niedziela, kwiecień 21, 2024
środa, 11 październik 2023 12:23

Jakie zalety mają rowery trójkołowe rehabilitacyjne?

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne Rowery trójkołowe rehabilitacyjne

Rehabilitacja to najczęściej mozolny proces wymagający niesamowitego wysiłku całego zespołu ludzi. Specjaliści, lekarze, rehabilitanci, rodzina, konieczność regularnych wyjazdów. Staracie się, jak możecie, ale efekty przychodzą niesamowicie powoli. Widzisz, że sytuacja coraz bardziej dobija bliskiego zmagającego się z chorobą. Zrobiłbyś wszystko, żeby efekty pojawiały się szybciej. Możesz sprawić mu dużo radości oraz poprawić efektywność rehabilitacji w bardzo prosty sposób. Wyposaż go w rower rehabilitacyjny trójkołowy, a zauważysz szereg zalet takiego rozwiązania. Poznasz je w dzisiejszym poradniku. Zapraszamy!

 

Przy jakich problemach zdrowotnych pomogą rowery rehabilitacyjne trójkołowe? 4 przykłady

Rower trójkołowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzi się jako pomoc przy rehabilitacji zarówno wśród osób dorosłych, jak i dzieci. Ale szczególnie poleca się go osobom starszym, którym radość z życia odbierają schorzenia narządów ruchu.

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne są dużą pomocą dla osób zmagających się ze stwardnieniem rozsianym, chorobą reumatoidalną oraz niedowładami po udarach mózgu. Są również świetnym uzupełnieniem w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Szereg zalet takich rowerów sprawia, że osoby rehabilitowane mają szansę na odzyskanie radości z życia i na szybsze efekty swojej ciężkiej pracy wkładanej w walkę z chorobą.

Rowery trójkołowe nie wymagają umiejętności utrzymania równowagi

Osoby cierpiące na wyżej wymienione choroby cechują się zachwianym poczuciem równowagi. To poważny problem, przez który chorzy rezygnują z wielu aktywności. Rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych eliminują ten problem. Konstrukcja roweru sprawia, że kierujący nie musi balansować ciałem. Dzięki temu osoby, które mają trudności z utrzymaniem równowagi, mogą bez obaw przemieszać się na swoim trójkołowym rowerze.

rower trójkołowy dla seniora

Jazda na rowerze to samo zdrowie, czyli 3 korzyści z aktywności na świeżym powietrzu

Rowery rehabilitacyjne oferują szereg korzyści zdrowotnych, które są szczególnie cenne dla osób w tracie rehabilitacji. Pierwsza z nich to poprawa wydolności organizmu. Regularne wycieczki rowerowe zwiększają pojemność płuc, dzięki czemu wolniej się męczymy.

Kolejna korzyść to wzmocnienie mięśni odpowiadających za podtrzymywanie kręgosłupa (i nie tylko). Ta zaleta zredukuje trudności z utrzymaniem równowagi. Trzecią korzyść zauważysz po każdej wycieczce – zarówno u osoby rehabilitowanej, jak i u siebie. To lepsze samopoczucie. Jazda na rowerze sprawia, że nasz organizm wydziela endorfiny. Przypływ hormonów szczęścia automatycznie poprawia nasze samopoczucie, a pozytywne nastawienie i dobry humor to zestaw ułatwiający walkę z każdym problemem.

Jak dostać dofinansowanie do roweru trójkołowego? Podsumowanie

dofinansowanie do roweru trójkołowego dla niepełnosprawnych

Rehabilitacyjny rower trójkołowy to koszt kilku tysięcy złotych. To spory wydatek. Zwłaszcza w trakcie rehabilitacji, która sama również stwarza niemałe koszty. Ale z pomocą przychodzi dofinansowanie. Dzięki niemu zredukujesz koszty zakupu roweru. Odwiedź bądź skontaktuj się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania, a uzyskasz więcej informacji na temat dofinansowania. Skorzystaj z niego – spraw bliskiemu dużo radości i zapewnij mu szereg zdrowotnych korzyści stosunkowo niskim kosztem. Sprawdź sam!