wtorek, 10 listopad 2020 12:39

Czynniki, które wpływają na obniżenie libido zarówno u kobiet i mężczyzn

Tabletki na poprawę libido Tabletki na poprawę libido

Zaburzenia libido mogą mieć jednak bardzo różne podłoże. Z reguły powody osłabienia popędu seksualnego są odmienne dla kobiet oraz mężczyzn. W większości przypadków są to kwestie bardzo indywidualne, przez co trudno analizować jakikolwiek przypadek zgodnie z utartym schematem. Niektóre przyczyny problemów seksualnych są jednak wspólne dla kobiet i mężczyzn, ze względu na ich dość równomierny wpływ na obniżenie libido.

Przemęczenie i stres

Chwilowe obniżenie libido nie jest niepokojącym zjawiskiem. Problem pojawia się wówczas, gdy przestaje być możliwe odbywanie stosunków z partnerem lub partnerką i stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas. Na spadek wydolności seksualnej u kobiet i mężczyzn wpływają zwykle odmienne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, jednak niektóre z nich są wspólne dla obu płci. Dotyczy to zwłaszcza przemęczenia, wynikającego z braku regularnego wypoczynku oraz nieodpowiedniej higieny snu. Niedosypianie, problemy z zasypianiem i chroniczna bezsenność prowadzą do zaburzenia produkcji wielu hormonów, które decydują o poziomie męskiego i kobiecego libido. Niekorzystnie na kondycję seksualną wpływa także stres, najczęściej wynikający z kłopotów w życiu osobistym lub zawodowym, codziennych obowiązków czy nieoczekiwanych wydarzeń.

Niektóre leki wpływają na obniżanie libido

Niektóre leki wpływają na obniżanie libido

Czynniki psychiczne

Zaburzenia libido u kobiet i mężczyzn bardzo często mają podłoże psychiczne. Ich przyczyną są w takim przypadku negatywne przeżycia z dzieciństwa, traumy i urazy, zwłaszcza te o podłożu seksualnym. Nie bez znaczenia pozostają różne kompleksy, najczęściej związane z wyglądem. Niekorzystnie na potencję wpływa także uczucie smutku i przygnębienia, niepokoje, lęki czy stany depresyjne. Nie tylko odbierają one ochotę na seks, ale też utrudniają normalne funkcjonowanie. Przyczyną spadku libido mogą być także problemy osobiste, które występują w związku. Brak bliskości, konflikty i postępująca rutyna sprawiają, że partnerzy tracą potrzebę wzajemnego dbania o satysfakcjonujące życie seksualne.

Brak aktywności fizycznej, zła dieta i przyjmowanie leków

Libido u kobiet i mężczyzn zaburzać może zarówno unikanie sportu, jak i nadmierne forsowanie organizmu. Dla zachowania dobrej kondycji seksualnej niezbędne jest utrzymanie równowagi między stanami aktywności fizycznej oraz wypoczynkiem. Nie bez znaczenia pozostaje także dieta, która u osób z obniżonym libido często jest źle zbilansowana i uboga pod względem odżywczym. Przekłada się to na niedostateczną podaż niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników, a także ryzyko rozwoju wielu schorzeń metabolicznych. Niekorzystnie na sprawność seksualną mężczyzn i kobiet mogą wpływać również niektóre leki, zwłaszcza środki uspokajające, psychotropy, preparaty obniżające ciśnienie oraz antydepresanty.

Stosowanie używek

Uzależnienie od tytoniu do bardzo częsta przyczyna obniżenia libido. Palenie papierosów pozostawia trwały ślad w organizmie zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Nawyk ten prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych, a także negatywnie odbija się na stanie układu hormonalnego. Niekorzystnie na seksualność obu płci wpływa też nadużywanie alkoholu. O ile jedna lampka wina może działać stymulująco i pobudzająco, o tyle zbyt częste spożywanie napojów wysokoprocentowych zdecydowanie osłabia libido. Permanentne nadużywanie alkoholu wyniszcza cały organizm, zakłócając procesy odpowiedzialne za popęd seksualny.

Nadużywanie alkoholu obniża libido

Nadużywanie alkoholu obniża libido

Zaburzenia hormonalne i choroby

W organizmie kobiety i mężczyzny zachodzą naturalne procesy, które mogą prowadzić do zaburzeń hormonalnych i w efekcie obniżyć poziom libido. Bezpośredni wpływ na spadek wydolności seksualnej obu płci mają także niektóre choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, anemia, schorzenia układu sercowo-naczyniowego, nadczynność i niedoczynność tarczycy czy zapalenie wątroby. W sprzedaży znajdują się na szczęście różne preparaty, które mogą pomóc w takiej sytuacji. Należy do niech Extreen, który opisany został na stronie: https://wsibie.edu.pl/extreen/. Extreen to tabletki dla mężczyzn, które skutecznie poprawiają poziom libido.

Czytany 108 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.