wtorek, 22 grudzień 2020 12:42

Inhalatory - urządzenia profilaktyczne i lecznicze

inhalatory inhalatory

Inhalacja  i nebulizacja to powiązane pojęcia, jednak są między nimi pewne różnice. W przypadku inhalacji, do dróg oddechowych aplikuje się parę wodną danego leku lub jego aerozol, nebulizacja natomiast jest jednym z rodzajów inhalacji.

Polega wyłącznie na wprowadzeniu do dróg oddechowych aerozolu, zabieg wykonuje się profilaktycznie oraz leczniczo.  Inhalację możemy wykonać samodzielnie, w domu, zarówno u siebie, jak i dzieci, czasami wymagany jest do tego specjalistyczny sprzęt, innym razem wystarczy wdychanie dedykowanych olejków eterycznych.

 

Inhalatory - jakie wybierać?

Obecnie na rynku istnieje dość szeroki wybór, jeśli chodzi o inhalatory. Jak w każdym przypadku należy kierować się kilkoma czynnikami, które powinny tę decyzję maksymalnie ułatwić. Jeżeli borykamy się z uciążliwymi alergiami, doskonałą opcją będą inhalatory Alergia STOP, które skutecznie rozprawią się z suchością i drapaniem w gardle. W ten sposób szybciej odzyskuje się komfort życia, a urządzenie z powodzeniem można zabrać ze sobą w każdą podróż. Inhalatory tego rodzaju są dedykowane zarówno dorosłym, jak i dzieciom - przyniosą ulgę niezależnie od wieku pacjenta. Leki w zakresie działania inhalatora Alergia STOP podaje się w postaci mgiełki z cząsteczkami w niewielkich rozmiarach, dzięki czemu bardzo szybko przedostają się one do płuc. Stosowanie urządzeń nawilżających śluzówki nosa i gardła może być podyktowane celami czysto profilaktycznymi, niekoniecznie leczniczymi. W celu leczenia schorzeń górnych o dolnych dróg oddechowych sprawdzą między innymi inhalatory siateczkowe, to typowo medyczne wyroby charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i cichą pracą. Użytkownicy cenią sobie ponadto łatwość korzystania, a tę zaletę z całą pewnością docenią zarówno, dzieci, jak i dorośli, tak samo jak dwuletni okres gwarancji.

inhalatory

inhalatory

Główne przeznaczenie inhalatorów

Inhalatory powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce, zwłaszcza jeżeli w domu powtarzają się dolegliwości ze strony układu oddechowego. Są już one wówczas o wiele bardziej wrażliwe na poddawanie się infekcjom różnego rodzaju. W takich sytuacjach niezbędne jest odpowiednie i w miarę ciche urządzenie, które znacząco podniesie komfort codziennego funkcjonowania, bez negatywnego wpływu na układ pokarmowy. Z inhalatorów od sprawdzonych producentów może korzystać cała rodzina i tak powinno to właśnie wyglądać, współczesne urządzenia nie mają w tym zakresie żadnych ograniczeń. Mając jakiekolwiek wątpliwości, czy pytania odnośnie używania inhalatorów w warunkach domowych zawsze można zasięgnąć podpowiedzi i opinii lekarzy, którzy doskonale znają się na tym temacie. Ciekawym modelem inhalatora jest również Ultra Pro Mesh, na korzyść którego przemawia głównie wysoka frakcja respirabilna sięgająca poziomu 93%, co wiąże się z wytwarzaniem możliwie najmniejszych cząsteczek. W tym przypadku również może na tym skorzystać cała rodzina, niezależnie od wieku i dolegliwości. Ma działanie profilaktyczne i lecznicze, w zależności od oczekiwań względem urządzenia.

Czytany 245 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.