niedziela, kwiecień 21, 2024
poniedziałek, 04 lipiec 2022 15:55

Co zrobić ze zniszczonym wyświetlaczem w iPhone?

wymiana wyświetlacza iphone wymiana wyświetlacza iphone Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Pęknięty ekran w telefonie to jeden z najczęściej spotykanych problemów. W niektórych przypadkach wymienia się tylko zbitą szybkę, w innych konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Co zrobić ze zniszczonym wyświetlaczem w iPhone?

 

Co zrobić, gdy wyświetlacz w iPhone się zepsuje?

Uszkodzenie wyświetlacza w iPhone najczęściej pojawia się wskutek upadku smartfona z wysokości. Wbrew pozorom wcale nie musi spaść on z dużej wysokości. Wystarczy, że przypadkiem, wyleci z kieszeni, spadnie i pojawią się mniejsze lub większe pęknięcia. Konsekwencją może być zbita szybka. W takiej sytuacji smartfon działa poprawnie. Naprawa ekranu to dość spory koszt. Dlatego wiele osób korzysta z telefonu ze zbitą szybką.

Tymczasem istnieje wiele powodów, dla których nie należy używać urządzenia z pękniętym ekranem. Dlaczego? Dlatego, że im będziesz go dłużej używać, tym ekran dotykowy będzie działał coraz słabiej, aż w końcu przestanie reagować na dotknięcie. Ponadto istnieje ryzyko dostania się wszelkich zanieczyszczeń, które mogą być szkodliwe. Po więcej informacji zapraszamy na https://idream.pl/serwis/cennik/iphone/wymiana-wyswietlacza/iphone-12-pro-max/.

Zdarza się, że awarii ulega cały wyświetlacz i wymaga natychmiastowej naprawy. W takiej sytuacji zauważysz:

  • wyświetlanie się pasków na ekranie,
  • brak reakcji na dotyk,
  • występowanie przebarwień oraz plam.

Te wszystkie objawy uniemożliwiają korzystanie z urządzenia. Dlatego niezwłocznie udaj się do serwisu, aby fachowcy zobaczyli, co się stało telefonem i go naprawili

Gdzie naprawić zniszczony wyświetlacz w iPhone?

Zepsuty wyświetlacz w iPhone możesz naprawić lub wymienić w jednym z autoryzowanych serwisów Apple. W takich punktach pracują wyszkoleni pracownicy, którzy posiadają nie tylko niezbędną wiedzę i umiejętności, ale również specjalne narzędzia, które pozwalają naprawić urządzenie. Ponadto w autoryzowane serwisy gwarantują wysoką jakość serwisu, a także zastosowanie oryginalnych części firmy Apple. Dzięki temu masz pewność, że telefon będzie prawidłowo działał. Poza tym pamiętaj, że wymiana wyświetlacza iPhone wiąże się z koniecznością wymiany wielu innych, dodatkowych elementów takich jak ramka wyświetlacza, podświetlenie ekranu czy polaryzator. Samemu tego nie zrobisz.

Pod żadnym pozorem nie próbuj naprawiać sprzętu samodzielnie, bo możesz pogorszyć sprawę i spowodować jeszcze więcej szkód. Nie zaleca się również korzystania z nieznanych i nieautoryzowanych punktów, ponieważ nie dają one gwarancji, że telefon zostanie prawidłowo naprawiony. W takich serwisach używa się głównie nieoryginalnych części, tanich zamienników, które nie działają poprawnie. Może i zaoszczędzisz na naprawie, ale telefon w końcu odmówi posłuszeństwa.

Jak wykonać backup danych przed naprawą iPhone’a?

Zanim oddasz telefon do serwisu, koniecznie utwórz backup iPhone'a, aby nie utracić ważnych danych. Możesz to zrobić za pomocą iCloud:

  1. Połącz smartfon z Wi-Fi.
  2. Wybierz Ustawienia > Twoje imię i nazwisko i stuknij opcję iCloud.
  3. Stuknij opcję Backup w iCloud.
  4. Następnie wybierz opcję Utwórz backup teraz. Pamiętaj, aby w trakcie procesu nie rozłączać się z siecią Wi-Fi!