poniedziałek, 31 styczeń 2022 17:36

Jak zgubić dodatkowe kilogramy po świętach?

catering dietetyczny catering dietetyczny

Święta to wyjątkowy czas, ale też czas ...obżarstwa. Nie ma się co oszukiwać w tym okresie większość z nas je na potęgę, a potem narzeka na dodatkowe kilogramy.

Oponka czy kilka centymetrów w biodrach to wręcz norma, a jednak normą nie powinna być. Dlatego czas wziąć się za siebie. Może do wakacji jeszcze długi czas, ale nie ma co odkładać tego na ostatni moment, tym bardziej że słynne wyzwanie 100 dni do wakacji, które ma sprawić, iż będziemy rewelacyjnie prezentować się w bikini zazwyczaj kończy się fiaskiem. Dlatego już teraz podpowiemy Wam, jak zgubić dodatkowe kilogramy po świętach.

Zasada pierwsza: postaw na catering dietetyczny

Cóż, nie ma się co oszukiwać czas świąt jest trudnym czasem dla naszej sylwetki. Także po świętach się objadamy, bo przecież szkoda wyrzucać jedzenie, co akurat jest słuszne. Ale przecież wystarczy tylko mniej go przygotowywać i już po problemie. Jednocześnie po nowym roku trudno nam znaleźć motywację, by zacząć gotować zdrowo i stawiać na lekkostrawne posiłki. Wiele osób stawia, ale na jedzenie śmieciowe, bo tak najwygodniej, a to znowu wiąże się z dodatkowymi kilogramami. A przecież tak być nie może i nie powinno być. Dlatego czas najwyższy wziąć się za siebie. Jeżeli chcecie zgubić dodatkowe kilogramy, ale też utrzymać efekt, to mamy dla Was ciekawe i nader smaczne rozwiązanie. A jest nim catering dietetyczny. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni. Posiłki są pyszne i zdrowe. Oczywiście przygotowane są tylko i wyłącznie na bazie najlepszej jakości produktów. Są przy tym pełne wartości odżywczych i też lekkostrawne. Wybierając catering dietetyczny macie pewność, że podjęliście dobrą decyzję. Otóż do wyboru macie różne opcje. Możecie zdecydować się na catering wege, ale też z dodatkiem ryb czy nawet opcję dla wegan. Jeżeli pracujecie fizycznie bądź powracacie do ciężkich treningów, to catering dla sportowców ze zwiększoną ilością białka będzie dla Was najlepszy. Ale to nadal nie koniec możliwości, bo możecie zdecydować się też na wersję dla osób zmagających się z celiakią bądź też mających uczulenie na laktozę.

Zasada druga: postaw na ruch

Ruch to zdrowie i choć brzmi to, jak truizm, to jednak trzeba powiedzieć, że nadal wiele osób o tym zapomina i prowadzi siedzący tryb życia. A przecież taka postawa sprzyja dodatkowym kilogramom, których chcecie uniknąć, ale i pozbyć się. Zatem czas na zmiany i jednocześnie te zmiany mogą być bardzo przyjemne. Otóż pamiętajcie, że podczas wysiłku fizycznego wytwarzają się endorfiny, a to oznacza, że zwyczajnie czujecie się lepiej i to nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Rzecz jasna ruch nie leczy depresji czy nerwicy, ale dodaje energii i pozwala dobrze poczuć się w swoim ciele. Zatem zacznijcie dużo spacerować, biegać. Możecie też połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrze się bawić, tańcząc i przy tym ćwiczyć, wszak wystarczy tylko zdecydować się na zumbę. Efekt i to dobry efekt gwarantowany. Czasami też małe zmiany dają dobre efekty, czyli zamiast windy wybierajcie schody i zamiast wszędzie dojeżdżać samochodem, lepiej chodzić pieszo bądź wybierać rower.

Zasada trzecia: regularność

Jeżeli zależy Wam na zrzuceniu dodatkowych kilogramów, ale i uzyskaniu właściwej wagi, to te zmiany nie mogą być tylko chwilowe. Zatem czas zmienić pojmowanie diety jako głodówki, lecz pojmować ją jako prowadzenie zdrowego i zbilansowanego stylu odżywiania. Podobnie rzecz wygląda z ruchem. Otóż nie wystarczy tylko raz na jakiś czas biegać, lecz należy robić to regularnie. Owszem, jeżeli nie macie czasu na jogging bądź pogoda jest bardzo brzydka, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by poćwiczyć w domu i rzeczywiście także będziecie zadowoleni z efektów.

Zasada czwarta: koniec z jedzeniem śmieciowym

A teraz czas przejść do być może najtrudniejszej zasady. A brzmi ona: koniec z jedzeniem śmieciowym. Otóż jedzenie typu fast food rzeczywiście uzależnia i z tego uzależnienia trzeba wyjść. Zatem absolutnie nie należy pozwalać sobie na hamburgery czy nuggetsy bądź inne przetworzone jedzenie. Należy spożywać za to sporo warzyw i pić wodę niegazowaną. Pozostaje już tylko przypomnieć wam, że także alkohol jest bardzo kaloryczny, a przy tym spowalnia metabolizm, stąd też i z niego trzeba zrezygnować.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Już po tygodniu poczujecie różnicę.