Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 14 lipiec 2016 14:50

Perfumy dla kobiet w różnym wieku - zobacz, jakie zapachy najczęściej wybierają Twoje rówieśniczki!

Perfumy stanowią dla kobiety ważny dodatek do codziennego stroju i makijażu - podkreślają jej wyjątkową osobowość, wzmagają pewność siebie, zwracają uwagę otoczenia i przyciągają osobników płci przeciwnej. Dlatego panie z taką starannością wybierają swoje perfumy - starają się je dostosować nie tylko do wybranej okazji czy temperamentu, ale też do swojego wieku.

Nie ma w tym nic dziwnego - z wiekiem zmienia się wrażliwość naszego zmysłu węchu, a co za tym idzie nasze preferencje zapachowe. Jakie perfumy wybierają zatem najczęściej dwudziesto- i trzydziestolatki, a jakie panie po czterdziestce i pięćdziesiątce? Wraz z konsultantami z perfumerii internetowej Tagomago przedstawiamy listę perfum, po które chętnie sięgają kobiety w różnych przedziałach wiekowych.

Czy wiek kobiety wpływa na wybór perfum?

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to decydując się na konkretny zapach, kierujemy się wieloma różnymi czynnikami. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku nie tylko nasza osobowość czy ogólna wrażliwość na zapachy, ale też rodzaj prowadzonej diety czy wiek. Nasz nos, który codziennie styka się z różnymi woniami, z wiekiem staje się mniej wyczulony, dlatego dojrzałe panie wybierają zazwyczaj intensywne i mocne wody perfumowane. Młode kobiety, które dopiero zaczynają swoją podróż po świecie zapachów, zdecydowanie wolą świeże i lekkie wody toaletowe.

Wiek kształtuje szacunek do zapachu

Oczywiście, nadal największe znaczenie mają w tym przypadku nasze subiektywne odczucia - są bowiem osoby, które czują się młode duchem i chętnie sięgają po kosmetyki, które producent dedykuje dwudziestolatkom. Jednak prawda jest taka, że większość z nas po prostu dorasta do pewnych zapachów - z wiekiem kształtuje się w nas swego rodzaju “szacunek” dla danych aromatów. W trakcie trwania naszej życiowej drogi przechodzimy zazwyczaj od słodkich i lekkich zapachów w bardziej złożone wonie, w których szukamy jakiejś historii, wspomnień i nut zapachowych, które są nam szczególnie bliskie. Moc zapachu jest tak silna, że może zdradzać nie tylko nas nastrój, ale też opisywać etap życia, w którym aktualnie się znajdujemy - dlatego nie warto pozostawać całe życie przy jednych perfumach.

Perfumy dla nastolatek oraz dwudziestolatek

Perfumy damskie dla młodych osób, stojących u progu dorosłego życia, powinny być pewnego rodzaju przygodą. Jest to czas, w którym mają miejsce ciągłe zmiany, próbowanie nowych rzeczy i wyzwania. Dlatego nastolatki i dwudziestolatki decydują się zazwyczaj na słodkie perfumy o kwiatowo-owocowych nutach zapachowych np. Escada Rockin Rio lub Escada Sexy Grafitti, które poza ciekawym aromatem, przemawiają do nich kolorowym i energicznym opakowaniem. Młode kobiety bardzo chętnie wybierają też perfumy, sygnowane nazwiskiem znanych gwiazd np. Katy Perry Killer Queen, poprzez które wyrażają uwielbienie do swoich idoli oraz młodzieżowy styl bycia.

Perfumy dla trzydziestolatek

Kobiety w wieku 30+, które nabrały znacznie więcej doświadczenia życiowego, poprzez perfumy chcą wyrazić swoją ukształtowaną osobowość. Panie w tym wieku doceniają siłę różnych zapachów, dlatego na ich toaletce można spotkać kilka flakonów perfum, które odpowiednio dostosowują do wybranych okazji, pór roku czy aktualnego nastroju. Panie po 30-stce sięgają zazwyczaj po nieco mocniejsze i bardziej wyrafinowane zapachy niż ich młodsze koleżanki np. Chanel Coco Mademoiselle czy Calvin Klein Euphoria.

Perfumy dla pań 40+ i więcej

Panie w wieku 40-50 lat i więcej poprzez perfumy chcą ukazać swoją dojrzałość, dobry gust, a także stateczność. Dlatego znacznie częściej niż wcześniej sięgają po perfumy niszowe, charakteryzujące się złożonymi, ciężkimi i nieco tajemniczymi nutami zapachowymi. Na półce z perfumami kobiety w wieku 40+ i więcej znajdują się takie pozycje, jak: Guerlain Shalimar, Dior J’adore czy Chanel No. 5.

Więcej informacji oraz pełna oferta perfum damskich dla kobiet w różnym wieku dostępna na stronie:

http://tagomago.pl/katalog/9/Perfumy-Damskie/

 

 

Czytany 3551 razy

Artykuły powiązane

 • Jak wydawać mało i cieszyć się życiem Jak wydawać mało i cieszyć się życiem

  Wielu z nas zastanawia się, jak planować swoje zakupy w taki sposób, aby nie musieć wydawać na upragnione rzeczy majątku, a zarazem nie skazywać się na konieczność korzystania z produktów niskiej klasy.

 • Jakie zapachy będą modne jesienią Jakie zapachy będą modne jesienią

  Latem najchętniej kupujemy zapachy, w których pierwsze skrzypce grają nuty owocowe.

 • Romantyczny ogród NOU Romantyczny ogród NOU

  Marka NOU tym razem zaprasza nas do ogrodów pełnych przepięknych kwiatów. Nowa linia NOU Flowers to sześć przepięknych zapachów, a tym samym sześć wspaniałych podróży po bajecznych ogrodach.

 • Pachnący ogród NOU Pachnący ogród NOU

  Nowa linia NOU Flowers to sześć przepięknych zapachów, a tym samym sześć wspaniałych podróży po bajecznych ogrodach. Tym razem zapraszamy do ogrodu tętniącego nutami jaśminu.

 • Zapachy na Walentynki Zapachy na Walentynki

  Walentynki – dzień miłości i miłych niespodzianek. Na tę okazję proponujemy dwa zapachy. NOU Woody dla niego i NOU Cherry Blossom dla niej.Obydwa są pięknym wyznaniem uczuć.

Media