środa, 27 czerwiec 2018 13:55

Wychowanie psa - co należny wiedzieć?

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, jest lojalny, wierny i oddany, ma jedynie jedną wadę – żyje stanowczo za krótko. Przyjmuje się, że psy dużych ras wkraczają w wiek starczy już około 7 roku życia, a te przynależące do ras małych około 10 roku życia. Zmieniają się wtedy potrzeby żywieniowe seniora.

 

Wraz ze specjalistami ze sklepu zoologicznego online www.keko.pl podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby nasz pupil jak najdłużej cieszył się dobrą formą.

Wraz z wiekiem spowalnia metabolizm i zmniejsza się aktywność fizyczna co przyczynia się do powstawania nadwagi u psów, a to z kolei obciąża stawy (zwłaszcza u psów dużych ras). Żeby uniknąć takiego efektu należy sięgać po karmy o obniżonej wartości kalorycznej, taki odpowiednik produktów light w ludzkim świecie. Warto również podzielić dotychczasowe porcje karmy na trzy mniejsze i podawać psu rano, popołudniu i wieczorem.

Pieska jesień życia jest związana również ze słabszym przyswajaniem wartości odżywczych z produktów, dlatego należy zwrócić uwagę czy karma jest wzbogacona o takie składniki mineralne i witaminy jak: B, C, E, a także cynk i przeciwutleniacze spowalniające procesy starzenia się organizmu. Wiele produktów dostępnych na rynku jest specjalnie dedykowana seniorom i najczęściej posiada odpowiednio zbilansowany skład. Jest też innej konsystencji i wyróżnia się smakiem i zapachem ze względu na naturalne w procesie starzenia się stępienie zmysłów. Zdarza się, że starsze psy mają problemy z uzębieniem – specjalistyczna karma posiada mniejsze chrupki, które są łatwiejsze do pogryzienia i szybciej się rozpuszczają w pysku.

Przemyślany wybór karmy może wyraźnie wpłynąć na kondycję naszego pupila i może zmniejszyć, lub nawet uchronić go przed niektórymi skutkami starzenia się organizmu. Rozwiąże również problem ewentualnego niedożywienia wskutek niewystarczającego dostarczania składników mineralnych.

Czytany 305 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.