środa, 17 marzec 2021 18:01

Chcesz, aby Twoje dziecko cieszyło się z pobytu w przedszkolu? Poznaj przedszkole Świdnica!

Przedszkole Świdnica Przedszkole Świdnica

Najważniejsze w przedszkolu jest, by dobrze czuło się w nim dziecko. Staramy się, aby dzieci czuły się  jak najlepiej i wszechstronnie się rozwijały.

Rodzicom zależy na tym, aby odbywały się ciekawe zajęcia i zabawy, rozwijające indywidualne potrzeby i umiejętności dzieci, w zależności od potrzeb rozwojowych. Dlatego potrzebna jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, traktująca dzieci podmiotowo i indywidualnie. Zgodnie z potrzebami dzieci. Potrzebne są  duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, wyposażone w toaletę, by dzieci miały nieograniczony dostęp do wszystkiego, czego potrzebują. Na co jeszcze zwracają uwagę rodzice? Odpowiednio zbilansowaną dietę uwzględniająca potrzeby dzieci, czyli pyszne i domowe posiłki. Wpisujesz w wyszukiwarce frazę „przedszkole Świdnica” i zastanawiasz się, którą placówkę wybrać? Przeczytaj nasz artykuł!

Przedszkole Świdnica – dobra zabawa i zdobywanie umiejętności

Dzieci uczestnicząc w przedstawieniach teatralnych, konkursach, wystawach, zwiedzając ciekawe miejsca, uczą się, a przy tym dobrze się bawią. Wszystko umożliwiamy im po to, aby były zadowolone. Rodzice chcą mieć pewność, że dokonali właściwego wyboru, co do przedszkola. Przedszkole Świdnica, to właśnie tu podczas dni otwartych, organizowane są warsztaty, różne zajęcia, konkursy i rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonują ich dzieci w grupie. Mogą spędzić kilka dni ze swoimi dziećmi i uczestniczyć w życiu przedszkola. W ten sposób zapoznać się, z organizacją przedszkola, z rozmieszczeniem pomieszczeń, z nauczycielami. Słoneczne, przestronne  sale to miejsca, w których dzieci mogą bezpiecznie się bawić. Ważne jest to, aby maluchy chodziły do przedszkola z radością, dobrze się w nim czuły i chciały tam wracać. Dba o to personel przedszkola.

Potrzebny jest doświadczony zespół osób, które pozytywnym nastawieniem, życzliwością i otwartością na potrzeby dzieci sprawią, by czuły się jak w domu. Nauczyciele powinni często szkolić się, pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności. Wtedy ich praca będzie na najwyższym poziomie. Nie brakuje im kreatywności i ciekawych pomysłów, na świetną zabawę i naukę z dziećmi.

Jak wygląda życie codzienne przedszkola?

Prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych, zajęcia nauki języka, wykorzystując nowoczesne metody nauczania. Odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne, sportowe, gry, zajęcia ruchowe. Przy dobrym przedszkolu znajduje się plac zabaw, dobrze wyposażony w urządzenia do zabawy oraz sprzęt rekreacyjny. Dzieci uczą się wierszy i piosenek. Ich prace plastyczne wywieszane są na tablicach grupowych. Mają kontakt ze sztuką, koncerty, przedstawienia teatralne organizowane  w przedszkolu i w teatrze świdnickim. Prowadzone przez nauczycieli zajęcia, odbywają się na podstawie programu wychowania przedszkolnego. Mają na celu kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Zajęcia w formie gier i zabaw, rozwijają sprawność fizyczną, koordynację ruchową, równowagę i zręczność.

Przedszkole Świdnica to miła, przyjazna, rodzinna atmosfera, wysoki poziom kwalifikacji kadry pedagogicznej, które ma dużą wiedzę o potrzebach dzieci. Wspiera je w rozwoju emocjonalnym, społecznym  i intelektualnym. Pozostały personel  troszczy się o to, by czuły się jak u siebie w domu. Przedszkolaki w przedszkolu świdnickim, miło spędzają czas wśród zabawek i pomocy dydaktycznych zgodnie z wiekiem, potrzebami i zainteresowaniami. Ale również w sali relaksacyjnej dla dzieci, które potrzebują wypoczynku.

Co zyskują nasze dzieci?

Zadowolenie rodziców z współpracy z przedszkolem, zdrowe i smaczne żywienie zgodnie z potrzebami dzieci, możliwość indywidualnego rozwoju, zdobycie wiedzy i umiejętności, aktywność krajoznawczą obcując z naturą, poczucie bezpieczeństwa w życzliwej atmosferze – to tylko część korzyści płynących z wyboru sprawdzonego i nowoczesnego przedszkola. W takim miejscu możliwe jest zdobycie nowych doświadczeń, odnoszenie pierwszych sukcesów, udział w różnych konkursach rozwijającymi wyobraźnię, a także szlifowanie umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Poza tym, wybierając przedszkole Świdnica z nauczaniem języka obcego, dostarczacie Państwo swoim dzieciom doskonałej zabawy i opanowania języka obcego na wysokim poziomie. Jest to wspaniała przygoda, jaką zapewnia kadra przedszkola dbając, by zajęcia były atrakcyjne i przyjemne. Na pewno w przyszłości Wasze dzieci podziękują Wam za ten wybór – ponieważ opanowując dwa języki, zdobywamy dwa razy więcej możliwości!