czwartek, 21 październik 2021 15:56

Coraz bliżej święta - czy masz już pomysły na prezent?

świąteczne swetry damskie świąteczne swetry damskie pixabay

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który umożliwia spotkanie się z rodziną. Wiąże się jednak z wieloma przygotowaniami, obejmującymi gruntowne sprzątanie, gotowanie czy też instalację ozdób. Nie można oczywiście zapomnieć o prezentach, których wręczanie sobie nawzajem stanowi głęboko zakorzenioną tradycję. Jakie są najciekawsze rodzaje podarunków?

Upominki dla pań

Każda kobieta z pewnością ucieszy się z nowych ubrań. Warto zainwestować w świąteczne swetry damskie, gdyż są one nie tylko idealnym wyborem na chłodne, zimowe wieczory, ale też wiążą się tematycznie z Bożym Narodzeniem. Mogą przedstawiać:

 • urocze renifery,
 • płatki śniegu,
 • bombki choinkowe,
 • pingwinki i misie polarne,
 • zimowe krajobrazy,
 • choinki.

Przeważnie są utrzymane w kolorach kojarzących się ze świętami, czyli czerwieni, granacie oraz bieli. Można je nosić zarówno do spodni, jak i w zestawie ze spódnicą, w zależności od preferowanego stylu. Sweter pasuje do każdej figury, gdyż potrafi zamaskować drobne niedoskonałości, takie jak odstający brzuch lub boczki. Istnieją również modele dedykowane dla kobiet w ciąży.

Innym interesującym pomysłem będą ciepłe rękawiczki lub zestaw: czapka oraz szalik. Warto jednak wcześniej zerknąć na kolor płaszcza kobiety, jakiej pragnie się wręczyć taki prezent. Dzięki temu wybranie najodpowiedniejszego odcienia stanie się dużo łatwiejsze. Jeżeli często zmienia kurtki, najlepiej postawić na klasyczne kolory, takie jak chociażby czerń lub szarość.

Coś wyjątkowego dla panów

Mężczyźnie może być nieco trudniej kupić satysfakcjonujący podarunek. Warto zastanowić się nad rozmaitymi dodatkami, takimi jak:

 • portfel,
 • pasek,
 • rękawiczki,
 • czapka,
 • szalik,
 • zegarek.

Są to dosyć uniwersalne prezenty, jakie ucieszą większość panów. Najlepiej decydować się na egzemplarze w klasycznych, stonowanych kolorach, takich jak czerń, szarość lub brąz. Dobrze jest również wybierać tradycyjne formy. Wyjątek ma miejsce w przypadku, gdy mężczyzna ma dosyć ekstrawagancki styl ubierania się. Wtedy można zaszaleć i kupić coś w jaskrawym odcieniu lub z nietuzinkowym wzorem.

Ubrania jako wspaniały prezent na święta

Dlaczego warto wręczać odzież w formie upominku? Przede wszystkim to niesamowicie praktyczny podarunek, jaki na pewno zostanie wykorzystany. Nie jest to wazon lub figurka, czyli przedmioty niemające żadnego użytkowego przeznaczenia. Ciepły sweter lub porządny portfel to niezwykle przydatne rzeczy, jakie każdy powinien posiadać.

Nie można jednak zapominać o dopasowaniu prezentu do osoby, która ma go otrzymać. Jeżeli przykładowo żona uwielbia zakładać kolorowe szaliki, to apaszka w jednym z odcieni szarości raczej jej się nie spodoba. Podobnie w przypadku, gdy ktoś preferuje klasyczny styl - nie ma sensu zmuszać takiej osoby do noszenia fioletowych rękawiczek lub bardzo zdobnego zegarka.

Ważny jest również budżet, jaki ma się zamiar przeznaczyć na zakupy. Najlepiej umówić się z drugą osobą na konkretną kwotę. To dosyć niezręczne, gdy ktoś wręcza bardzo drogi podarunek, a dostaje w zamian coś z niskiej półki cenowej. Ponadto zbyt cenne prezenty mogą zawstydzić członka rodziny. Takie należy dawać tylko tym osobom, z którymi jest się w bardzo bliskich relacjach. Święta nie polegają jedynie na wymienianiu się upominkami, ale jeżeli już się to robi, warto poświęcić chwilę na wybranie czegoś odpowiedniego.