Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 08 maj 2017 09:20

Nowoczesne dekoracje wnętrz

Jak zmienić wnętrze, żeby było bardziej przyjemne i nie straciło swoich cech użytkowych? To trudne zadanie, nie można wprowadzać zbyt wielu dekoracji, które będą przeszkadzać. Najlepiej więc do dekoracji wykorzystać ściany.

Dekoracja wnętrza to przedsięwzięcie wykonywane w różnych warunkach. Najlepiej zaplanować je na etapie projektu wykończenia i aranżacji wnętrza. Otrzymamy wówczas pewną spójną całość, a funkcje użytkowe będą idealnie uzupełniane przez dekoracje. Takie podejście jest najlepsze, ale bardzo rzadko jest możliwe i dotyczy przede wszystkim nowych wnętrz lub poddawanych gruntownym remontom. Zazwyczaj mamy do czynienia z chęcią dekoracji pomieszczenia, które jest użytkowane. Niestety na dekoracje jest mało miejsca, więc skłaniamy się do wykorzystania ścian. To dobre rozwiązanie, ponieważ nie zagracamy pomieszczenia, a dekoracje na ścianach są doskonale widoczne. Do dyspozycji mamy wiele materiałów i gotowych pomysłów, warto jednak zwrócić uwagę na dekoracje drukowane.


Mówiąc o dekoracji wnętrz z drukarni myślimy przede wszystkim o fototapetach. Dzisiejsze fototapety to bardzo nowoczesny produkt, którego nie będziemy się wstydzić, zwłaszcza fototapety drukowane na zamówienie. Sposób zamawiania i wytwarzania fototapety daje możliwości wybrania do wydruku zdjęcia z wielomilionowej bazy. Jest duża szansa, że fototapeta skomponowana przez nas będzie niepowtarzalna. Fototapeta to bardzo duża dekoracja, zajmująca całą ścianę, dlatego jej zastosowanie musi być przemyślane. Duża, kolorowa fototapeta może zdominować pomieszczenie i wywołać efekt odmienny od zamierzonego. Dobór fototapety do pomieszczenia będącego w użytkowaniu powinien być wspomagany przez fachowych doradców w zakresie aranżacji wnętrz.


Jeśli obawiamy się zbyt dużej ingerencji fototapety w wygląd wnętrza, to możemy zdecydować się na mniejsze formy, takie jak plakaty lub obrazy (zobacz galerię – https://www.fototapeta24.pl/obraz). Sposób zamawiania i wydruku est podobny, nieco inne są materiały. Plakaty drukowane są na syntetycznym papierze zbliżonym do fototapet, natomiast obrazy na powlekanym płótnie. Dzięki temu faktura obrazów przypomina dzieła starych mistrzów pędzla. Plakaty i obrazy mogą mieć różną wielkość, łatwo je dostosować do wielkości pomieszczenia lub powierzchni ściany i uzyskać pożądany efekt.


Wybór tematu fototapety lub obrazu zależy od przeznaczenia pomieszczenia oraz naszych gustów. Do wnętrz prywatnych, na przykład do sypialni, można wybierać bardziej śmiałe obrazy, z kolei w salonie trzeba się liczyć z gustem domowników oraz z tym, że będą nas odwiedzać różni goście. Młodzież lubi różne motywy, niekoniecznie na fototapecie, raczej będzie to tańszy plakat, który można wymieniać co kilka miesięcy. To lepsze wyjście niż malowanie ścian. Nie ma potrzeby malowania na ścianie graffiti, skoro do dyspozycji jest cała kategoria do wydruku (galeria graffiti – https://www.fototapeta24.pl/galeria.php?id=19). Podobnie jest z plakatami muzycznych lub sportowych idoli.


Gdzie szukać pomysłów i inspiracji do dekorowania ścian za pomocą fototapet? Oczywiście w internecie, gdzie do dyspozycji mamy tysiące gotowych aranżacji wnętrz. Nie zachęcamy do kopiowania, ale warto zobaczyć, jakie efekty uzyskali inni, by zainspirować się do dekoracji własnego mieszkania.

Czytany 553 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.