czwartek, 24 wrzesień 2020 15:04

Bezdotykowa dezynfekcja rąk w szkole, przedszkolu i żłobku

bezdotykowe dozowniki płynu dezynfekującego bezdotykowe dozowniki płynu dezynfekującego

Skończyły się wakacje, uczniowie po okresie, kiedy uczyli się zdalnie, mogą w końcu wrócić do swoich szkół. Nauka zdalna się skończyła, ale w dalszym ciągu wirus powodujący chorobę CIVID-19 w ma się dobrze i wciąż odnotowywane są nowe przypadki zarażenia.

 

Wielu rodziców oraz nauczycieli ma obawy co do powrotu dzieci do normalnego trybu nauczania. Wielka liczba dzieci, młodzieży na niewielkiej powierzchni, może spowodować wzrost zachorowań. Trzeba również pamiętać, że dzieci z reguły mało dbają o sprawy higieny, co w połączeniu ze sposobem przenoszenia się wirusa może sprawić, iż w szkole pojawi się ognisko zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej szkoły muszą być wyposażone w miejsca, w których będzie można dokonać dezynfekcji rąk. Jak jednak przekonać dzieci i młodzież do tego, by same od siebie utrzymywały dłonie w czystości? I czy dezynfekcja rąk w szkole może być bezpieczna?

Bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk dla szkół

Od prawie pół roku Polacy muszą w przestrzeni publicznej dbać o czystość swoich rąk, poprzez ich dezynfekcję. Czynność ta ma swoje uzasadnienie. Wirus SARS-Cov-2 jest wirusem z otoczką tłuszczową, którą można zniszczyć poprzez mycie rąk za pomocą zwykłego mydła, lub też za pomocą środków dezynfekujących na bazie wysokoprocentowego alkoholu. W każdym sklepie, kinie, zakładzie pracy, czy urzędzie umieszczono butelki z dozownikami płynu dezynfekującego, by każdy mógł z niego skorzystać. Pomysł doskonały, ale jak to bywa, realizacja już wypadła trochę gorzej. Szybko się okazało, że ludzie nie chcą zbytnio używać tego rodzaju dozowników, gdyż nie zapewniają one bezpieczeństwa. Aby nanieść porcję płynu dezynfekującego na ręce trzeba nacisnąć pompkę dozownika, którą przed chwilą ktoś dotykał. Jak się to ma do kwestii bezpieczeństwa? Ponadto dozowniki takie są niestabilne, i często trzeba je było przytrzymywać, by utrzymać ją w pionie. Osobną kwestią jest to, że płyn z dozownika trafiał często nie tylko na ręce, ale również na stolik, na którym był ustawiony dozownik, na podłogę, a bardzo często na elementy odzieży osoby, która chciała zdezynfekować ręce. Ustawienie takich stacji dezynfekcji w szkołach, raczej nie przyniosłoby zamierzonego efektu. 

Bezdotykowa dezynfekcja rąk dla dzieci czystojak.pl

Bezdotykowa dezynfekcja rąk dla dzieci czystojak.pl

Liczba młodzieży, czy dzieci, które będą chciały jednocześnie zdezynfekować dłonie będzie tak duża, że przy powstałym zamieszaniu większość płynu zamiast na ręce, będzie trafiała na stoły, czy też na podłogę. Konieczne więc będzie bardzo częste uzupełnianie dozowników płynem lub żelem, nie można również zapominać o częstym sprzątaniu miejsca umieszczenia dozownika. Jest jednak sposób, by takiego scenariusza uniknąć. Tym sposobem są bezdotykowe dozowniki płynu dezynfekującego. To nowoczesne urządzenia, będące owocem polskiej myśli technicznej, które nie tylko zapewnia odpowiednią dezynfekcję, ale również doskonale może wyglądać w każdej szkole, czy też przedszkolu.

Jak działa bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk? 

Zasada działania bezdotykowego dozownika do rąk https://czystojak.pl/, jest bardzo prosta. Płyn dezynfekujący znajduje się w specjalnym pojemniku, który jest uruchamiany przez odpowiedni czujnik, po wsunięciu rąk do komory. Płyn podawany jest w niewielkiej, ale wystarczającej porcji w postaci mgiełki. Dzięki temu uzyskuje się dwa efekty – dziecko ma zdezynfekowane ręce, a wokół samego dozownika jest czysto. Dozowniki te mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Ich wygląd jest bardzo atrakcyjny. Można zamówić stacje dezynfekujące przypominające postacie z bajek – bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk mogą trafić do młodszych klas lub do przedszkoli. Dla młodzieży ciekawą propozycją mogą być, przypominające deskorolki. 

Stacje do dezynfekcji rąk

 

Stacje do dezynfekcji rąk

Bezdotykowa dezynfekcja rąk w szkole to większa higiena i bezpieczeństwo

Wirusy i bakterie wywołują mogą być przyczyną wielu groźnych chorób. Trzeba mieć świadomość tego, że nawet, kiedy zagrożenie wirusem SARS-Cov-2 minie, to może się pojawić nowy wirus lub zmutowana, zjadliwa wersja, któregoś już znanego. Zachowanie odpowiedniego poziomu czystości, wytworzenie pewnych nawyków, związanych między innymi z dezynfekcją dłoni, może uchronić nasze pociechy przed chorobą. Nowoczesne, niezawodne bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk, również dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi mogą sprawić, że młodzież i dzieci wypracują w sobie nawyk utrzymywania rąk w czystości.

 

Czytany 50 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.