Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 18:45

Dom czy mieszkanie?

Coraz więcej młodych małżeństw staje przed dylematem: czy kupić dom czy mieszkanie? Dla wielu z nich pojawienie się możliwości posiadania własnego gniazdka jest tak fascynującym i radosnym wydarzeniem, że zupełnie nie wiedzą na co się zdecydować.

Warto podejść do tego tematu na chłodno, analizując wady i zalety każdego rozwiązania. Na pewno życie w domu będzie się różniło od życia w mieszkaniu, choć obecnie wielu deweloperów buduje takie mieszkania, które dają podobny komfort do domu. Nowoczesne mieszkania często mieszczą się w niewielkich blokach. Lokale na parterze mają własne ogródki, a czasami również schowki pełniące rolę piwnic. W wielu inwestycjach istnieje też możliwość wykupienia prywatnego garażu, w którym bez obaw można trzymać samochód. Przykłady mieszkań bardzo ciekawie zaprojektowanych można znaleźć na stronie www.apm-development.com.pl.

Mieszkanie czy dom – najważniejsze różnice

Z punktu widzenia ekonomicznego, o wiele tańsze jest życie w mieszkaniu. Nie tylko pod względem rachunków, ale przede wszystkim całej inwestycji. Za pieniądze potrzebne do zakupu działki i wybudowania niewielkiego domu można mieć nawet dwa mieszkania. Decydując się jednak na dom, trzeba się liczyć z wyższymi kosztami ogrzewania, wywozu śmieci czy podatkami. Dodatkowo dom wymaga większych nakładów pracy, jeśli chodzi nie tylko o codzienne sprzątanie, ale przede wszystkim utrzymywanie porządku dookoła budynku. Wielu właścicieli domów ze względu na ogrom prac, jakie trzeba systematycznie wykonywać, decyduje się na zatrudnienie osób do pomocy, co dodatkowo zwiększa koszty utrzymania nieruchomości.

Jedyną wadą mieszkań jest mniejszy metraż, ale na szczęście w dzisiejszych czasach wielu deweloperów tak projektuje swoje budynki, by zawarte w nich lokale były jak najbardziej ustawne i pozwoliły wydzielić kilka pokoi. Niektórym osobom w mieszkaniach nie odpowiada to, że trzeba dzielić jeden budynek z sąsiadami. W wielu przypadkach niechęć do bliskiego kontaktu z sąsiadami jest spowodowana uprzedzeniami. Obecnie osoby kupujące nowe mieszkania od dewelopera to najczęściej młodzi ludzie pracujący na dobrych stanowiskach i chcący wychować swoje dzieci na odpowiedzialnych i wykształconych ludzi, dlatego nie powinniśmy się ich obawiać.

Czytany 149 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.