Polecane artykuły

 • 1

środa, 02 maj 2018 19:42

Wosk sojowy

Kolacja przy świecach, chwila wytchnienia z książką i aromatyczną świeczką – w dzisiejszych czasach świece służą przede wszystkim do relaksu i zapewnienia romantycznego nastroju. Właśnie dlatego przy zakupie często pod uwagę brany jest wygląd oraz zapach świecy, a przecież są to kwestie drugorzędne.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tanie parafinowe produkty wydzielają w trakcie palenia w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach substancje kancerogenne, np. benzen i toluen.

Co więcej, znajdujące się w nich knoty bardzo często zwierają szkodliwe substancje, takie jak ołów, który może uszkadzać płuca. Z tych właśnie względów świadomi konsumenci wybierają świece z czystego wosku pszczelego lub z wosku sojowego, który w czasie spalania wydziela znacznie mniej sadzy i dwutlenku węgla niż parafina.

Wosk sojowy – co to jest?

Woskiem sojowym nazywany jest utwardzony olej pozyskiwany z nasion soi. W jego składzie nie ma żadnych toksyn, nie wydziela on również substancji rakotwórczych podczas spalania. Stanowi biodegradowalne i w pełni odnawialne źródło energii. Zarówno w czasie produkcji wosku sojowego, jak i w trakcie palenia nie dochodzi do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Najważniejsze jest jednak to, że nie jest on szkodliwy dla zdrowia człowieka, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci.

Warto wspomnieć o tym, że większość dostępnej soi jest modyfikowana genetyczne. Dlatego zdecydowanie najlepszą opcją jest wosk sojowy ekologiczny. Można z niego samodzielnie wytwarzać świece, a po przypadkowym rozlaniu łatwo usunąć za pomocą wody z mydłem. Świece z wosku sojowego zawierają niebielone bawełniane lub drewniane knoty, które nie wydzielają toksycznych substancji.

Jakie zalety ma wosk sojowy?

Trudno przecenić zalety, jakie ma wosk sojowy, dlatego cieszy się on coraz większym zainteresowaniem, choć ceny wykonanych z niego świec są wyższe niż świec parafinowych czy stearynowych. Świece z wosku sojowego z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych lub aromatów na długo wypełniają pomieszczenie pięknym zapachem. Nie kopcą i nie zanieczyszczają powietrza, a przy tym palą się nawet 2 razy dłużej niż świece parafinowe. Są też bezpieczne dla dzieci i alergików, a ich składniki nie są testowane na zwierzętach.

Czytany 272 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.