Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 02 październik 2018 17:14

W co się ubrać na wesele?

Jeśli w ostatnim czasie byłaś na weselu, to zapewne znasz obecnie panującą modę na tego typu imprezach. Jeżeli nie byłaś na weselu dawno (lub wcale), a dostałaś właśnie zaproszenie, to możesz zadawać sobie pytanie - co założyć? Jaki kolor sukienki na wesele wybrać? Jakie buty będą odpowiednie? Jaką biżuterię dobrać? Poniżej kilka wskazówek, które pomogą rozwiać wątpliwości odnośnie weselnych stylizacji.

 

Jak dobrać strój do charakteru imprezy

Warto zwrócić uwagę na szczegóły, zawarte w zaproszeniu - o jakiej porze roku narzeczeni zamierzają zawrzeć związek małżeński, gdzie odbędzie się impreza, a także, gdzie odbędzie się sam ślub (w wielkiej bazylice, w małym kościółku, czy może w kapliczce w plenerze). Miejsce, w którym organizowane jest wesele, również definiuje charakter imprezy - w eleganckiej sali postawimy na wieczorowe kreacje czy koktajlowe sukienki, podkreślone stosownymi dodatkami. Jeśli mamy przed sobą wesele w stodole lub namiocie, na pewno ubierzemy się w bardziej swobodny sposób. Pora roku odgrywa tutaj ważną rolę - zimą można sobie pozwolić na grubsze materiały, które sprawdzają się w eleganckich sukienkach, latem natomiast warto postawić na delikatne, zwiewne tkaniny. Z tym nieodłącznie wiąże się jeszcze jedna kwestia - jaki kolor sukienki na wesele będzie odpowiedni? Wybór jest ogromny. W wiosennych i letnich kreacjach królują jasne kolory. Idealne będą kwiatowe motywy, które pięknie podkreślą obecną porę roku. Zimą szybko zapada zmrok, co nadaje bardziej wieczorowy charakter imprezie, dlatego kolory sukienek na wesele mogą być ciemniejsze.

Jakich błędów należy unikać w weselnych stylizacjach

Istnieją pewne zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać podczas wybierania sukienki na wesele. Przede wszystkim, nie wypada ubrać się bardziej elegancko niż panna młoda. To na niej w tym dniu powinna skupiać się uwaga wszystkich zaproszonych gości. Jeśli z zaproszenia wynika, że impreza będzie raczej luźna, lub dowiedziałaś się, że panna młoda postawi na lekką, skromną stylizację, tobie jako gościowi nie wypada przychodzić całej w tiulach i cekinach. Jaki kolor sukienki na wesele jest niewskazny? Na pewno jest to biały lub kremowy. Ten kolor jest zarezerwowany dla panny młodej, i wybierając sukienkę na wesele w kolorze białym, będzie to w bardzo złym guście. Czerwony również należy do kolorów, których zaleca się unikać - przyciąga on uwagę (a jak już wiemy, cała uwaga należy się nowożeńcom), ale także, jeśli założysz czerwoną sukienkę, będziesz pierwszą osobą zauważaną na każdym zdjęciu z imprezy, a to chyba nie jest efekt, o który ci chodzi. Na koniec, pamiętaj, aby twój strój był przede wszystkim zgodny z twoim stylem - w końcu żeby dobrze się bawić, musisz dobrze się czuć w swoich ubraniach.

Czytany 292 razy

Artykuły powiązane

 • Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania

  Szycie ubrań to wcale nie takie proste zadanie, jak wydaje się większości osób. Oczywiście projektanci artystyczni w pewien sposób mają łatwiej, ponieważ muszą oni zaprojektować i stworzyć jedynie jeden egzemplarz swojej kreacji. Jeśli jednak chodzi o marki, które chcą zrobić coś innowacyjnego, muszą one trzymać się z góry ustalonych procedur.

 • Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek

  Kiedy za zewnątrz temperatura zaczyna spadać, przychodzi czas na wyciągnięcie ciepłych ubrań z głębin garderoby. Może okazać się jednak, szczególnie w przypadku dzieci, że niektóre ubrania są już za małe lub zniszczone. Dzieci uwielbiają przebywać na dworze, muszą także wychodzić do szkoły lub przedszkola, dlatego ciepłe ubrania są im niezbędne.

 • Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową

  Dlaczego niektórzy producenci odzieży od lat utrzymują się na rynku, natomiast inni przegrywają w walce z konkurencją? Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, począwszy od niskiej jakości obsługi klienta, skończywszy na słabej reklamie. Najczęściej jednak to sam produkt decyduje o tym, czy firma odzieżowa ma szanse zaistnieć na rynku.

 • Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa. Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa.

  Stopy najczęściej zaczynają być w centrum uwagi rodziców dopiero w momencie pierwszych prób chodzenia, a to błąd, ponieważ wbrew pozorom przebyły one niezwykle fascynującą drogę i wiele "nauczyły się", zanim stanęły na podłodze

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?