wtorek, 12 październik 2021 16:12

Czym się kierować wybierając klatkę dla ptaków?

klatka dla ptaków klatka dla ptaków Hubun.pl

Ptaki są obok psów, kotów czy rybek, jedynymi z najchętniej wybieranych zwierząt domowych. Jednak, aby mogły być hodowane w bezpieczny sposób, należy zapewnić im odpowiednie warunki. Tutaj przede wszystkim należy zwrócić uwagę na klatkę, w której będą one przebywały na co dzień. Czym dokładnie się kierować wybierając klatkę dla ptaków? Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jakie są najważniejsze kwestie przy wyborze klatki dla ptaków?

Wybierając klatkę dla ptaków, trzeba mieć na względzie kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim jeszcze zanim podejmie się ostateczną decyzje o kupnie lub adopcji zwierzęcia, należy się zapoznać z warunkami, jakich on potrzebuje do życia. Tak jest i w przypadku ptaków. Chodzi tutaj, m.in. o wielkość klatki. Niektóre z gatunków ptaków będą bowiem potrzebowały większej przestrzeni, co wiąże się z koniecznością zakupu większej klatki. Warto o tym pamiętać szczególnie, gdy ma się niewielkie mieszkanie.

Istotną kwestią jest także rozstaw prętów w klatce. Im mniejsze zwierzę będzie w niej przebywać, tym mniejsze powinny być odległości pomiędzy poszczególnymi prętami.

Zwróć też uwagę na jakość klatki. Powinna ona być wykonana z wytrzymałych, ale i bezpiecznych dla przebywających w niej zwierząt materiałów.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat, zajrzyj do artykułu umieszczonego na stronie: https://lotydalekodystansowe.pl/wybrac-klatke-dla-ptakow-zeby-czuly-sie-klatce/.

Klatka dla papug – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Kiedy już wiesz, jakie są dokładne potrzeby ptaka, który zamieszka razem z tobą, warto przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom klatek. Przeglądając ofertę sklepów internetowych czy stacjonarnych pamiętaj również o podstawowych wyznacznikach, jakie należy brać pod uwagę patrząc jedynie na sam produkt, czyli przede wszystkim jego wielkość oraz jakość wykonania.

Szczególną uwagę zwróć na modele wykonane z prętu ocynkowanego, który może mieć różną grubość i rozstaw. Z reguły dół klatki wykonany jest z tworzywa sztucznego. Przypomina on swoją formą kuwetę. Możesz tam ustawić karmnik i poidełko dla ptaków.

Przy wyborze klatki zwróć uwagę na to, aby można było ją łatwo otworzyć w celu wypuszczenia czy wpuszczenia do niej ptaka, a także, w jaki sposób się ją czyści.

Jeżeli szukasz modeli dla bardzo małych gatunków ptaków, możesz wybrać klatki zarówno stojące, jak i podwieszane.

Wiele ciekawych propozycji klatek dla papug możesz zobaczyć m.in. na sklepie: https://hubun.pl/324-klatki-dla-papug.