czwartek, 09 wrzesień 2021 13:01

Jaki koc bawełniany będzie dla niemowlaka najlepszym wyborem?

Koc bawełniany Koc bawełniany

Mięciutki kocyk dla niemowlaka wielokrotnie staje się jego ulubioną przytulanką. Opatulone od główki po stópki dziecko, czyje się bezpiecznie i swobodnie. Wie, że nic mu nie zagraża i może spać spokojnie. Co należy wiedzieć przed zakupem kocyka dla swojego maleństwa?

Koc bawełniany — czym powinien cechować się najlepszy kocyk niemowlęcy?

To, czy kocyk jest lepszy, czy gorszy, zależy od tkaniny, z której został uszyty. Wysokiej jakości materiał na kocyk dla dziecka powinien spełniać kilka następujących warunków:
Jest przyjazny dla wrażliwej skóry niemowlaka — antyalergiczne kocyki dla maluszka wyróżniają się certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100 lub Tekstylia Godne Zaufania. Wyklucza ryzyko pojawienia się uczuleń na podstawie wyników badań dotyczących ponad 100 różnych kryteriów, wąskich jak między innymi: na obecność barwników wywołujących alergie, rakotwórczych, metali ciężkich czy pestycydów.
Powinien cechować się dużą elastycznością — elastyczny koc bawełniany bez problemu pozwala otulić malucha niezależnie od warunków. W wózku podczas spaceru, w samochodzie czy w domu. Nawet najmilszy w dotyku kocyk, lecz sztywny, nie sprawdzi się w przypadku niemowląt.
Jest łatwy w utrzymaniu — a dokładniej dobrze znosi pranie i nie traci swojej elastyczności czy miękkości, a kolory zachowują swoją intensywną barwę. Przekłada się to na długi czas utrzymania kocyku w świetnej kondycji.

Jak gruby powinien być kocyk dla niemowlaka?

Bez względu na to, jak mocno koc bawełniany jest ciepły, nie zastąpi on rękawiczek czy skarpetek. Będzie on jednak potrzebny do szybkiego owinięcia dzieciątka.
Kocyk powinien być na tyle gruby, aby szybko i dobrze ogrzał maluszka, ale nie doprowadził do jego przegrzania. W naszym klimacie gruby koc bawełniany dla niemowlaka z ociepleniem sprawdza się najlepiej. To również kocyk całoroczny, dlatego można stosować go przez cały rok gdy nadejdzie taka potrzeba.

Jak duży powinien być kocyk dla niemowlaka?

Wymiarem uniwersalnym kocyka dla niemowlaka jest 70 × 100 cm. Przy czym kilka centymetrów w górę lub w dół, nie będzie stanowić żadnej różnicy. Istotne, aby kocyk niemowlęcy miał mniej więcej 70 cm szerokości i 100 cm długości.
Taki uniwersalny koc bawełniany będzie służył maluszkowi zarówno jako kocyk do spania, jak i jako pościel na zamek. Kiedy malec podrośnie, będzie mógł go używać jako kocyk do zabawy lub po kąpieli.