wtorek, maj 28, 2024
środa, 11 styczeń 2023 15:27

Jak korzystać z Appstore?

karta Google Play karta Google Play mat.prasowe

Posiadacze urządzeń mobilnych marki Apple mają do dyspozycji sklep Appstore – odpowiednik Google Play dla właścicieli smartfonów z Androidem. Jak z niego korzystać, gdzie dostępna jest karta Appstore? Niezbędne informacje znajdziesz poniżej.

Appstore – biblioteka aplikacji dla użytkowników urządzeń Apple

Smartfony stały się dla większości z nas niemal niezbędne, gdyż są pomocne w pracy, dostarczają rozrywki i zastępują wiele innych urządzeń elektronicznych – jak aparat fotograficzny, kalkulator czy odtwarzacz muzyczny. Ich możliwości są znacznie szersze dzięki różnym aplikacjom – bez nich nie różniłyby się znacznie od starszych telefonów. Użytkownicy sprzętu marki Apple mogą korzystać z bogatych zasobów biblioteki Appstore.

Aplikacje darmowe i płatne

Appstore jest dla urządzeń z systemem iOS tym samym, czym Sklep Play dla użytkowników telefonów z Androidem (karta Google Play). To platforma dystrybucji cyfrowej – ogromny sklep z aplikacjami. Część z nich jest darmowa (jak m.in. apki banków, sklepów odzieżowych, umożliwiające zamówienie jedzenia), ale wybrane są płatne – jak wiele gier i dodatków do nich. Można pod sklep podpiąć swoją kartę lub wybrać jednorazowe zasilenie konta. Sposobów, aby zasilić konto w tym sklepie, jest wiele – tym razem omówimy jedno z nich. Wyjaśniamy, jak działa karta Appstore.

Jak działa karta Appstore?

Doładowania Appstore są niezwykle proste i nikt nie powinien mieć problemów z tym zadaniem – działa to na podobnej zasadzie jak zasilenie telefonu na kartę. Można to zrobić przez internet lub kupić specjalny kod w jednym z licznych punktów – w sklepach spożywczych, z elektroniką, kolporterach czy na stacji paliw.

Karta Appstore to kartonik z 16-cyfrowym kodem, który należy wpisać we wskazane miejsce, tym samym zasilając swoje konto o dodatkowe środki. Kod jest unikalny, ale można też wykorzystać go z myślą o kimś innym – tak działa karta podarunkowa Appstore. Kod można zrealizować nie tylko na smartfonie, ale także innym urządzeniu z systemem iOS – na przykład na tablecie.

Karta podarunkowa Appstore – dostęp do świata aplikacji

Można doładować swoje konto na własny użytek (lub członków rodziny) albo sprawić komuś prezent, umożliwiając mu dostęp do ogromnej biblioteki. Każdy wykorzysta ją zgodnie ze swoimi potrzebami, dlatego karta Appstore sprawdzi się jako uniwersalny prezent. Do wyboru są doładowania w różnej kwocie.

Niektórzy pobiorą ważną płatną aplikację, inni zdecydują się na wirtualną walutę w ulubionej grze lub zainwestują w nową postać. Karta podarunkowa Appstore to idealny upominek dla dziecka, ale też dla dorosłych, którzy często korzystają z najróżniejszych dostępnych w markecie aplikacji. Nie muszą służyć one rozrywce – dostępne są apki do nauki języków obcych, pomagające ułożyć dietę i plan treningowy, uczące oszczędzać i wiele innych. Dla niezdecydowanych dobrą funkcjonalnością Appstore są rankingi – można sprawdzić, które aplikacji są obecnie na topie.

 Opracowano na zlecenie partnera Żabka.