wtorek, maj 28, 2024
wtorek, 25 listopad 2014 16:50

Jak zaoszczędzić na zakupach przed okresem świątecznym?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi – prawdziwy zakupowy szał, podczas którego wydajemy stanowczo za dużo pieniędzy. Na szczęście istnieje kilka prostych trików, dzięki którym z łatwością zaoszczędzimy pieniądze i kupimy dokładnie to, co sobie zaplanowaliśmy. Co to za triki?

 

Poluj na promocje
Jedną z lepszych metod jest śledzenie cen w rozmaitych gazetkach reklamowych, dzięki czemu możemy je porównać oraz wybrać korzystną okazję. Gazetki jednak nie zawsze przychodzą do nas w tym samym czasie, a i nie każdy lubi męczyć się z makulaturą, nie mówiąc już o braku korzystnych rabatów.  Dlatego dobrym sposobem jest także zapisywanie się na newslettery w sklepach internetowych, gdzie możemy także trafić na kupony rabatowe. Równie wygodną metodą wyłapywania okazji są porównywarki cenowe dostępne w internecie, dzięki czemu sprawdzimy, gdzie dany produkt jest najtańszy.

Łut szczęścia
Niższe ceny możemy także upolować w sytuacji, kiedy bierzemy udział w konkursach organizowanych przez poszczególne marki. Często nagrodami w nich są korzystne kupony rabatowe na konkretne produkty. W ten sposób możemy trafić nawet na 60% rabat, co z pewnością odciąży nasz portfel. Jeśli jednak nie lubimy oddawać się na pastwę losu, możemy zwyczajnie zacząć robić zakupy przed gorącym sezonem. Większość produktów jest wtedy dużo tańsza, dzięki czemu sporo gotówki pozostanie w naszym portfelu.

Łap rabat
Zamiast jednak śledzić na własną rękę, czy wybrany przez nas sklep rzuci promocję, możemy skorzystać z wyszukiwarki kuponów rabatowych Rabatuj.pl. Tego typu serwisy agregują przeceny i promocje z ponad 500 skleów internetowych i są aktualizowane codziennie. Zasada działania serwisu jest prosta - wyszukujesz sklep albo przeglądasz kategorię, odnajdujesz interesujący cię kupon i klikasz po odbiór. Bez rejestracji, bez denerwujących reklam.
Po co więc ręcznie szukać, skoro mamy wszystko pod ręką? Dodatkowo wiele serwisów takich jak Rabatuj.pl oferuje dodatkowo swoje upusty, dzięki czemu możemy za kilka groszy kupić naprawdę coś wspaniałego. Przykładowe kupony, jakie można znaleźć na serwisie to:
200 zł oszczędności z kuponem rabatowym w RTV Euro AGD
kupon 50 zł za polecenie sklepu Answear
kupon rabatowy -60% w Zalando
kod rabatowy 60% na wybrane produkty w Eobuwie.pl

Zatem zanim zamówisz coś w sklepie, sprawdź czy przypadkiem nie ma rabatu. Istnieje spore prawdopodobieństwo że zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych, które zawsze można przeznaczyć na dodatkowy prezent dla najbliższych.