środa, 08 grudzień 2021 17:08

Fenomen ręczników papierowych

calde.pl calde.pl Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Dbanie o czystość weszło niedawno na nowy poziom. Częstsze mycie i odkażanie rąk to nasza codzienność, tak samo jak znacznie częściej myte i odkażane są miejsca przestrzeni publicznej w których przebywamy na co dzień, takie jak sklepy w galeriach handlowych, restauracje czy salony kosmetyczne.

Obecnie wszędzie towarzyszy nam płyn do dezynfekcji rąk, ale jeśli przyjrzysz się dokładnie, zauważysz że zaraz obok pojawiło się coś jeszcze – ręczniki papierowe. Na czym polega ich fenomen i dlaczego są znacznie lepsze do sprzątania niż ściereczka? 

Ręcznik papierowy – zawsze czysty

Ręczniki papierowe to produkt towarzyszący nam zarówno w domach, jak i w wielu punktach usługowych. Dzieje się tak nie bez powodu. W porównaniu do ściereczki, ręcznik papierowy zawsze będzie dużo czystszy, ponieważ urywamy go bezpośrednio z rolki i używamy tylko raz. Najczystszy i sterylny ręcznik papierowy to ten pobierany bezpośrednio z podajnika, szczególnie jeśli jest używany w miejscach publicznych. To właśnie dlatego w łazienkach galerii handlowych korzysta się z ręczników papierowych w podajnikach bezdotykowych, aby uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z bakteriami i wirusami, które ludzie mogą przenosić na swoich dłoniach.

W porównaniu z papierem, ściereczka już po pierwszym kontakcie z czyszczoną powierzchnią pełna jest brudu i zarazków, i nawet porządne wypłukanie jej w ciepłej wodzie nie pozwoli pozbyć się wszystkich drobnoustrojów. Nie zdając sobie z tego sprawy przenosimy te zarazki na inne powierzchnie, czyste naczynia, a także na nasze ręce.

Ręczniki Tork a ekologia

Wiele osób argumentuje, że używanie ręczników papierowych jest nieekologiczne, ponieważ już po kilku sekundach nadają się do wyrzucenia, kiedy to ściereczkę można wielokrotnie suszyć, a później wyprać i używać ponownie. Należy jednak pamiętać, że aby rzeczywiście pozbyć się wszystkich bakterii z kuchennych szmatek, trzeba je prać w wysokiej temperaturze, co również jest dość szkodliwe dla środowiska, ponieważ zużywa się duże ilości wody oraz prądu. Inwestycja w chłonne ręczniki papierowe oraz odpowiedzialne ich wykorzystywanie to najbardziej korzystna dla środowiska opcja.

Najbardziej ekologiczną możliwością są ręczniki papierowe Tork, które zakupione razem z odpowiednim dozownikiem idealnie sprawdzą się w każdych okolicznościach. Oferta dostępna jest na stronie https://calde.pl/tork.

Ręcznik papierowy Tork – który sprawdzi się najlepiej?

Na stronie https://calde.pl/ dostępne są ręczniki papierowe w różnych konfiguracjach, a także inne środki czystości, takie jak papier toaletowy, mydło oraz różnego rodzaju dozowniki. W domu najlepiej sprawdzi się zwykły ręcznik w rolce, jeśli jednak chcesz wyposażyć miejsce o dużym natężeniu ruchu, takie jak łazienkę w hotelu czy galerii handlowej, podpowiemy Ci, jak to zrobić, aby było zarówno czysto, jak i ekologicznie.

W hotelowej łazience o małym lub średnim natężeniu ruchu najlepiej sprawdzą się ręczniki składane. Ten sam format jest idealny do salonów kosmetycznych, gabinetów lekarskich oraz biurowców. W naszej ofercie znajdują się  zarówno produkty jedno-, jak i wielowarstwowe, które są niezwykle wytrzymałe i chłonne.

Łazienki, w których panuje naprawdę duży ruch, najlepiej wyposażyć w ręcznik papierowy w automatycznym dozowniku. Dozowniki te wyposażone są w czujniki ruchu, które automatycznie wydzielają tylko po jednym listku papieru na raz, co sprawia, że jest to nie tylko najbardziej wydajne, ale również najczystsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie.