czwartek, 12 grudzień 2019 15:19

Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek

Czapka dla dziecka Czapka dla dziecka

Kiedy za zewnątrz temperatura zaczyna spadać, przychodzi czas na wyciągnięcie ciepłych ubrań z głębin garderoby. Może okazać się jednak, szczególnie w przypadku dzieci, że niektóre ubrania są już za małe lub zniszczone. Dzieci uwielbiają przebywać na dworze, muszą także wychodzić do szkoły lub przedszkola, dlatego ciepłe ubrania są im niezbędne.

Maluchy potrafią być też coraz bardziej wybredne jeśli chodzi o garderobę i coraz trudniej je zadowolić. Największe wyzwanie stawiają przed nami, kiedy czapka potrzebna jest na już, a im nic się nie podoba.

Ładne i ciepłe czapki dla dzieci

Zazwyczaj ciężko znaleźć ubranie, które będzie wyglądać dobrze, a jednocześnie będzie ciepłe i funkcjonalne. Dzieje się tak nie tylko w przypadku czapek, ale i większości zimowej garderoby. W wielu warstwach materiału czujemy się grubo i niekształtnie. Dzieciom, aż tak to nie przeszkadza, jednak małe dziewczynki uwielbiają stroić się już od najmłodszych lat. W takim przypadku najlepszym wyborem będą czapki dziecięce z pomponem. Takie czapki wyglądają świetnie zarówno na chłopcach jak i na dziewczynkach. Po za całą gamą kolorów i materiałów z których są wykonywane, możemy decydować także czy chcemy czapkę z jednym czy dwoma pomponikami. Jeden pompon na jej szczycie będzie wyglądał klasycznie i zawsze dobrze. Natomiast dwa puchate pompony dodadzą czapce uroku, ponieważ będą przypominać uszy małego, słodkiego zwierzątka. Dziecięce czapki z pomponem mogą posiadać fakturę przypominającą pleciony wzór, jak na sweterku. Takie czapki wciąż pasują do obecnych trendów oraz kojarzą się z ciepłem. Materiał również jest bardzo ważny. Powinien być gruby, miękki i przyjemny dla skóry głowy. Czapka z gryzącego materiału absolutnie nie sprawdzi się w przypadku dzieci.

Jak dobrać czapkę do zimowej kurtki?

Dziecięce czapki z pomponem będą komponować się dobrze z każdą kurtką. Klasycznym wyborem będzie dobranie koloru czapki do koloru kurtki, jednak wcale nie musimy trzymać się tego schematu. Ciekawym pomysłem będzie dobranie ich całkowicie kontrastowo, lub w innych, ale wciąż podobnych barwach. Dzieci nie za bardzo interesują się modą, dlatego tego wyboru możemy dokonać za nich lub jedynie im w tym pomóc. Maluchom nie brakuje wyobraźni i z pewnością wymyślą jakieś ciekawe i oryginalne połączenie. Ochrona głowy i uszu jest bardzo ważna, a chodzenie bez czapki szczególnie przez dzieci jest nie rozsądne. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego czapka powinna być nieodłącznym elementem każdej zimowej stylizacji.

Czytany 139 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.