wtorek, 23 październik 2018 13:15

Skromnie czy z pazurem? Jaka suknia ślubna będzie dla Ciebie najlepsza?

Prawdopodobnie nie zdawałaś sobie sprawy z tego, jakim problemem będzie wybór sukni ślubnej. Każda kobieta ma swoją wymarzoną sukienkę jeszcze z czasów dzieciństwa. Potem jednak dorastamy, zmieniają się nasze życiowe cele, nasze pragnienia i my same- jesteśmy już inne. Do tego dochodzi jeszcze olbrzymia presja- przecież chcemy prezentować się na własnym ślubie nienagannie i zjawiskowo! Być może zastanawiasz się, czy bardziej podobają się Tobie seksowne kreacje, czy raczej skromne sukienki ślubne?

Daj sobie czas

Nie zostawiaj tak ważnej decyzji na ostatnią chwilę! Nawet, jeśli nie zamierzasz projektować sukni, tylko chcesz kupić gotową, musisz dać sobie czas, by się z nią oswoić. I przekonać się, że właśnie na takim efekcie Tobie zależy. Całe przygotowania do ślubu zabierają nie tylko mnóstwo czasu, ale i energii. Natomiast wybór sukni ślubnej jest dodatkowo nacechowany emocjonalnie. Chciałabyś wyglądać pięknie- podobać się sobie, przyszłemu mężowi, gościom. I to wszystko sprawia, że odczuwasz ogromną presję. A tak silne emocje nigdy nie są dobrym doradcą ;) Zobacz się w wybranej sukni z każdej strony. Wyobraź sobie, jak w niej kroczysz do ołtarza. Jak uśmiechnięta płyniesz w tańcu. Zastanów się, czy to rzeczywiście jest kreacja Twoich marzeń, czy tylko tak sobie założyłaś.

Dla kogo skromne sukienki ślubne?

Delikatne jak mgiełka, zwiewne, eteryczne- niczym szaty królowej elfów! Tak sobie wyobrażamy skromne suknie ślubne. Czy taki styl może pasować do każdej Panny Młodej? Z pewnością dobrze będą się czuły w takim rustykalnym klimacie prawdziwe romantyczki. To bardzo dobra propozycja dla tych dziewczyn, które nie lubią robić na innych zbyt wielkiego wrażenia. Skromna, prosta suknia pięknie podkreśli delikatne i miękkie rysy, ale również- będzie świetnym tłem dla mocnych typów urody. Zadziała tutaj zasada kontrastu. Skromne suknie ślubne to nie tylko te typowo rustykalne, czy w stylu boho. To także kreacje o prostych, mocnych liniach, inspirowane geometrią. Wbrew pozorom, pomimo swojej skromności w wyrazie, są to bardzo charakterne suknie, które będą dobrze leżeć na kobietach o silnej osobowości.

Zmysłowo i kobieco- suknie ślubne z pazurem

Tak naprawdę, w każdej sukni ślubnej chcemy wyglądać zmysłowo i kobieco. Wiadomo jednak, że skromne sukienki ślubne mają bardziej dziewczęcy i delikatny charakter, choć nie można im odmówić kobiecości. Jest to, mimo wszystko, kobiecość słodka i świeża- jak pączek róży. Obietnica piękna, która kusi, ale zachowuje pewną tajemniczość. Ale przecież nikt nie powiedział, że nie można na własnym ślubie kusić zmysłowym dekoltem, czy zgrabną nogą. Odważniejsze kreacje na pewno bardziej się wyróżniają. Jest natomiast tutaj pewne niebezpieczeństwo- cienka granica, która oddziela zmysłowość od wulgarności. I w tego typu projektach właśnie nad tym trzeba się skupić- aby sukienka była seksowna, ale jednocześnie w dobrym guście. Należy zachować równowagę pomiędzy elementami zmysłowymi, takimi jak głębokie dekolty, rozporki, czy przeźroczyste tkaniny, a resztą sukni. Czy takie odważne sukienki są tylko dla odważnych kobiet? Często jest tak, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, co w nas siedzi. Być może podczas rozmów z projektantem, z cichej „szarej myszki” wyłoni się pewna siebie i swojego ciała zmysłowa kobieta. Takie niespodzianki często się zdarzają w pracowniach- dziewczyny, które były pewne, że wybiorą skromne sukienki ślubne, kroczą do ołtarza w seksownych kreacjach.

 

Posłuchaj siebie

Bardzo często zachowujemy się tak, jak tego oczekują od nas inni. Rozmaite łatki, które do nas w życiu przylgnęły, zaczynamy traktować jako prawdę o sobie. Dlatego nie dajmy się zaszufladkować również w przypadku sukni ślubnej. Słuchajmy cennych rad od specjalistów w kwestii kroju, czy konstrukcji, natomiast pamiętajmy, że na końcu to my musimy się czuć w sukience jak milion dolarów! Idźmy po prostu za głosem serca. I nawet jeśli nikt by nas nie podejrzewał o romantyzm, nie bójmy się pójść pod prąd, jeśli to właśnie skromne suknie ślubne nam się podobają najbardziej.  Ta zasada działa również w drugą stronę- jeśli chcemy podkreślić naszą zmysłową naturę, idźmy za tym głosem.

Czytany 830 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.