czwartek, 14 lipiec 2016 14:50

Perfumy dla kobiet w różnym wieku - zobacz, jakie zapachy najczęściej wybierają Twoje rówieśniczki!

Perfumy dla 40 latki i 50 latki Perfumy dla 40 latki i 50 latki

Perfumy stanowią dla kobiety ważny dodatek do codziennego stroju i makijażu - podkreślają jej wyjątkową osobowość, wzmagają pewność siebie, zwracają uwagę otoczenia i przyciągają osobników płci przeciwnej. Dlatego panie z taką starannością wybierają swoje perfumy - starają się je dostosować nie tylko do wybranej okazji czy temperamentu, ale też do swojego wieku.

Nie ma w tym nic dziwnego - z wiekiem zmienia się wrażliwość naszego zmysłu węchu, a co za tym idzie nasze preferencje zapachowe. Jakie perfumy wybierają zatem najczęściej dwudziesto- i trzydziestolatki, a jakie panie po czterdziestce i pięćdziesiątce? Wraz z konsultantami z perfumerii internetowej Tagomago przedstawiamy listę perfum, po które chętnie sięgają kobiety w różnych przedziałach wiekowych.

Czy wiek kobiety wpływa na wybór perfum?

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to decydując się na konkretny zapach, kierujemy się wieloma różnymi czynnikami. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku nie tylko nasza osobowość czy ogólna wrażliwość na zapachy, ale też rodzaj prowadzonej diety czy wiek. Nasz nos, który codziennie styka się z różnymi woniami, z wiekiem staje się mniej wyczulony, dlatego dojrzałe panie wybierają zazwyczaj intensywne i mocne wody perfumowane. Młode kobiety, które dopiero zaczynają swoją podróż po świecie zapachów, zdecydowanie wolą świeże i lekkie wody toaletowe.

Wiek kształtuje szacunek do zapachu

Oczywiście, nadal największe znaczenie mają w tym przypadku nasze subiektywne odczucia - są bowiem osoby, które czują się młode duchem i chętnie sięgają po kosmetyki, które producent dedykuje dwudziestolatkom. Jednak prawda jest taka, że większość z nas po prostu dorasta do pewnych zapachów - z wiekiem kształtuje się w nas swego rodzaju “szacunek” dla danych aromatów. W trakcie trwania naszej życiowej drogi przechodzimy zazwyczaj od słodkich i lekkich zapachów w bardziej złożone wonie, w których szukamy jakiejś historii, wspomnień i nut zapachowych, które są nam szczególnie bliskie. Moc zapachu jest tak silna, że może zdradzać nie tylko nas nastrój, ale też opisywać etap życia, w którym aktualnie się znajdujemy - dlatego nie warto pozostawać całe życie przy jednych perfumach.

Perfumy dla nastolatek oraz dwudziestolatek

Perfumy damskie dla młodych osób, stojących u progu dorosłego życia, powinny być pewnego rodzaju przygodą. Jest to czas, w którym mają miejsce ciągłe zmiany, próbowanie nowych rzeczy i wyzwania. Dlatego nastolatki i dwudziestolatki decydują się zazwyczaj na słodkie perfumy o kwiatowo-owocowych nutach zapachowych np. Escada Rockin Rio lub Escada Sexy Grafitti, które poza ciekawym aromatem, przemawiają do nich kolorowym i energicznym opakowaniem. Młode kobiety bardzo chętnie wybierają też perfumy, sygnowane nazwiskiem znanych gwiazd np. Katy Perry Killer Queen, poprzez które wyrażają uwielbienie do swoich idoli oraz młodzieżowy styl bycia.

Perfumy dla młodej dziewczyny

Perfumy dla trzydziestolatek

Kobiety w wieku 30+, które nabrały znacznie więcej doświadczenia życiowego, poprzez perfumy chcą wyrazić swoją ukształtowaną osobowość. Panie w tym wieku doceniają siłę różnych zapachów, dlatego na ich toaletce można spotkać kilka flakonów perfum, które odpowiednio dostosowują do wybranych okazji, pór roku czy aktualnego nastroju. Panie po 30-stce sięgają zazwyczaj po nieco mocniejsze i bardziej wyrafinowane zapachy niż ich młodsze koleżanki np. Chanel Coco Mademoiselle czy Calvin Klein Euphoria.

Perfumy dla pań 40+ i więcej

Panie w wieku 40-50 lat i więcej poprzez perfumy chcą ukazać swoją dojrzałość, dobry gust, a także stateczność. Dlatego znacznie częściej niż wcześniej sięgają po perfumy niszowe, charakteryzujące się złożonymi, ciężkimi i nieco tajemniczymi nutami zapachowymi. Na półce z perfumami kobiety w wieku 40+ i więcej znajdują się takie pozycje, jak: Guerlain Shalimar, Dior J’adore czy Chanel No. 5.

Perfumy dla 40 latki

 

Perfumy, które zwracają uwagę

 

Perfumy dla 40 latki, jak i również 50 latki potrafią na siebie zwrócić ogromną uwagę, co kobiety cieszy najbardziej. Jednakże nigdzie na rynku nie znajdziemy perfum, które są specjalnie dedykowane pod kategorię wiekową. W drogeriach kosmetycznych można znaleźć naprawdę mnóstwo różnorodnych perfum, które będą pasowały do praktycznie każdej kobiety, zarówno tej młodszej, jak i również starszej. Zatem, jak wyróżnić się z tłumu używając perfum? Jakie powinny one być, aby przyciągały do siebie ogromną uwagę.? Otóż przede wszystkim muszą być one charakterystyczne, muszą również być uosobieniem każdej kobiety z osobna. Zapach perfum zazwyczaj jest dość mocny, dlatego też trudno go nie zauważyć.

Perfumy dla młodej dziewczyny mogą być zarówno perfumami dla 40 latki, jak i 50 latki. W perfumach nie ma czegoś takiego, że są one określone użytkowo do danej kategorii wiekowej, oczywiście oprócz perfum dla małych dzieci. Kobiece perfumy powinny przede wszystkim charakteryzować się ciekawym i intrygującym zapachem, który pobudzi wodze fantazji. Muszą one podkreślać kobiecość płci pięknej i mówić o niej w jak najlepszym aspekcie.

Parfumy które zwracają uwagę

Perfumy na walentynki dla dziewczyny powinny być przede wszystkim unikatowe oraz zniewalające. Muszą ją odpowiednio zachwycić, aby pokochała ona ich zapach. Wybierając perfumy, każda kobieta ma z tym bardzo duży problem, ponieważ jest ich naprawdę bardzo dużo. Trudno zdecydować się na jakiekolwiek, kiedy mamy przed sobą tysiące różnorodnych zapachów. Perfumy dla kobiet w pewnym sensie są wyjątkowe, ponieważ potrafią one zachwycić. Piękny zapach od zawsze kojarzył się z czymś przyjemnym. Perfumy potrafią również dodać charakteru, który dla kobiety jest niezwykle ważny.
W dobrych drogeriach kosmetycznych można znaleźć naprawdę wiele świetnych perfum, jednakże trzeba się liczyć z ich ceną, która przeważnie do najniższych nie należy. Perfumy damskie są niezwykle interesujące i sprawiają, że każdy dostrzeże ich przepiękny zapach.

Media