niedziela, kwiecień 14, 2024
poniedziałek, 20 czerwiec 2022 11:49

Jak jeść żeby schudnąć?

dieta Ketogeniczna dieta Ketogeniczna pixabay

Dieta to nieodłączny element zdrowego stylu życia, jednakże przygotowywanie zdrowych posiłków może zajmować zbyt wiele czasu. Dla osób zabieganych, które nie chcą lub nie mogą przeznaczyć wielu godzin na gotowanie idealna będzie dieta pudełkowa.

Pozwoli to na prowadzenie zdrowego stylu życia bez spędzania długich popołudni w kuchni.

Ile posiłków dziennie?

Według zasad zdrowego żywienia powinniśmy spożywać od 3 do 5 posiłków dziennie i właśnie tyle dostarczamy w ramach diety pudełkowej. Ilość spożywanych posiłków należy dobrać do preferencji i trybu życia. Większa ilość posiłków sprawdzi się szczególnie w przypadku osób zmagających się z insulinoopornością, cukrzycą czy problemami z podjadaniem.

Jak jeść, aby stracić na wadze?

Istnieje kilka metod, aby stracić na wadze. Jeśli przygotowujemy jedzenie własnoręcznie, to powinniśmy policzyć kalorie oraz mikro- i makroskładniki, tak aby zachować deficyt kaloryczny przy jednoczesnym dostarczeniu najważniejszych substancji odżywczych do organizmu. Niestety nie każdy dysponuje czasem lub zwyczajnie nie lubi gotować, aby codziennie liczyć kalorie oraz spędzać godziny w kuchni. Dieta pudełkowa będzie świetnym rozwiązaniem dla takich osób, ponieważ będą otrzymywać 5 posiłków dziennie prosto pod drzwi domu.

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa niesie ze sobą wiele korzyści. Z pewnością najważniejszym atutem takiego rozwiązania jest oszczędność czasu, który musielibyśmy spędzić w kuchni. Jest to również bardzo wygodne, ponieważ jedzenie jest dostarczane prosto pod drzwi, więc nie musimy nawet wychodzić z domu, aby je odebrać.  

Kolejną zaletą jest jakość przygotowywanych posiłków. Kucharze z największą starannością przyrządzają każdy posiłek, aby klient mógł cieszyć się dobrym jakościowo, a przy okazji smacznym posiłkiem.

Poprzez zdrowe odżywianie z pewnością będziemy pełni energii, a nasze samopoczucie ulegnie znacznej poprawie. Pozwoli nam to również uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych, które są zmorą w dzisiejszych czasach.

Rodzaje diet do wyboru

Osoby, które nie tolerują glutenu lub laktozy mogą zadawać sobie pytanie, czy dieta pudełkowa będzie dla nich. Oczywiście jak najbardziej, istnieje możliwość wyboru najprzeróżniejszych wariantów i rodzajów diet. Najpopularniejsze:

  • Wegańska

  • Wegetariańska

  • Bez laktozy

  • Bezglutenowa

  • Sportowa

  • Ketogeniczna

Jak widać, do wyboru jest ogrom przeróżnych rodzajów diet, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiednią dla siebie. Jeżeli mamy wątpliwości czy dana dieta jest dla nas, to istnieje opcja konsultacji telefonicznej z dietetykiem, który doradzi nam jaką dietę wybrać.