niedziela, kwiecień 21, 2024
poniedziałek, 19 grudzień 2022 12:18

Depilacja laserowa, wszystko co powinnaś o niej wiedzieć

Light and laser - depilacja laserowa Kraków Light and laser - depilacja laserowa Kraków adobestock

O depilacji laserowej jest już coraz głośniej, a wszystko za sprawą dużej liczby zadowolonych klientek, które po kilku przeprowadzonych zabiegach pozbyły się niechcianego owłosienia raz na zawsze.

Dlaczego warto wykonać depilację laserową? Czy ten zabieg boli i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? O tym wszystkim dowiesz się już za chwilę, z artykułu poniżej! Przeczytaj go koniecznie, jeśli właśnie przygotowujesz się do trwałego usunięcia owłosienia z określonej strefy ciała.

Depilacja laserowa - garść informacji na początek!

Choć mogłoby się wydawać, że większość z nas doskonale wie, czym się charakteryzuje depilacja laserowa, a co ważne, ma też świadomość, jak trzeba przygotować się do zabiegu to jednak warto niektórym z pań przekazać kilka ważnych informacji dodatkowych.

Depilacja laserowa to zabieg, który wykonuje się z użyciem diody laserowej. Wiązka światła jest kierowana w określone miejsce, a w konsekwencji tego włosy na skórze osłabiają się i nie wyrastają ponownie. W praktyce już po kilku wykonanych zabiegach kobieta może cieszyć się idealnie gładką skórą, czy to na łydkach, czy w miejscu bikini, czy też pod pachami. To Ty decydujesz, na którym z obszarów ciała, chcesz przeprowadzić depilację.

Co ważne, włoski w takim miejscu już nigdy nie wyrastają, ale warto przynajmniej po roku od wykonanego zabiegu udać się na ponowną konsultację. Wówczas specjalista ocenia, czy w danym miejscu nie pojawiły się niewidoczne, białe włoski, które będzie trzeba jeszcze raz dodatkowo usunąć. 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Choć sam zabieg nie trwa długo, a przede wszystkim nie jest też specjalnie skomplikowany to jednak warto się do niego szczególnie przygotować. Najpierw należy udać się na konsultację przed zabiegową, podobnie, jak w przypadku peelingu chemicznego, czy też laserowego usuwania trądziku. Następnie ogolić dane miejsce, ale uwaga nie usuwać włosków pensetą.

Nie należy również przed samym zabiegiem spożywać alkoholu, jak również przyjmować kuracji antybiotykowej, jak również innych leków uśmierzających ból. 

Po samym zabiegu ważne jest natomiast całkowite wyeliminowanie stosowania samoopalaczy, korzystania z basenu, czy też opalania się.

Dopiero po około tygodniu od depilacji laserowej warto powrócić do wszystkich wspomnianych czynności. 

Warto wiedzieć, że depilacja laserowa, ze względu na bardzo wysoką skuteczność wykonanego zabiegu jest często porównywana z mezoterapią mikroigłową, czy też fotoodmładzaniem. Jeśli zatem chcesz pięknie wyglądać, szczególnie o siebie zadbać lub zafundować sobie zabieg, który pozytywnie Cię zaskoczy to sięgnij po depilację laserową już dziś.

Dlaczego warto wykonać depilację laserową?

Przede wszystkim po to, by zaoszczędzić nieco czasu na codziennych przygotowaniach, a podczas wakacji wypoczywać komfortowo. Brak konieczności golenia się maszynką to zdecydowana wygoda dla wielu pań, być może przyniesie radość również Tobie. Nie wiesz, gdzie udać się na zabieg? Sprawdź: Light and laser - depilacja laserowa Kraków