środa, maj 29, 2024
piątek, 01 kwiecień 2022 17:44

Czym się kierować wybierając ręczniki?

Ręczniki Zwoltex Ręczniki Zwoltex Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wydawać by się mogło, że wybór i zakup ręcznika to jedna z najłatwiejszych rzeczy. Jednak jak się okazuje, na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów tego typu i co rusz pojawiają się nowe, co nieco utrudnia dokonanie zakupu.

Dlatego też warto wiedzieć, czym dokładnie się kierować przy wyborze ręczników. Sprawdź, jakie są najważniejsze informacje dotyczące tego tematu.

Jakie są najważniejsze kwestie związane z wyborem ręczników?

Zanim wybierzesz ręcznik, zastanów się, do czego dokładnie będziesz go używać. Będzie to bowiem rzutowało na jego rozmiar. Ręczniki do codziennego korzystania np. wycierania rąk nie muszą być duże, natomiast te do kąpieli, zabierane ze sobą na plażę czy basen muszą już mieć większy rozmiar. Taki ręcznik powinien pozwolić na swobodne owinięcie się. Kolejną obok rozmiaru istotną kwestią przy wyborze ręcznika, jest to, z jakiego materiału został on zrobiony. Warto postawić tutaj na te produkty, które będą wykonane z naturalnych włókien np. bawełny (zobacz np. Ręczniki Zwoltex). Inne polecane produkty to te, zawierające domieszkę włókien bambusowych. Wybór bawełny jest również korzystny z uwagi na to, że można ją prać w wysokich temperaturach, co ułatwia utrzymanie ręcznika w czystości, a także odkażenie go.

Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę jest mięsistość ręcznika i splot materiału, z jakiego został wykonany. Jeżeli stawiasz na klasyczne ręczniki, wybierz ten wykonany z materiału typu frotte, który będzie miał dużą gęstość i grubość. Będzie on przyjemniejszy w dotyku, a także będzie lepiej chłonął wodę w czasie osuszania ciała.

Ręcznik – praktyczny i dekoracyjny dodatek do twojej łazienki

Wybierając ręczniki do domu, warto też zwrócić uwagę na ich wygląd. Sklep z pościelami Jasieczek oferuje także szeroki wybór różnego rodzaju ręczników. Są to produkty renomowanych marek. Aby dopasować je do wystroju łazienki, możesz postawić na modele utrzymane w kolorystyce, jaka została wykorzystana do aranżacji tego pomieszczenia lub kontrastujące z nią.

Sklep z pościelami - Jasieczek.com

Sklep z pościelami - Jasieczek.com

 

Ciekawym rozwiązaniem są także ręczniki ze zdobionymi tłoczeniami, które sprawiają, że są one bardziej dekoracyjne, ale dalej subtelne. Inną interesującą propozycją mogą okazać się ręczniki z dekoracyjną lamówką wszytą przy końcach lub zdobiącą dolne brzegi bordiurą z haftem. Tego rodzaju taśma może być ozdobiona wzorem geometrycznym, kwiatowym lub abstrakcyjnym. Najczęściej jest ona w kolorze białym a haft wykonany jest w kolorze, który pasuje do całej powierzchni ręcznika.