Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 18:48

Za co możemy zapłacić smartfonem?

Masz smartfona i nie korzystasz jeszcze z płatności mobilnych? Sprawdź z nami najczęściej stosowane i mniej popularne sposoby na uregulowanie rachunku telefonem!

 

Do zapłaty z wykorzystaniem telefonu nie potrzebujemy wiele – wystarczy smartfon, odpowiednia aplikacja mobilna, a także dostęp do internetu. Dzięki temu telefon może zastąpić nasz portfel w szeregu sytuacji. Za co możemy zapłacić smartfonem?

Zakupy w sklepach on-line

To najpopularniejszy sposób wykorzystania płatności mobilnych. Aktualnie wiele sklepów działających także na smartfonach pozwala swoim klientom na uregulowanie rachunku mobilnie – płacimy wtedy najczęściej kartą lub przelewem, także z wykorzystaniem specjalnych systemów płatności.

Zakupy w sklepach stacjonarnych

Druga opcja to opłacenie zakupów w sklepach stacjonarnych z użyciem smartfona. W tym celu możemy wykorzystać aplikacje mobilne jak Blik albo możemy płacić zbliżeniowo i wykorzystywać telefon jak kartę – to możliwe w przypadku wybranych modeli telefonów z anteną NFC. Do dyspozycji mamy też „zbliżaki” – naklejki zastępujące karty płatnicze, stosowane do płatności zbliżeniowych.

Bilety komunikacji miejskiej

Kolejny sposób na płatności mobilne to zakup biletów komunikacji miejskiej. Taka usługa jest dostępna w kilkudziesięciu miastach w Polsce, między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy w Trójmieście. Instalujemy odpowiednią aplikację, a potem płacimy za bilet bezpośrednio z niej – bez czekania w kolejkach.

Miejsca parkingowe

Dzięki płatnościom mobilnym możemy też pokryć wydatki na miejsca parkingowe – nie trzeba już gotówki albo karty, aby wykupić bilet, można zrobić to wygodnie przez smartfona.

Doładowania telefonu i gier

Masz telefon typu pre-paid? Korzystasz z konsoli i doładowujesz ją w celu korzystania z dodatkowych usług lub do zakupu gier i dodatków? Teraz możesz wykonać odpowiednie transakcje również z wykorzystaniem telefonu – szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Opłacenie rachunków

Chcesz komfortowo płacić rachunki domowe? Zrobisz to również z aplikacjami mobilnymi. Nie musisz nawet wprowadzać danych odbiorcy płatności, kwoty i tytułu płatności – wystarczy, że zeskanujesz kod kreskowy na rachunku i potwierdzisz płatność.

Czytany 147 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.