niedziela, kwiecień 21, 2024
czwartek, 26 styczeń 2023 20:02

Czy warto montować rolety zewnętrzne w kamienicy?

rolety w kamienicy rolety w kamienicy Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Montaż rolet zewnętrznych możemy swobodnie wykonać zarówno w istniejących już budynkach, jak i w nowopowstałych domach. Co więcej, można to zrobić na elewacji budynku, a także w nadprożu okna do istniejącej już stolarki okiennej.

Szeroki wybór rolet sprawia, że z łatwością wybierzemy i dopasujemy odpowiednie do naszego mieszkania, czy też domu. Ponadto coraz więcej osób wybiera rolety antywłamaniowe, które nie tylko dają ochronę przed słońcem, ale również pozwalają nam spać spokojnie, czy wyjechać na wakacje nie martwiąc się o potencjalnych włamywaczy, których odstraszy takie zabezpieczenie.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych?

Roleta zewnętrzna to przede wszystkim ochrona naszego okna na zmienne temperatury, opady deszczu i promieniowe UV. Takie zabezpieczenie wcześniej dawały drewniane okiennice, które mogą stanowić bardzo atrakcyjny element dekoracji, ale są znacznie mniej funkcjonalne niż współczesne rolety zewnętrzne. Montowane mogą być we wnęce okiennej lub nad oknem na elewacji budynku i w dużej mierze zależy to od momentu, w którym decydujemy się na montaż.

Zamontowanie rolet zewnętrznych w mieszkaniu w centrum miasta może być dla nas ucieczką przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, nie jest to jednak jedyna ich zaleta. Z całą pewnością docenimy możliwość zabezpieczenia wnętrza naszego domu przed silnie operującym słońcem, co uchroni nas przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń i możemy kontrolować ilość światła wpadającą do środka. Przy ruchliwych ulicach rolety zewnętrzne mogą zmniejszyć hałas dobiegający z zewnątrz o nawet kilkanaście decybeli, dzięki czemu będziemy mogli w pełni oddać się pracy lub odpoczynkowi po powrocie do mieszkania. Bardzo ważną zaletą, jaką odznaczają się osłony zewnętrzne, jest także ochrona przed utratą ciepła, co w sezonie zimowym może przełożyć się na duże oszczędności związane z ogrzewaniem pomieszczeń.

Czy warto montować rolety zewnętrzne w kamienicy?

Korzyści z montażu rolet zewnętrznych są ogromne, dlatego niezależnie od miejsca naszego zamieszkania warto zastanowić się nad ich zakupem. Jeśli zastanawiamy się, czy warto montować rolety zewnętrzne w kamienicy? To powinniśmy również pamiętać, że w przypadku starych kamienic będzie konieczna zgoda konserwatora zabytków na tego rodzaju inwestycje. Tak samo, jeśli chcemy wybrać typ rolet, który ingeruje w elewację budynku, to jeśli jesteśmy częścią wspólnoty mieszkaniowej, to z całą pewnością będziemy musieli zwrócić się pisemnie do zarządu, aby zezwolili na ich montaż.

Jeśli nie wiemy jakie rolety zewnętrzne wybrać to warto sprawdzić ofertę Rolety Alu, producent od wielu lat oferuje wysokiej klasy produkty do montażu nad oknem oraz na elewacji. Ponadto wykwalifikowani pracownicy pomogą wybrać odpowiednio dopasowany do Państwa potrzeb model, który sprawdzi się zarówno w nowo powstałych domach, jak i w istniejących od wielu lat mieszkaniach. Rolety zewnętrzne dostępne na stronie producenta Rolety Alu są dostępne w wielu różnych wariantach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do naszych potrzeb, zdobiąc przy tym elewację budynku. Na stronie znajdą Państwo informacje o wszystkich zaletach, które niosą za sobą różne modele rolet zewnętrznych. Co więcej, korzystając z zamieszczonego na Rolety Alu poradnika, możemy ułatwić sobie decyzję, jakie rolety zewnętrzne sprawdzą się w naszym domu, czy mieszkaniu.

Zastanawiając się nad roletami zewnętrznymi w Państwa mieszkaniu, warto pamiętać, że przy ich pomocy może zapewnić sobie wewnątrz pomieszczenia optymalną temperaturę i zmniejszyć poziom dźwięków dochodzący do nas z ulicy, co w przypadku kamienic wybudowanych w centrum może mieć duże znaczenie.