wtorek, 04 czerwiec 2019 18:36

Wózki spacerowe - co warto wiedzieć przed zakupem?

Wózki Duduś Wózki Duduś

Niemowlę, które potrafi stabilnie siedzieć, może zacząć korzystać z wózka spacerowego. Zwykle dzieje się to w okolicach siódmego miesiąca, ale nie ma zasad dokładnie określających, kiedy wózek głęboki należy zastąpić wersją spacerową. Jeżeli dziecko mieści się w gondoli i nie wykazuje dużego zainteresowania otaczającym światem, a zamiast tego właściwie każdy spacer przesypia, absolutnie nie musi korzystać ze spacerówki.

Prędzej czy później wózki spacerowe stają się jednak przedmiotem zainteresowania wszystkich młodych rodziców

Lekka konstrukcja wózka spacerowego

Wózek spacerowy, w przeciwieństwie do głębokiego, wielokrotnie wykorzystywanego także w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowany jest przede wszystkim na zewnątrz pomieszczeń. Poza tym przewozi się w nim dziecko ważące nawet kilkanaście kilogramów, dlatego konstrukcja takiego wózka musi być wytrzymała, ale jednocześnie lekka, np. aluminiowa.  Im lżejszy wózek, tym łatwiejszy w prowadzeniu, zwłaszcza, jeśli mówimy o piaszczystych ścieżkach czy nierównych chodnikach.

W przypadku długich spacerów po rozmaitych podłożach niemałe znaczenia ma także rodzaj kółek (piankowe, pompowane) oraz ich wielkość. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, czy istnieje możliwość blokowania kółek do jazdy na wprost.

Bezpieczne wózki spacerowe

Wózki spacerowe (szeroki wybór wózków znajdziesz w tym sklepie internetowym) to produkty stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Jeśli chodzi o rodziców, znaczenie ma nie tylko omawiana wcześniej waga wózka, ale również jego rozmiary i sposób składania. Lekkie wózki, które da się błyskawicznie złożyć, a po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, cenią zwłaszcza osoby zmotoryzowane i mieszkające na wyższych kondygnacjach budynków. Dla tych, którzy częściej poruszają się pieszo, większe znaczenie może mieć pojemność kosza na zakupy czy możliwość regulowania wysokości rączki.

Głównymi użytkownikami spacerówek  są jednak dzieci, dlatego to o ich komfort i bezpieczeństwo dbają producenci wózków dziecięcych. W wózku spacerowym ogromne znaczenie mają pasy bezpieczeństwa w miękkiej otulinie, barierka zabezpieczająca oraz regulowane podnóżki. Jeśli wybieramy wózek dla niemowlaka, powinniśmy zwrócić uwagę na stabilne oparcie, którego wysokość da się obniżyć aż do pozycji leżącej. Dobrze również, jeżeli w zestawie znajdują się pokrowce na nóżki oraz parasol UVB.

Czytany 523 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.