wtorek, 27 marzec 2018 20:48

Za co możemy zapłacić smartfonem?

Masz smartfona i nie korzystasz jeszcze z płatności mobilnych? Sprawdź z nami najczęściej stosowane i mniej popularne sposoby na uregulowanie rachunku telefonem!

 

Do zapłaty z wykorzystaniem telefonu nie potrzebujemy wiele – wystarczy smartfon, odpowiednia aplikacja mobilna, a także dostęp do internetu. Dzięki temu telefon może zastąpić nasz portfel w szeregu sytuacji. Za co możemy zapłacić smartfonem?

Zakupy w sklepach on-line

To najpopularniejszy sposób wykorzystania płatności mobilnych. Aktualnie wiele sklepów działających także na smartfonach pozwala swoim klientom na uregulowanie rachunku mobilnie – płacimy wtedy najczęściej kartą lub przelewem, także z wykorzystaniem specjalnych systemów płatności.

Zakupy w sklepach stacjonarnych

Druga opcja to opłacenie zakupów w sklepach stacjonarnych z użyciem smartfona. W tym celu możemy wykorzystać aplikacje mobilne jak Blik albo możemy płacić zbliżeniowo i wykorzystywać telefon jak kartę – to możliwe w przypadku wybranych modeli telefonów z anteną NFC. Do dyspozycji mamy też „zbliżaki” – naklejki zastępujące karty płatnicze, stosowane do płatności zbliżeniowych.

Bilety komunikacji miejskiej

Kolejny sposób na płatności mobilne to zakup biletów komunikacji miejskiej. Taka usługa jest dostępna w kilkudziesięciu miastach w Polsce, między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy w Trójmieście. Instalujemy odpowiednią aplikację, a potem płacimy za bilet bezpośrednio z niej – bez czekania w kolejkach.

Miejsca parkingowe

Dzięki płatnościom mobilnym możemy też pokryć wydatki na miejsca parkingowe – nie trzeba już gotówki albo karty, aby wykupić bilet, można zrobić to wygodnie przez smartfona.

Doładowania telefonu i gier

Masz telefon typu pre-paid? Korzystasz z konsoli i doładowujesz ją w celu korzystania z dodatkowych usług lub do zakupu gier i dodatków? Teraz możesz wykonać odpowiednie transakcje również z wykorzystaniem telefonu – szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Opłacenie rachunków

Chcesz komfortowo płacić rachunki domowe? Zrobisz to również z aplikacjami mobilnymi. Nie musisz nawet wprowadzać danych odbiorcy płatności, kwoty i tytułu płatności – wystarczy, że zeskanujesz kod kreskowy na rachunku i potwierdzisz płatność.

Czytany 242 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.