wtorek, 27 marzec 2018 20:45

Dom czy mieszkanie?

Coraz więcej młodych małżeństw staje przed dylematem: czy kupić dom czy mieszkanie? Dla wielu z nich pojawienie się możliwości posiadania własnego gniazdka jest tak fascynującym i radosnym wydarzeniem, że zupełnie nie wiedzą na co się zdecydować.

Warto podejść do tego tematu na chłodno, analizując wady i zalety każdego rozwiązania. Na pewno życie w domu będzie się różniło od życia w mieszkaniu, choć obecnie wielu deweloperów buduje takie mieszkania, które dają podobny komfort do domu. Nowoczesne mieszkania często mieszczą się w niewielkich blokach. Lokale na parterze mają własne ogródki, a czasami również schowki pełniące rolę piwnic. W wielu inwestycjach istnieje też możliwość wykupienia prywatnego garażu, w którym bez obaw można trzymać samochód. Przykłady mieszkań bardzo ciekawie zaprojektowanych można znaleźć na stronie www.apm-development.com.pl.

Mieszkanie czy dom – najważniejsze różnice

Z punktu widzenia ekonomicznego, o wiele tańsze jest życie w mieszkaniu. Nie tylko pod względem rachunków, ale przede wszystkim całej inwestycji. Za pieniądze potrzebne do zakupu działki i wybudowania niewielkiego domu można mieć nawet dwa mieszkania. Decydując się jednak na dom, trzeba się liczyć z wyższymi kosztami ogrzewania, wywozu śmieci czy podatkami. Dodatkowo dom wymaga większych nakładów pracy, jeśli chodzi nie tylko o codzienne sprzątanie, ale przede wszystkim utrzymywanie porządku dookoła budynku. Wielu właścicieli domów ze względu na ogrom prac, jakie trzeba systematycznie wykonywać, decyduje się na zatrudnienie osób do pomocy, co dodatkowo zwiększa koszty utrzymania nieruchomości.

Jedyną wadą mieszkań jest mniejszy metraż, ale na szczęście w dzisiejszych czasach wielu deweloperów tak projektuje swoje budynki, by zawarte w nich lokale były jak najbardziej ustawne i pozwoliły wydzielić kilka pokoi. Niektórym osobom w mieszkaniach nie odpowiada to, że trzeba dzielić jeden budynek z sąsiadami. W wielu przypadkach niechęć do bliskiego kontaktu z sąsiadami jest spowodowana uprzedzeniami. Obecnie osoby kupujące nowe mieszkania od dewelopera to najczęściej młodzi ludzie pracujący na dobrych stanowiskach i chcący wychować swoje dzieci na odpowiedzialnych i wykształconych ludzi, dlatego nie powinniśmy się ich obawiać.

Czytany 294 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.