środa, lipiec 24, 2024
wtorek, 02 sierpień 2022 10:11

Jak stosować kapsułki do prania i jakie wybrać?

kapsułki do prania kolorowego Ludwik kapsułki do prania kolorowego Ludwik - Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Chociaż marka Ludwik znana jest od pokoleń przede wszystkim ze słynnego płynu do mycia naczyń, to szeroka gama detergentów Ludwik nadal się rozrasta.

Producent korzysta także z dorobku najnowszych odkryć w dziedzinie nauki i technologii, tworząc preparaty atrakcyjne i skuteczne. Nawet płyn Ludwik na przestrzeni dekad zmieniał swój skład i oblicze.

Co nowego u Ludwika?

Obok produktów przeznaczonych do zmywarek, czy też do mycia szyb itp., Ludwik stał się producentem nowoczesnych i skutecznych środków piorących. O ile do niedawna jako środki do prania w pralkach automatycznych królowały proszki do prania, to obecnie najpopularniejsze są specjalne kapsułki do prania, ewentualnie – łatwo rozpuszczające się w wodzie płyny do prania. Najchętniej wybierane są kapsułki do prania kolorowego Ludwik, jednak swobodnie można sięgnąć również po ich wariant do prania tkanin białych, bądź tzw. „2w1”, czyli zarówno do kolorowych i ciemnych, jak i do jasnych tkanin. Niezależnie od rodzaju kapsułek cenione są one za wysoki komfort użytkowania. Kapsułka zawiera dokładnie taką ilość detergentu, jaka jest potrzebna na przeciętne, pojedyncze pranie. Wystarczy wygodnie umieścić ją głęboko wewnątrz bębna pralki, aby po włożeniu brudnej odzieży i uruchomieniu urządzenia sama rozpuściła się pod wpływem wody. Tymczasem przed jej użyciem – kapsułka taka nie wylewa się i nie brudzi powierzchni jak może mieć to miejsce w przypadku płynu lub wysypującego się proszku. Kapsułka, jak sama jej nazwa wskazuje, jest po prostu zamknięta kapsułą z nowoczesnym, silnym i skutecznym, a zarazem delikatnym dla tkanin środkiem piorącym.

Czy wybrać kapsułki do prania 2w1 Ludwik?

Kapsułki 2w1 pełnią funkcję proszku do prania oraz płynu do płukania. Mogą wydawać się rozwiązaniem optymalnym i uniwersalnym. Rzeczywiście, nowoczesne kapsułki Ludwik 2w1 Sensitive, to kapsułki jakich najlepiej użyć wówczas, kiedy rzeczy do prania jest niewiele i ich segregowanie wydaje się nierozsądne. Ponadto przeznaczone są one zwłaszcza do prania tkanin delikatnych i są szczególnie łagodne dla skóry. Jednak dzieląc rzeczy do prania na te „białe” i „kolorowe” często lepiej sięgnąć osobno po kapsułki Ludwik do prania tkanin białych, które sprawią, że biel tkanin po praniu dłużej zachowa swoją intensywność. W związku z tym na różne okoliczności najlepiej zaopatrzyć się na https://ludwik.pl/pl/ w różne rodzaje kapsułek do prania. Dla najlepszej ochrony kolorów wystarczy skorzystać z kapsułek do prania kolorowego Ludwik. Wszystkie kapsułki 2w1 z tej gamy można stosować również z takimi rozwiązaniami spod szyldu Ludwik jak np.:

  • chusteczki zapobiegające zafarbowaniu ubrań
  • wybielacz
  • odplamiacz
  • itp.

Naturalnie najlepiej komponując je z właściwymi tym środkom typami kapsułek do prania Ludwik. Dzięki kapsułkom nie musisz już zaopatrywać się osobno w specjalistyczny płyn do płukania tkanin, chociaż jeżeli chcesz, by Twoje ubrania były bardziej miękkie, albo potrzebujesz użyć płynu dodatkowo, ze względu na to, że bardzo mocno się elektryzują – nic nie stoi na przeszkodzie by łączyć płyn z kapsułkami!