Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 08 maj 2017 09:20

Nowoczesne dekoracje wnętrz

Jak zmienić wnętrze, żeby było bardziej przyjemne i nie straciło swoich cech użytkowych? To trudne zadanie, nie można wprowadzać zbyt wielu dekoracji, które będą przeszkadzać. Najlepiej więc do dekoracji wykorzystać ściany.

Dekoracja wnętrza to przedsięwzięcie wykonywane w różnych warunkach. Najlepiej zaplanować je na etapie projektu wykończenia i aranżacji wnętrza. Otrzymamy wówczas pewną spójną całość, a funkcje użytkowe będą idealnie uzupełniane przez dekoracje. Takie podejście jest najlepsze, ale bardzo rzadko jest możliwe i dotyczy przede wszystkim nowych wnętrz lub poddawanych gruntownym remontom. Zazwyczaj mamy do czynienia z chęcią dekoracji pomieszczenia, które jest użytkowane. Niestety na dekoracje jest mało miejsca, więc skłaniamy się do wykorzystania ścian. To dobre rozwiązanie, ponieważ nie zagracamy pomieszczenia, a dekoracje na ścianach są doskonale widoczne. Do dyspozycji mamy wiele materiałów i gotowych pomysłów, warto jednak zwrócić uwagę na dekoracje drukowane.


Mówiąc o dekoracji wnętrz z drukarni myślimy przede wszystkim o fototapetach. Dzisiejsze fototapety to bardzo nowoczesny produkt, którego nie będziemy się wstydzić, zwłaszcza fototapety drukowane na zamówienie. Sposób zamawiania i wytwarzania fototapety daje możliwości wybrania do wydruku zdjęcia z wielomilionowej bazy. Jest duża szansa, że fototapeta skomponowana przez nas będzie niepowtarzalna. Fototapeta to bardzo duża dekoracja, zajmująca całą ścianę, dlatego jej zastosowanie musi być przemyślane. Duża, kolorowa fototapeta może zdominować pomieszczenie i wywołać efekt odmienny od zamierzonego. Dobór fototapety do pomieszczenia będącego w użytkowaniu powinien być wspomagany przez fachowych doradców w zakresie aranżacji wnętrz.


Jeśli obawiamy się zbyt dużej ingerencji fototapety w wygląd wnętrza, to możemy zdecydować się na mniejsze formy, takie jak plakaty lub obrazy (zobacz galerię – https://www.fototapeta24.pl/obraz). Sposób zamawiania i wydruku est podobny, nieco inne są materiały. Plakaty drukowane są na syntetycznym papierze zbliżonym do fototapet, natomiast obrazy na powlekanym płótnie. Dzięki temu faktura obrazów przypomina dzieła starych mistrzów pędzla. Plakaty i obrazy mogą mieć różną wielkość, łatwo je dostosować do wielkości pomieszczenia lub powierzchni ściany i uzyskać pożądany efekt.


Wybór tematu fototapety lub obrazu zależy od przeznaczenia pomieszczenia oraz naszych gustów. Do wnętrz prywatnych, na przykład do sypialni, można wybierać bardziej śmiałe obrazy, z kolei w salonie trzeba się liczyć z gustem domowników oraz z tym, że będą nas odwiedzać różni goście. Młodzież lubi różne motywy, niekoniecznie na fototapecie, raczej będzie to tańszy plakat, który można wymieniać co kilka miesięcy. To lepsze wyjście niż malowanie ścian. Nie ma potrzeby malowania na ścianie graffiti, skoro do dyspozycji jest cała kategoria do wydruku (galeria graffiti – https://www.fototapeta24.pl/galeria.php?id=19). Podobnie jest z plakatami muzycznych lub sportowych idoli.


Gdzie szukać pomysłów i inspiracji do dekorowania ścian za pomocą fototapet? Oczywiście w internecie, gdzie do dyspozycji mamy tysiące gotowych aranżacji wnętrz. Nie zachęcamy do kopiowania, ale warto zobaczyć, jakie efekty uzyskali inni, by zainspirować się do dekoracji własnego mieszkania.

Czytany 559 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.