wtorek, 19 kwiecień 2022 19:47

Sukienka na studniówkę, czyli najważniejsza noc przed maturą

sukienki na studniówkę sukienki na studniówkę Monika Erdener

Studniówka jest jedną z najważniejszych imprez, ponieważ oznacza ona preludium do wejścia w dorosłość. Z tego też powodu studniówkę kreacje muszą być oryginalne, piękne, zaskakujące i przede wszystkim charakterystyczne.

Wybór kreacji na studniówkę jest naprawdę bardzo istotny, ponieważ stylizacja ta będzie później wspominana za każdym razem, kiedy będzie oglądać się zdjęcia z tej uroczystości. Czym zatem kierować się przy wyborze sukienki na studniówkę? Podpowiadamy!

Sukienki na studniówkę - podstawowe kryteria wyboru

Wybór kreacji na najważniejszą imprezę w życiu młodej kobiety nie jest łatwym zadaniem. Styl, materiał oraz wykonanie muszą ściśle współgrać z resztą dodatków, makijażem i fryzurą, dlatego sukienka wybierana jest zawsze w pierwszej kolejności. Na samym początku warto odkreślić, czy chcemy, aby nasza sukienka była o długości mini, midi, czy maxi. Warto podkreślić, że maturzystki coraz częściej decydują się na zakup dwóch różnych sukienek, aby podczas imprezy mogły pokazać się w dwóch, różnych od siebie kreacjach. Najczęściej wybierane są skrajności, czyli maxi na początek imprezy, kiedy tańczony jest polonez, zaś mini lub midi na całonocne szaleństwo na parkiecie.

Nie bez znaczenia jest także kolorystyka sukienki na studniówkę, ponieważ jej barwa powinna energetycznie pasować do kobiety, która będzie ją nosiła. Najczęściej wybieranymi kolorami jest oczywiście klasyczna paleta barw uwzględniająca na samym początku stylową czerń i ponadczasową biel. Często kupowane są także sukienki w kolorze burgundowym, beżowym, szafranowym, czy chabrowym.

Gdzie szukać dobrych jakościowo sukienek na studniówkę?

Jakość studniówkowej sukienki musi być na maksymalnie wysokim poziomie, ponieważ jest to jedyna taka impreza w życiu. Co więcej, wszelkie tanie rozwiązania o niskiej jakości dość mocno widoczne są na zdjęciach, dlatego maturzystki wyraźnie zwracają uwagę na to, aby studniówkowa kreacja była najlepszym wyborem z najlepszych.  Sukienki na studniówkę szyte w Polsce, to bardzo interesujący wybór, ponieważ charakteryzują się one bardzo wysoką jakością, przy jednocześnie atrakcyjnej cenie. Dlatego też tak duża liczba dziewczyn, wybiera na swoje studniówkowe kreacje, sukienki od polskich projektantów i producentów.

Jakość takich sukienek w zdecydowanej większości wyróżnia się spośród sieciówkowego ogromu sukienek, które widoczne są w galeriach handlowych. Warto jednocześnie zaznaczyć, że nie tylko materiał jest wyróżnikiem takich kreacji, ponieważ wzornictwo studniówkowych sukienek, także stoi na najwyższym poziomie. Świetnym tego przykładem mogą być zachwycające swoim estetycznym i stylowy designem sukienki polskiej projektantki Moniki Erdener. Jej ponadczasowe kreacje doskonale sprawdzają się na studniówkach, ponieważ wyróżniają się zarówno doskonałą jakością, jak i pięknym projektem i wykonaniem.

Każda z nas chce na swojej studniówce wyglądać zjawiskowo, dlatego wybór sukienki na tę uroczystość jest naprawdę jedną z najważniejszych elementów przygotowania do studniówki. Dlatego też warto wybierać sukienki na studniówkę szyte w Polsce.