Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 18:48

Za co możemy zapłacić smartfonem?

Masz smartfona i nie korzystasz jeszcze z płatności mobilnych? Sprawdź z nami najczęściej stosowane i mniej popularne sposoby na uregulowanie rachunku telefonem!

 

Do zapłaty z wykorzystaniem telefonu nie potrzebujemy wiele – wystarczy smartfon, odpowiednia aplikacja mobilna, a także dostęp do internetu. Dzięki temu telefon może zastąpić nasz portfel w szeregu sytuacji. Za co możemy zapłacić smartfonem?

Zakupy w sklepach on-line

To najpopularniejszy sposób wykorzystania płatności mobilnych. Aktualnie wiele sklepów działających także na smartfonach pozwala swoim klientom na uregulowanie rachunku mobilnie – płacimy wtedy najczęściej kartą lub przelewem, także z wykorzystaniem specjalnych systemów płatności.

Zakupy w sklepach stacjonarnych

Druga opcja to opłacenie zakupów w sklepach stacjonarnych z użyciem smartfona. W tym celu możemy wykorzystać aplikacje mobilne jak Blik albo możemy płacić zbliżeniowo i wykorzystywać telefon jak kartę – to możliwe w przypadku wybranych modeli telefonów z anteną NFC. Do dyspozycji mamy też „zbliżaki” – naklejki zastępujące karty płatnicze, stosowane do płatności zbliżeniowych.

Bilety komunikacji miejskiej

Kolejny sposób na płatności mobilne to zakup biletów komunikacji miejskiej. Taka usługa jest dostępna w kilkudziesięciu miastach w Polsce, między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy w Trójmieście. Instalujemy odpowiednią aplikację, a potem płacimy za bilet bezpośrednio z niej – bez czekania w kolejkach.

Miejsca parkingowe

Dzięki płatnościom mobilnym możemy też pokryć wydatki na miejsca parkingowe – nie trzeba już gotówki albo karty, aby wykupić bilet, można zrobić to wygodnie przez smartfona.

Doładowania telefonu i gier

Masz telefon typu pre-paid? Korzystasz z konsoli i doładowujesz ją w celu korzystania z dodatkowych usług lub do zakupu gier i dodatków? Teraz możesz wykonać odpowiednie transakcje również z wykorzystaniem telefonu – szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Opłacenie rachunków

Chcesz komfortowo płacić rachunki domowe? Zrobisz to również z aplikacjami mobilnymi. Nie musisz nawet wprowadzać danych odbiorcy płatności, kwoty i tytułu płatności – wystarczy, że zeskanujesz kod kreskowy na rachunku i potwierdzisz płatność.

Czytany 134 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!