środa, lipiec 24, 2024
piątek, 28 kwiecień 2023 15:24

Czym jest naturalne mydło?

naturalne mydło naturalne mydło pixabay

Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że nie znaczenia to, czym oczyszczamy skórę, a ważne jest to, że środek jest skuteczny. Ostatecznie i tak po myciu stosujemy różne środki do pielęgnacji, które mają odpowiadać za kondycję oraz wygląd skóry.

Tymczasem wybór odpowiedniego mydła jest bardzo ważną kwestią, a znalezienie odpowiedniego produktu pozwoli każdemu poczuć kolosalną różnicę. Do cenionych mydeł należą mydła naturalne. Czym są i co warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ich temat.

Co to jest mydło naturalne?

Mydło naturalne to mydło składające się z samych składników pochodzenia roślinnego lub naturalnego. Nie ma w nim miejsca na chemiczne dodatki, aromaty, barwniki czy ulepszacze, które sprawiają, że mydło lepiej się pieni albo pachnie, ale często też uczulają czy wysuszają skórę. Duża ilość naturalnych olejków w tego rodzaju mydłach sprawia, że są one skuteczne, hipoalergiczne i nadają się do każdego rodzaju skóry. Zaleca się je zwłaszcza osobom z wrażliwą skórą, które źle znoszą kontakt z najpopularniejszymi mydłami dostępnymi w drogeriach.

Jakie naturalne mydła warto poznać?

Jedną z najpopularniejszych pozycji w tej kategorii jest mydło produkowane w Aleppo. Wyrabiane ręcznie w Syrii mydło jest obecnie znane na całym świecie. Powstaje z oliwy z oliwek i oleju laurowego, dzięki czemu łagodzi podrażnienia, działa kojąco na szczypiącą skórę, doskonale oczyszcza skórę ciała i twarzy, a ponadto może być stosowane również do mycia włosów. Równie popularne jest tak zwane mydło marsylskie, które produkuje się z tłuszczów zwierzęcych, oliwy z oliwek albo innych olejów roślinnych z dodatkiem sody. Tradycyjna receptura do dziś jest zastrzeżona, ale jedno jest pewne - mydło marsylskie gwarantuje wysoką jakość, piękny zapach i odżywcze działanie dla skóry. Większość naturalnych mydeł składa się z produktów, które zmiękczają skórę i po umyciu pozostawiają ją silnie nawilżoną, czego nie można powiedzieć o mydłach z chemicznymi dodatkami.

Dlaczego warto stosować mydła naturalne?

Pierwszym powodem jest fakt, że uczulają o wiele rzadziej niż nienaturalne kosmetyki, co ma wielkie znaczenie w przypadku alergików i osób o wrażliwej skórze. Mydła tego rodzaju nie zapychają porów, nawilżają skórę, łagodzą stany zapalne i podrażnienia, a przy okazji skutecznie oczyszczają. Kosztują więcej niż najtańsze mydła dostępne w drogeriach, ale często są bardziej wydajne. Nie mają też nadmiernie intensywnego zapachu, a jedynie naturalną woń, która nie drażni.