piątek, kwiecień 12, 2024
niedziela, 28 maj 2023 15:35

Jak dodać trochę charakteru zwykłym wydrukom?

drukarnie Opole drukarnie Opole pixabay

Uszlachetnienie to kluczowy element, który nadaje zwykłym wydrukom wyjątkowego charakteru. Coraz więcej drukarni internetowych oferuje usługi uszlachetniania, które dostępne są przy zamawianiu wizytówek, ulotek i innych materiałów. Ale czym dokładnie jest uszlachetnianie i jakie rodzaje możemy wyróżnić? W naszym artykule odpowiemy na te pytania.

Czym jest uszlachetnianie?

Uszlachetnianie to proces, który nadaje wydrukom dodatkowego charakteru i atrakcyjności. Przykładowe metody uszlachetniania to foliowanie, lakierowanie, tłoczenie ślepe oraz hot-stamping. Z reguły usługi tego typu są oferowane przez profesjonalne drukarnie (np. drukarnie Opole).

Jakie są przykładowe metody uszlachetniania?

  • Foliowanie: jedną z popularnych metod uszlachetniania jest foliowanie, polegające na pokryciu gotowego wydruku specjalną folią. Istnieje kilka rodzajów folii, takich jak matowe, błyszczące i aksamitne w dotyku.
  • Lakierowanie – polega na pokryciu wydruku lakierem i utwardzeniu go za pomocą promieniowania UV.
  • Tłoczenie ślepe - kolejna technika uszlachetniania, polegająca na umieszczeniu materiału drukowego między matrycę i patrycę, co tworzy efekt przetłoczenia na powierzchni. Ten sposób nadaje wydrukowi unikalnego charakteru i wyróżnia go spośród innych.
  • Hot-stamping - to odmiana tłoczenia ślepego, w której używa się metalowych matryc i folii hot-stampingowej, tworząc efektowe wypukłe elementy.

Dzięki powyższym technikom możliwe jest uzyskanie wyjątkowych efektów wizualnych, które sprawiają, że wydruki stają się bardziej atrakcyjne dla oka i wzbudzają zainteresowanie.

Więcej można się dowiedzieć na: drukarnie Opole.