sobota, kwiecień 20, 2024
piątek, 29 lipiec 2022 18:26

Czym są zaburzenia nerwicowe i jak z nimi walczyć?

nerwica nerwica fot. materiały prasowe

Zaburzenia nerwicowe dotykają wielu osób i stanowią bardzo poważny problem. Podpowiadamy, jakie są ich objawy i gdzie należy szukać pomocy. W tym poradniku znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. Dowiedz się więcej!

Czym są zaburzenia nerwicowe?

To grupa zaburzeń psychicznych, które mogą dotykać nawet 8 milionów Polaków. Najczęściej zmagają się z nimi osoby w wieku 25-45 lat. Symptomy psychiczne i fizyczne mogą przypominać nieco inne stany, dlatego osoby z nerwicą często odwiedzają kardiologa, neurologa czy gastrologa, a lekarze nie znajdują podstaw do wystawienia diagnozy. Wówczas dopiero psychiatra, psycholog lub psychoterapeuta może właściwie ocenić sytuację. 

Do najczęściej występujących symptomów należy uczucie lęku uogólnionego, problemy z pamięcią, koszmary senne, poczucie odcięcia od rzeczywistości, stałe zmęczenie czy nadpobudliwość. Ponadto może pojawić się uczucie ucisku w klatce piersiowej, kołatanie serca, niepokój oraz silna migrena. Wszystko to sprawia, że komfort życia pacjenta znacznie spada i może powodować wycofywanie się z relacji społecznych. 

Po zauważeniu pierwszych objawów warto udać się do doświadczonego w rozwiązywaniu takich problemów specjalisty. Możesz to zrobić przez internet. Wystarczy odwiedzić stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Dzięki temu na pewno uzyskasz pomoc. Pamiętaj, że dziś nerwica może być wyeliminowana przez skuteczne i sprawdzone metody terapii. Przekonało się o tym wielu pacjentów. 

Przyczyny nerwicy

Przyczyn tego typu zaburzeń może być wiele. Mogą być nimi wrodzone cechy charakteru, ale znaczenie mają również czynniki społeczne w postaci sytuacji rodzinnej i zawodowej. Na występowanie zaburzeń bardziej podatne są osoby, które w przeszłości zmagały się z traumatycznymi przeżyciami i urazami psychicznymi.  

Problemy te dotyczą również osób, które są stale narażone na duży stres czy przemęczenie. Warto jednak podkreślić, że każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia. Pamiętaj, że na stronie Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic umówisz się wyłącznie z doświadczonymi specjalistami, którzy zaproponują skuteczne leczenie zaburzeń. 

Dlaczego warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy?

Przede wszystkim brak wsparcia specjalistów może spowodować nasilenie objawów. Osoby z nerwicą przez długi czas zmagają się z zaniżoną samooceną, a także po prostu tracą radość z życia. Ponadto trudno im pielęgnować relacje społeczne oraz cieszyć się komfortem pracy czy nauki. 

Tymczasem specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad i wdroży terapię idealnie dopasowaną do stanu pacjenta. To doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które chcą wreszcie zapomnieć o kłopotach i cieszyć się bezkompromisowym nawiązywaniem nowych znajomości oraz rozwijaniem zainteresowań. Przy wsparciu ekspertów jest to możliwe!