czwartek, 18 luty 2021 13:55

Czy jest seks po pięćdziesiątce – co na to mężczyźni?

wspomaganie potencji wspomaganie potencji

Przed każdym mężczyzną po 50 roku życia, który zaczyna obserwować osłabienie funkcji seksualnych, pojawia się to niepokojące pytanie, co się dzieje z moim ciałem? Dzieje się tak, ponieważ zmienia się tło hormonalne, czyli zmniejsza się produkcja testosteronu.

Pod tym względem pobudliwość seksualna, objętość wydzieliny przedejakulacyjnej gruczołów Coopera zmniejsza się.To, jak szybko te zmiany przyjdą, zależy od nastroju mężczyzny i jego formy. W końcu, chociaż produkcja męskiego hormonu spada, nigdy się nie kończy. Nawet w wieku 80 lat przeciętny mężczyzna wytwarza około 60% poziomu, który miał w młodości. W związku z tym wydłuża się również tak zwany okres refrakcji. Brzmi to podstępnie, ale oznacza to po prostu czas, aby przywrócić pożądanie seksualne. Jeśli w wieku 20 lat potrzeba tylko pół godziny, aby znowu odczuwać pożądanie seksualne, to w wieku 70 lat zajmuje to trzy dni. W wieku 50 lat powrót do zdrowia zajmuje około dnia. Inne zmiany w ciele mężczyzny - brzuch, wiotkość mięśni itp. - również są częściowo związane z testosteronem. Częściej jednak ułatwia to spokojniejszy, a raczej siedzący tryb życia. I znowu nastrój. Czy więc mieć pełną sprawność seksualną po 50?

 

Zdaniem psychologów - wolałbym o tym nie mówić!

Psychologowie ze wszystkich krajów jednogłośnie uważają wiek mężczyzn około 50 lat za szczyt dobrobytu człowieka, zwieńczenie twórczej energii i wzór do naśladowania. Jednocześnie sami dojrzali mężczyźni w swoich sercach myślą zupełnie inaczej. W ich wnętrzu w tym czasie aktywuje się kilka kompleksów. Rzadko chodzą do psychologów, a nawet wahają się przed rozmową z przyjaciółmi. Sami walczą ze swoimi demonami a one czasami wygrywają. Chociaż jest coś do omówienia. O jakich problemach mężczyźni 50+ nie chcą mówić?

Jestem zbyt leniwy, aby uprawiać seks

Małżonkowie mieszkają razem od wielu lat i wcześniej byli mniej lub bardziej zadowoleni ze wszystkiego, ale dzieje się tak: z biegiem lat kobieta budzi się z większym pożądaniem, zwiększoną seksualnością, a mężczyzna czuje, wręcz przeciwnie, zmniejszenie potrzeby seksu. To go przeraża. W końcu to on zazwyczaj był inicjatorem. A teraz lenistwo staje się banalną wymówką. Coś w rodzaju: „jestem za”. Nadal jestem liderem. Ale lenistwo, wiesz. Ale to naprawdę może być lenistwo? A potem to straszna prawda. Ponieważ w tym przypadku uruchamia się mechanizm ochronny. Mężczyzna zagłusza swoje uczucia telewizją, Internetem itp. Pod każdym względem uprawia w sobie „warzywo”: w końcu lepiej nic nie robić, niż robić i rozumieć, że możliwości nie są takie same. Jednak według psychologów problem wyboru pojawia się w tym wieku. Albo wybierzesz dojrzałość, co oznacza aktywne życie seksualne i twórcze. Albo stajesz się obojętny i dostosowując się do stereotypów dotyczących wieku, przyspieszasz w ten sposób zmiany fizjologiczne. Ty decydujesz!

I jak tu być namiętnym kochankiem?

Jeśli wybierzesz aktywną dojrzałość, najpierw musisz zrozumieć, że jest więcej niż wystarczająco możliwości. Po co pozbawiać się takiej przyjemności? Wszystko, co musisz zrobić, to ponownie poznać swój rytm, potrzeby itp. Tak, pobudzenie wymaga więcej czasu, więcej czułości i pomocy współmałżonka. Czule poproś ją, aby okazała ci więcej uwagi. Potrzebujesz teraz dobrej gry wstępnej. Seksuolodzy radzą w tym wieku aktywnie włączać się w tą sztukę.

Są mężczyźni, którzy obwiniają żonę za wszystkie swoje problemy: moja żona nie dba o siebie i nie podnieca mnie, moja żona mnie nie chce, itp. Mężczyzna 50+ musi zrozumieć, że jego żona również ma teraz trudny okres. Z jednej strony zaczyna, jakby chciała zamknąć drzwi do sypialni. Seksuolodzy nazywają ten kompleks właśnie „zamkniętymi drzwiami”. Z drugiej strony, w tej chwili kobieca energia i siła seksualna mogą zacząć rosnąć. A teraz jest na rozdrożu. Zamknij drzwi lub załóż mini. Potrzebuje cię miękkiego, delikatnego, uważnego, opiekuńczego, zdolnego do słuchania. Po takim zabiegu kobieta rozpływa się i staje się ładniejsza na naszych oczach. Nie ma śladu nerwowości. Jest też wzajemna uwaga i czułość. Skuteczne leki na potencje https://viagra.edu.pl/leki-na-potencje.html

Jeśli powiesz jej, że pogorszyła się na zewnątrz, wkrótce pogorszy się jeszcze bardziej. Kobiety są bardzo podatne na sugestie, a w tym wieku są też bardziej emocjonalne. Co przyczynia się do sugestywności? Jeśli więc ciągle jej mówisz, jaka jest piękna, jak pasuje jej dojrzałość, jakie są jej oczy i wszystko inne, to już wkrótce naprawdę zobaczysz w niej dawną piękną, młodą dziewczynę. Poza tym będzie ci bardzo wdzięczna. Nawet zagorzali intelektualiści doświadczają pojawienia się zmarszczek i siwych włosów. Ale nawiasem mówiąc, w tym wieku panie są w stanie ujawnić siebie w pełni. Zasyp ją pochwałą i troską, jak ogrodnik podlewa krzew róży, a ona na pewno zakwitnie. Wypróbuj to, jako eksperyment.