środa, lipiec 24, 2024
wtorek, 07 luty 2023 16:27

Elegancja w biznesie - jak cię widzą, tak cię piszą

elegancki garnitur elegancki garnitur mat.prasowe

W garderobie eleganckiego mężczyzny nie powinno więc zabraknąć garnituru. Powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest nadal aktualne a można powiedzieć że zyskuje na mocy. Badacze stwierdzili, że ubranie postrzegane przez obserwatora jako „bogatsze” - niezależnie od tego, czy jest to koszula, sweter czy t-shirt - prowadziło do wyższych ocen kompetencji takiej osoby.

 W przypadku garnituru, jak chyba w żadnej innej części garderoby, liczy się jakość nie ilość. Warto więc zainwestować w jeden czy dwa garnitury uszyte na miarę niż kupić kilka w sklepie. Szereg elementów jak idealne dopasowanie do sylwetki, świetnej jakości materiał czy perfekcja odszycia decydują o tym, że osoba w garniturze uszytym na miarę jest odbierana lepiej. Czasem nie jesteśmy w stanie powiedzieć dlaczego dany ubiór wygląda lepiej niż inny jednak nie mamy wątpliwości, że tak właśnie jest.

garnitur

Należy nadmienić, że strój skrojony w pracowni krawieckiej gwarantuje wygodę i komfort noszenia, co także ma ogromny wpływ na samoocenę jego właściciela i poczucie pewności siebie, tak ważne w kontaktach biznesowych.

Garnitur szyty na miarę jako wizytówka

Garnitur zakupiony w sklepie, nawet tym specjalizującym się w odzieży męskiej, nigdy nie będzie tak dobrze dopasowany do sylwetki jak garnitur na miarę. Prawdopodobnie i tak czeka Was wycieczka do krawca, w celu skrócenia nogawki czy zwężenia marynarki. Nawet pozornie niewielkie poprawki choć konieczne, czasem źle wpływają na fason i sprawiają, że garnitur przestaje się odpowiednio układać. Standardowy krój nigdy nie będzie leżał tak dobrze, jak ten uszyty z myślą o Waszej figurze, uwzględniający specyfikę waszej budowy. Wartością dodaną jest niepowtarzalność - garnitur szyty na miarę jest jedyny w swoim rodzaju, nie spotkacie innej osoby w identycznym zestawie.

garnitur szyty na miarę

„Black tie” i „white tie” - czyli co kiedy na siebie nałożyć

Dostając zaproszenie na elegancka uroczystość możemy spotkać się z informacją, dotyczącą ubioru. „Black tie” (z ang. czarny krawat) oznacza, że mężczyzna powinien założyć smoking. W pracowni krawieckiej możesz również zamówić smoking na miarę, który podkreśli wszystkie walory twojej sylwetki i pozwoli ukryć jej niedoskonałości. „White tie” (ang. biały krawat), gdzie mężczyzn obowiązuje frak. Tak, jak w wypadku smokingu - warto zlecić uszycia fraka na miarę.

W Polskich realiach na smoking decydują się często Panowie Młodzi i niekiedy - maturzyści (na studniówkę). Należy jednak podkreślić, że smoking to wyłącznie strój wieczorowy (można go założyć od godz. 18-tej), więc nie włożymy go potem na rozdanie świadectw, maturalny egzamin, czy inną tego typu okazję. Z tego tez powodu Panowie Młodzi do urzędu lub kościoła powinni nałożyć garnitur ślubny a dopiero po godzinie 18-tej zmienić go na smoking ślubny.

Krawiec z tradycjami

W pracowni krawieckiej potrzeby klienta są na pierwszym miejscu. Jego zadowolenie jest priorytetem. Świadomość, jak ważny w biznesie jest prestiżowy wygląd, wymusza tworzenie ubrania zawsze najwyższej jakości. Przez lata działalności krawcy nie raz zostali obdarzeni zaufaniem przez wielu przedstawicieli świata biznesu, którzy z dumą nosili skrojone na miarę garnitury.

 pracownia krawiecka

Pracownia krawiecka zajmuje się również szyciem miarowym garniturów na ślub. Decydując się na garnitur ślubny szyty na miarę u doświadczonego krawca, macie gwarancję, że otrzymujecie unikalny produkt, który został spersonalizowany zgodnie z Waszymi wymaganiami. Garnitur zostanie uszyty z najwyższej jakości tkaniny, którą sami wybierzecie.