poniedziałek, 10 październik 2016 18:24

Rodzaje stopek

Bielizna jest podstawowym elementem garderoby, bez której nikt nie wychodzi z domu. W jej skład wchodzą również skarpety, które dobierane są do odpowiedniego obuwia, a także wykonywanych aktywności fizycznych. Ostatnio niezwykle popularne stały się stopki, które znaleźć możemy w niemalże każdym sklepie z bielizną, czy to stacjonarnym, czy tez internetowym. Warto dowiedzieć się jakie zalety dają nam skarpetki stopki oraz jakie rodzaje możemy wyróżnić.

 

Zalety stopek

Charakterystyką tych skarpetek jest to, że są one najkrótsze ze wszystkich dostępnych na rynku. Sięgają zaledwie kostki i odkrywają całą nogę. Stopki w ogóle nie sięgają łydki. Dlatego też dzięki nim możemy wyeksponować całą nogę. Sprawdza się to w sytuacjach, gdy mamy odsłonięte nogi, szczególnie latem. Niesie to za sobą bardzo duże walory estetyczne, całość wówczas wygląda schludnie. Stopki świetnie prezentują się także w zestawie ubrań sportowych. Odpowiednio dopasowane do butów sportowych, czy też trampków będą wyglądały znakomicie. Skarpetki tego rodzaju są bardzo dużym udogodnieniem, ponieważ nosząc je, szczególnie w gorące dni nasza stopa się nie poci. Gdy jednak zdecydujemy się na założenie obuwia bez skarpet możemy z łatwością obetrzeć sobie stopy. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest tak wiele rodzajów stopek możemy dopasować je do koloru noszonego obuwia. Wówczas skarpetki wraz z butami będą stanowiły kolorystyczną całość, co także jest niezwykle estetyczne.

Stopki bawełniane oraz sporotwe

Pierwszym rodzajem tych skarpet mogą być bawełniane stopki. Zalety tego materiału są wszystkim bardzo dobrze znane. Utrzymują one właściwą temperaturę ciała, nie przegrzewają, wchłaniają wilgoć i są także bardzo przyjemne w dotyku. Możemy także znaleźć stopki bez materiału na palcach, które są stworzone do tego, by nosić je wraz z obuwiem z odkrytymi palcami. Dzięki temu stopa będzie wyglądała na bardziej opaloną, a palce będą odkryte, co zbuduje imitację nagiej stopy. Kolejnym rodzajem mogą być stopki sportowe. Te najczęściej wykorzystywane są przez sportowców, którzy muszą zapewnić sobie odpowiedni komfort. Źle dobrane skarpetki mogą ich zranić, obetrzeć, a nawet doprowadzić do kontuzji. Do ich wytworzenia wykorzystywane są wysokiej jakości materiały, dzięki którym stopa się nie poci, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz.

Balerinki i stopki wykańczane laserowo

Kolejno wyróżnić można stopki wykańczane laserowo. Skarpetki te nie posiadają szwów, a więc również mogą być wykorzystywane przez sportowców. Dodatkowo posiadają silikonowy materiał na pięcie, co zwiększa komfort podczas chodzenia. Następnym rodzajem są ostatnio uwielbiane przez wszystkie kobiety stopki balerinki. Są one najmniejsze, a zatem najmniej zakrywają ze wszystkich opisanych do tej pory. Są one bardzo eleganckie i jak sama nazwa wskazuje, nosić je można do balerinek, spod których nie wystają. Są to bardzo eleganckie stopki, które bardzo często zakańczane są koronką. Należy również wspomnieć o stopkach męskich oraz dziecięcych, które także znajdują się na naszym rynku. Bardzo często są one dodatkowo wzmocnione kawałkami materiałów na palcach oraz piętach, dzięki czemu rzadziej się przecierają i lepiej utrzymują się na stopie.

Czytany 1507 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.