piątek, lipiec 12, 2024
poniedziałek, 27 luty 2023 20:13

Jak wybrać obuwie robocze, by nie żałować?

Wygodne buty do chodzenia do pracy Wygodne buty do chodzenia do pracy unplash

Wybór obuwia roboczego to niemały orzech go zgryzienia. W końcu jest to element garderoby, w którym często spędza się cały dzień. Do tego, to od niego często zależy, czy pracownik po zakończonej zmianie będzie czuł się dobrze i w gotowości na kolejny dzień pełen obowiązków. Jak dobrze wybrać obuwie robocze? Oto porady!

Obuwie robocze do pracy – czym powinno się wyróżniać?

Wygodne buty do chodzenia do pracy to podstawa, szczególnie jeśli pracuje się fizycznie. Rodzaj pracy ma ogromne  znaczenie, dlatego od razu warto zauważyć, że niemniej ważna jest branża. Buty dla robotnika z budowy, który przez większość czasu będzie potrzebował nie tylko zabezpieczenia przed różnego typu niebezpieczeństwami wynikającymi z charakteru pracy, ale też zimnem, jeśli praca musi być wykonywana na dworze, muszą być ciepłe i trwałe.

Nieco lżejsze, a nawet można powiedzieć dużo wygodniejsze obuwie, potrzebne jest osobie, która pracuje na sklepie lub magazynie i obsługuje kasę fiskalną, lub taśmę produkcyjną. W takim przypadku często konieczne jest stanie w miejscu przez całe 8 godzin. Aby nie przemęczyć stóp, ważne są wygodne buty do chodzenia do pracy, które zapewnią maksymalny komfort i nie będą sprzyjać powstawaniu odcisków.

Obuwie robocze dla dzieci – jakie buty do przedszkola lub szkoły?

Podobne problemy z wyborem obuwia mogą mieć najmłodsi. Wybierając buty dla pociech, warto zwrócić uwagę na wygodę, bezpieczeństwo i to, by stopa była dobrze dopasowana do buta. To istotne, ponieważ źle wybierane buty w okresie rozwoju malucha mogą prowadzić do problemów zdrowotnych, które będą się ciągnąć za nim całe życie.

Najlepszą opcją w tym przypadku będą buty piankowe dla dzieci. Dlaczego? Piankowe obuwie jest odporne na wysokie temperatury, elastyczne i przyjemne dla stopy. Dzięki temu dziecko nie czuje się zirytowane noszeniem butów (a jak wiadomo, nie wszystkie dzieci są chętnie do zakładania nawet najwygodniejszego obuwia). Do tego, pianka zapewnia komfort termiczny, nawet jeśli nie posiada dodatkowego wkładu ocieplającego.

Buty piankowe dla dzieci to również niska waga. Różnica rzędu kilkuset gramów w porównaniu z tradycyjnym obuwiem sprawia, że buty piankowe są opcją także dla dorosłych, którzy szukają codziennej wygody i nie chcą mierzyć się z nieprzyjemnymi odciskami.

Jak wybrać obuwie robocze? Podsumowanie

Niezależnie, czy mówimy o szkole, czy miejscu zatrudnienia – ważne, by wygodne buty do chodzenia do pracy lub miejsca nauczania wybrać z pewnością, że będą długo służyć i nie zmęczą stopy. W tym celu warto skonsultować się ze specjalistą ze sklepu online lub stacjonarnego, który najlepiej doradzi, jakie obuwie sprawdzi się w przypadku danego miejsca noszenia.