sobota, czerwiec 22, 2024
wtorek, 11 czerwiec 2024 17:40

Czym wyróżnia się legowisko ortopedyczne dla psa?

legowisko ortopedyczne dla psa legowisko ortopedyczne dla psa unplash

Legowisko dla psa to z pewnością jeden z ważniejszych zakupów w ekwipunku czworonoga - zarówno szczeniaka, jak i psa już starszego. Możemy natomiast być pewni, że po pewnym czasie będziemy wymieniać je na inne. Każdy moment jest dobry, by rozważyć legowisko ortopedyczne dla psa. Świetnie sprawdza się w przypadku psów, którym doskwierają różnego rodzaju choroby i zwyrodnienia. Spełnia również ważną rolę w profilaktyce chorób zwyrodnieniowych u młodszych i starszych przedstawicieli gatunku.

 

1. Czym wyróżnia się legowisko ortopedyczne dla psa?

2. Legowiska ortopedyczne - korzyści wynikające ze stosowania

3. Ile kosztuje posłanie ortopedyczne?

Kiedy warto kupić legowisko ortopedyczne dla psa? To godna rozważenia opcja w dwóch przypadkach. Po pierwsze, wtedy gdy Twój pupil jest już starszy i ma problemy z układem kostnym. Po drugie, legowisko ortopedyczne sprawdzi się u psów z nadwagą i przedstawicieli dużych ras.

Czym wyróżnia się ortopedyczne legowisko dla psa?

Pozornie psie łóżko ortopedyczne nie różni się niczym szczególnym na tle innych posłań dostępnych na rynku. Wystarczy jednak przyjrzeć się bliżej, aby zobaczyć, w czym tkwi jego wyjątkowość. Sekretem jest wypełnienie, jakie ukrywa materac ortopedyczny.

Specjalnie zaprojektowane materace ortopedyczne w środku są wypełnione pianką termoplastyczną oraz pianką wysokoelastyczną w odpowiednio ustalonych proporcjach. Są to takie same materiały, jakie stosuje się w materacach dla ludzi, natomiast dużą rolę odgrywają proporcje. To dzięki nim posłanie zapewnia odpowiednie podparcie ciała psa i utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa. Tym samym możliwa niwelacja ucisków, które na dłuższą metę prowadzą do zwyrodnień i dysfunkcji układu ruchu.

Legowiska ortopedyczne - korzyści wynikające ze stosowania

Powyżej pojawiło się już kilka powodów, dla których warto zainwestować w legowiska ortopedyczne dla psa. Poniżej zatem zbieramy najważniejsze korzyści.

  • Profilaktyka chorób i zwyrodnień

Niektóre rasy psów są genetycznie narażone na zwyrodnienia stawów, dysplazje i inne problemy układu kostnego i stawowego. Wspomożenie organizmu twojego psa odpowiednim legowiskiem będzie wspierało jego ciało i zadba o kondycję elementów układu ruchu.

  • Wygoda odpoczynku

Posłania ortopedyczne zapewniają psu wysoki komfort. Lekkie zapadanie się nie tylko ułatwia wypoczynek, ale również pomaga wyciszyć się. Pianka współpracuje z ciałem psa i redukuje jego napięcie.

  • Poprawa krążenia krwi

Prawidłowe rozłożenie ciężaru może poprawić przepływ krwi, co wspiera funkcjonowanie wszystkich narządów.

Ile kosztuje posłanie ortopedyczne?

Posłania ortopedyczne są droższe od typowych legowisk. Różnica w cenie wynika ze sposoby produkcji legowisk, a konkretnie zastosowanego wypełnienia. Czy ta rozbieżność jest duża? Okazuje się, że nie. Różnica w cenie to ok. 20%, co wcale nie oznacza kolosalnego wydatku - zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, jak bezcenne jest zdrowie pupila.