmiących mam ubrania i akcesoria dla karmiących mam mat.prasowe

Karmienie piersią to wyjątkowy rytuał dla kobiety i jej dziecka, który zbliża ich do siebie, ale też pozwala maluchowi prawidłowo się odżywiać. Karmienie piersią to równocześnie ogromna zmiana dla kobiety, która wcześniej nie miała z nim do czynienia. Poznaj metody dbania o piersi w trakcie karmienia, a także przydatne wskazówki dotyczące akcesoriów i ubrań dla mamy karmiącej.

Ubrania i akcesoria dla karmiących mam:

  • Dowiedz się, jak dbać o piersi w trakcie karmienia
  • Odkryj wygodną bieliznę oraz ubrania dla mam karmiących
  • Poznaj akcesoria, które ułatwią karmienie piersią

Jak dbać o piersi podczas karmienia?

Piersi podczas karmienia dziecka to niezwykle ważna część ciała, o którą trzeba dbać bardziej, niż dotąd. Podczas ciąży i później w trakcie karmienia należy dbać o ich higienę – wystarczy delikatne mycie wodą oraz osuszanie. Lepiej odstawić na bok mydła i żele pod prysznic, które mogą wysuszać brodawki. Jeśli użycie środka myjącego jest niezbędne, to najlepiej postawić na delikatne preparaty z naturalnym składem, które nie podrażnią tej delikatnej kobiecej strefy. W przypadku przesuszonego naskórka można też używać naturalnych balsamów, takich jak olej migdałowy, masło shea, czy oliwa z oliwek.

Ważnym elementem dbania o piersi w trakcie karmienia jest także dbanie o brodawki. Najlepszą metodą na zmniejszenie ryzyka występowania ich uszkodzeń oraz bolesności jest prawidłowe przystawienia dziecka do piersi. Dobrą wiadomością jest również to, że w czasie ciąży sutki zwiększają swoją elastyczność, dzięki czemu są one lepiej przygotowane do karmienia noworodka.

Wygodna bielizna i ubrania dla karmiących mam

Podstawą jest fakt, by ubrania i akcesoria dla karmiących mam były praktyczne i komfortowe. Przykładem bielizny, która okaże się drugą skórą, jest miękka braletka. Pozbawiona fiszbin, cechuje się miękkim i elastycznym materiałem. Może być noszona pod wygodne ubrania zarówno w domu, jak i w pracy, jak również na plaży, czy w szpitalu na czas porodu. Jej wyróżnikiem są także piękne wzory, które przyciągają wzrok. W kategorii ubrania i akcesoria dla karmiących mam, te braletki nie tylko niosą wygodę i wielofunkcyjność, ale i wyjątkowy design.

A może unikalna koszulka do karmienia? Jest bardzo wygodna i ułatwia karmienie piersią. Wykonana jest z certyfikowanej bawełny, dzięki czemu oddycha i pozwala na komfortowe noszenie. Ubrania i akcesoria dla karmiących mam tego typu pozwolą na szybkie udostępnienie piersi dziecku, a przy tym na zrobienie tego dyskretnie. Ponadczasowy design koszulek idealnie wpasuje się niemal w każdą matczyną garderobę.

Praktyczne akcesoria dla karmiących piersią

Karmienie piersią to nie tylko odżywianie malucha, ale i wyzwanie dla mamy. Kobieta, która nie zetknęła się z nim wcześniej, może być zaskoczona niedogodnościami, z którymi wcześniej nie miała do czynienia. Na szczęście na rynku dostępne są akcesoria do karmienia piersią, które pomogą rozwiązać wiele problemów.

Praktycznym gadżetem dla karmiących mam jest na przykład poduszka do karmienia w kształcie rogala. Dzięki niej mama może przyjąć wygodną pozycję podczas karmienia – nie musi się nienaturalnie pochylać. Odciąża to nie tylko jej ręce, ale i kręgosłup. Poduszka tego typu pozwala również na prawidłowe ułożenie dziecka i zapewnienie mu komfortowego położenia.

Przydatnym akcesorium okażą się też wkładki laktacyjne wielorazowego użytku. Są bardzo chłonne i miękkie oraz sprawdzą się w ochronie przed przeciekaniem mleka. Dzięki kształtowi łezki dopasują się do każdej piersi. Używanie wielorazowych wkładek to troska o środowisko – wystarczy je wyprać w 40 stopniach i użyć ponownie.

Każdej mamie karmiącej piersią przydadzą się również woreczki do przechowywania mleka oraz kolektor. Oba te akcesoria pozwolą zachować każdą cenną kroplę maminego pokarmu, który, jak wiadomo, jest bezcenny dla malucha.