Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 27 wrzesień 2018 08:43

Wybór krzesła do biurka

Długotrwała praca przy biurku powoduje, że często boli nas kręgosłup, drętwieją ręce czy też czujemy ciężkość nóg. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego krzesła, na którym będziemy siedzieć w czasie wykonywania swoich obowiązków przy biurku. Liczy się tutaj nie tylko wygląd, ale przede wszystkim wygoda i ergonomia wybranego modelu. Na co dokładnie zwracać uwagę przy wyborze krzesła do biurka?

Jakie są najważniejsze rzeczy przy wyborze krzesła do biurka?

Najważniejsza jest przede wszystkim wygoda. Dlatego przy wyborze krzesła należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy zapewnia ono odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowego. Z reguły oparcie pleców jest nieco wygięte na wysokości właśnie tego odcinka kręgosłupa.

Dla wielu osób ważne jest też to, aby krzesło miało możliwość regulacji wysokości podłokietników. Pozwala to na dostosowanie ich wysokości do naszego wzrostu i także do wysokości, na jakiej znajduje się blat biurka, przy którym się pracuje.

Bardzo ważna jest również możliwość regulacji wysokości położenia siedziska oraz możliwość odchylenia oparcia. Takie krzesło będzie dawało możliwość dostosowania parametrów do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika.

Na, co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając krzesło do pracy przy biurku?

Istotną kwestią jest też wygląd krzesła. Tutaj będzie liczyła się nie tylko jego forma, ale także materiał, z jakiego wykonane będzie siedzisko oraz oparcie. Często można spotkać się z krzesłami w całości wykonanymi z tworzyw sztucznych. Jednak nie sprawdzają się one zbytnio przy dłuższej pracy siedzącej. W takiej sytuacji o wiele lepiej postawić na krzesło tapicerowane, które będzie miękkie i komfortowe. Tutaj można wybierać pomiędzy krzesłami tapicerowanymi tkaninami obiciowymi o różnych kolorach i fakturach lub postawić na skórę w klasycznym kolorze czarnym lub w odcieniach brązu. Można też zaszaleć i wybrać skórę barwioną.

Takie i inne porady na www.krzesła-biurowe.biz.pl pomogą Ci wybrać najlepsze krzesło do pracy przy biurku dla siebie. Zajrzyj na stronę i zobacz, na co jeszcze zwrócić uwagę.

Czytany 314 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.