Polecane artykuły

 • 1

środa, 02 maj 2018 19:42

Wosk sojowy

Kolacja przy świecach, chwila wytchnienia z książką i aromatyczną świeczką – w dzisiejszych czasach świece służą przede wszystkim do relaksu i zapewnienia romantycznego nastroju. Właśnie dlatego przy zakupie często pod uwagę brany jest wygląd oraz zapach świecy, a przecież są to kwestie drugorzędne.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tanie parafinowe produkty wydzielają w trakcie palenia w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach substancje kancerogenne, np. benzen i toluen.

Co więcej, znajdujące się w nich knoty bardzo często zwierają szkodliwe substancje, takie jak ołów, który może uszkadzać płuca. Z tych właśnie względów świadomi konsumenci wybierają świece z czystego wosku pszczelego lub z wosku sojowego, który w czasie spalania wydziela znacznie mniej sadzy i dwutlenku węgla niż parafina.

Wosk sojowy – co to jest?

Woskiem sojowym nazywany jest utwardzony olej pozyskiwany z nasion soi. W jego składzie nie ma żadnych toksyn, nie wydziela on również substancji rakotwórczych podczas spalania. Stanowi biodegradowalne i w pełni odnawialne źródło energii. Zarówno w czasie produkcji wosku sojowego, jak i w trakcie palenia nie dochodzi do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Najważniejsze jest jednak to, że nie jest on szkodliwy dla zdrowia człowieka, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci.

Warto wspomnieć o tym, że większość dostępnej soi jest modyfikowana genetyczne. Dlatego zdecydowanie najlepszą opcją jest wosk sojowy ekologiczny. Można z niego samodzielnie wytwarzać świece, a po przypadkowym rozlaniu łatwo usunąć za pomocą wody z mydłem. Świece z wosku sojowego zawierają niebielone bawełniane lub drewniane knoty, które nie wydzielają toksycznych substancji.

Jakie zalety ma wosk sojowy?

Trudno przecenić zalety, jakie ma wosk sojowy, dlatego cieszy się on coraz większym zainteresowaniem, choć ceny wykonanych z niego świec są wyższe niż świec parafinowych czy stearynowych. Świece z wosku sojowego z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych lub aromatów na długo wypełniają pomieszczenie pięknym zapachem. Nie kopcą i nie zanieczyszczają powietrza, a przy tym palą się nawet 2 razy dłużej niż świece parafinowe. Są też bezpieczne dla dzieci i alergików, a ich składniki nie są testowane na zwierzętach.

Czytany 253 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!