czwartek, 27 wrzesień 2018 10:43

Wybór krzesła do biurka

Długotrwała praca przy biurku powoduje, że często boli nas kręgosłup, drętwieją ręce czy też czujemy ciężkość nóg. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego krzesła, na którym będziemy siedzieć w czasie wykonywania swoich obowiązków przy biurku. Liczy się tutaj nie tylko wygląd, ale przede wszystkim wygoda i ergonomia wybranego modelu. Na co dokładnie zwracać uwagę przy wyborze krzesła do biurka?

Jakie są najważniejsze rzeczy przy wyborze krzesła do biurka?

Najważniejsza jest przede wszystkim wygoda. Dlatego przy wyborze krzesła należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy zapewnia ono odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowego. Z reguły oparcie pleców jest nieco wygięte na wysokości właśnie tego odcinka kręgosłupa.

Dla wielu osób ważne jest też to, aby krzesło miało możliwość regulacji wysokości podłokietników. Pozwala to na dostosowanie ich wysokości do naszego wzrostu i także do wysokości, na jakiej znajduje się blat biurka, przy którym się pracuje.

Bardzo ważna jest również możliwość regulacji wysokości położenia siedziska oraz możliwość odchylenia oparcia. Takie krzesło będzie dawało możliwość dostosowania parametrów do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika.

Na, co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając krzesło do pracy przy biurku?

Istotną kwestią jest też wygląd krzesła. Tutaj będzie liczyła się nie tylko jego forma, ale także materiał, z jakiego wykonane będzie siedzisko oraz oparcie. Często można spotkać się z krzesłami w całości wykonanymi z tworzyw sztucznych. Jednak nie sprawdzają się one zbytnio przy dłuższej pracy siedzącej. W takiej sytuacji o wiele lepiej postawić na krzesło tapicerowane, które będzie miękkie i komfortowe. Tutaj można wybierać pomiędzy krzesłami tapicerowanymi tkaninami obiciowymi o różnych kolorach i fakturach lub postawić na skórę w klasycznym kolorze czarnym lub w odcieniach brązu. Można też zaszaleć i wybrać skórę barwioną.

Takie i inne porady na www.krzesła-biurowe.biz.pl pomogą Ci wybrać najlepsze krzesło do pracy przy biurku dla siebie. Zajrzyj na stronę i zobacz, na co jeszcze zwrócić uwagę.

Czytany 543 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.