środa, 12 luty 2020 12:19

Rozciągliwe dodatki krawieckie ważnym elementem stroju

Gumy odzieżowe Gumy odzieżowe

Dzieci rosną bardzo szybko, nie nadążamy za kupowaniem im ubrań, dlatego dobrym wyjściem z sytuacji jest zaopatrzenie nasze pociechy w uniwersalny strój "rosnący" razem z nim. To ubrania troszkę większe niż być powinny, ale tak uszyte, iż będą pasować zarówno teraz, jak i za rok. Wystarczy tylko jeden rodzaj dodatku krawieckiego, który nam w tym pomoże.

 

Jak uszyć uniwersalną spódniczkę i spodnie?

Po zdjęciu miary z dziewczynki przygotowujemy formę części spódniczki z papieru, dodając przy konturach centymetr na szwy oraz dodatkowo po 1,5 do 2 cm zapasu. Zapas przy spodzie odprujemy, gdy trzeba będzie spódniczkę wydłużyć (kant trzeba rozprasować). W miejscu doszyta będzie guma pasmanteryjna, służąca jako ozdoba oraz do utrzymania stroju w pasie. Dzięki jej rozciągliwości spódniczka będzie pasować nawet po kilku miesiącach, gdy dziewczynka podrośnie.

Przy szyciu uniwersalnych spodni posługujemy się podobnymi sposobami. Dodajemy pasek, do którego doszyte będą po wewnętrznej stronie z obydwu boków gumy dziane (dwa kawałki, po jednym z każdego boku). Możemy wciągnąć gumę po całości do rulonika paska, unieruchamiając ją poprzez przeszycie ściegiem maszynowym tuż przy bokach. Jeżeli nie chcemy męczyć się z wszywaniem suwaka  w rozporek, szyjemy pas zamknięty i przeciągamy gumę naokoło i zszywamy jej końce ze sobą.

Paski nie tylko z tkaniny lub skóry

Paski mamy nie tylko jaką nierozerwalną część przy spódniczkach i spodniach. Jest duży wybór pasków oddzielnych ze sprzączkami bądź klamrami, służącymi do zapięcia. To także odpowiedni dodatek, by utrzymać te części garderoby na pasie. Mamy też piękne, ozdobne paski do sukienek, podkreślające talię. Służą do tego celu skóra, skaja, ozdobne tkaniny, rzemyki oraz gumy odzieżowe. Połączone wyszukanymi klamrami, wyglądają bardzo efektownie zarówno przy sukience,płaszczu, kurtce.

Przy kurtkach krótkich do pasa, gumy dziane służą jako ściągacz u dołu i przy zakończeniach rękawów. Gumy zwykłe oraz ozdobne mają wszechstronne zastosowanie w przemyśle krawieckim, z czego najczęściej używane są w bieliźniarstwie przy produkcji majtek oraz staników. 

Gumtex produkcja gum odzieżowych

Czytany 147 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.