środa, kwiecień 24, 2024
czwartek, 24 marzec 2022 21:35

Czy trener personalny powinien ukończyć studia na kierunku Dietetyka?

studia na kierunku Dietetyka studia na kierunku Dietetyka pixabay

Świadome odżywianie czy aktywność fizyczna? Wiele osób zmagających się z nieprawidłową masą ciała ma obawy czy pomoc jednego specjalisty okaże się wystarczająca.

Zwolennicy zdrowego stylu życia szukają rozwiązań, które skrócą drogę do osiągnięcia założonego celu i zapewnią optymalne rezultaty, bez efektu jo-jo. Bieżące potrzeby klientów, to ogromna szansa dla trenerów personalnych. Czy powinni oni ukończyć studia na kierunku Dietetyka?

Czym zajmuje się trener personalny a czym dietetyk?

Wiele osób zmagających się z nieprawidłową masą ciała szuka pomocy u specjalisty, wybierając trenera personalnego lub dietetyka. Czym zajmuje się każdy z nich? Czy będąc trenerem personalnym, warto podążać za nowymi trendami i oferować kompleksową opiekę w zakresie zdrowego stylu życia, decydując się na studia na kierunku Dietetyka?

Trener personalny – motywator i autor planów treningowych

Trener personalny w trakcie indywidualnych zajęć z podopiecznym, realizuje autorskie plany treningowe, ucząc prawidłowej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Do jego zadań należą także motywacja podopiecznego, monitorowanie postępów i bieżąca modyfikacja planu treningowego.

Dietetyk – specjalista medyczny w zakresie prawidłowego żywienia

Dietetyk, czyli specjalista medyczny w zakresie żywienia, to osoba, która ukończyła studia na kierunku Dietetyka. Do jego zadań należą planowanie diety osób zdrowych i przewlekle chorych, żywieniowe leczenie chorób, nadzorowanie żywienia w placówkach zbiorczych oraz rozpisywanie planów żywieniowych dla osób dążących do osiągnięcia prawidłowej masy ciała.

Żywienie w sporcie kluczem do sukcesu

Kiedy próby osiągnięcia prawidłowej masy ciała nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, podopieczni najczęściej rezygnują z treningów personalnych i szukają pomocy u dietetyka. Decydując się na studia na kierunku Dietetyka, jako trener personalny zwiększasz swoje szanse na rynku pracy. Dlaczego? Ponieważ tylko kompleksowe działanie, obejmujące indywidualnie przygotowane plany, treningowy i żywieniowy, pozwoli podopiecznym osiągnąć zamierzone rezultaty.

Trener personalny i dietetyk w jednej osobie to najlepsze rozwiązanie z jeszcze jednego powodu – trener personalny znacznie częściej spotyka się z podopiecznym, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest mu kontrolować postępy podopiecznego, motywować i na bieżąco modyfikować plan pracy.