Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 08 maj 2017 11:20

Nowoczesne dekoracje wnętrz

Jak zmienić wnętrze, żeby było bardziej przyjemne i nie straciło swoich cech użytkowych? To trudne zadanie, nie można wprowadzać zbyt wielu dekoracji, które będą przeszkadzać. Najlepiej więc do dekoracji wykorzystać ściany.

Dekoracja wnętrza to przedsięwzięcie wykonywane w różnych warunkach. Najlepiej zaplanować je na etapie projektu wykończenia i aranżacji wnętrza. Otrzymamy wówczas pewną spójną całość, a funkcje użytkowe będą idealnie uzupełniane przez dekoracje. Takie podejście jest najlepsze, ale bardzo rzadko jest możliwe i dotyczy przede wszystkim nowych wnętrz lub poddawanych gruntownym remontom. Zazwyczaj mamy do czynienia z chęcią dekoracji pomieszczenia, które jest użytkowane. Niestety na dekoracje jest mało miejsca, więc skłaniamy się do wykorzystania ścian. To dobre rozwiązanie, ponieważ nie zagracamy pomieszczenia, a dekoracje na ścianach są doskonale widoczne. Do dyspozycji mamy wiele materiałów i gotowych pomysłów, warto jednak zwrócić uwagę na dekoracje drukowane.


Mówiąc o dekoracji wnętrz z drukarni myślimy przede wszystkim o fototapetach. Dzisiejsze fototapety to bardzo nowoczesny produkt, którego nie będziemy się wstydzić, zwłaszcza fototapety drukowane na zamówienie. Sposób zamawiania i wytwarzania fototapety daje możliwości wybrania do wydruku zdjęcia z wielomilionowej bazy. Jest duża szansa, że fototapeta skomponowana przez nas będzie niepowtarzalna. Fototapeta to bardzo duża dekoracja, zajmująca całą ścianę, dlatego jej zastosowanie musi być przemyślane. Duża, kolorowa fototapeta może zdominować pomieszczenie i wywołać efekt odmienny od zamierzonego. Dobór fototapety do pomieszczenia będącego w użytkowaniu powinien być wspomagany przez fachowych doradców w zakresie aranżacji wnętrz.


Jeśli obawiamy się zbyt dużej ingerencji fototapety w wygląd wnętrza, to możemy zdecydować się na mniejsze formy, takie jak plakaty lub obrazy (zobacz galerię – https://www.fototapeta24.pl/obraz). Sposób zamawiania i wydruku est podobny, nieco inne są materiały. Plakaty drukowane są na syntetycznym papierze zbliżonym do fototapet, natomiast obrazy na powlekanym płótnie. Dzięki temu faktura obrazów przypomina dzieła starych mistrzów pędzla. Plakaty i obrazy mogą mieć różną wielkość, łatwo je dostosować do wielkości pomieszczenia lub powierzchni ściany i uzyskać pożądany efekt.


Wybór tematu fototapety lub obrazu zależy od przeznaczenia pomieszczenia oraz naszych gustów. Do wnętrz prywatnych, na przykład do sypialni, można wybierać bardziej śmiałe obrazy, z kolei w salonie trzeba się liczyć z gustem domowników oraz z tym, że będą nas odwiedzać różni goście. Młodzież lubi różne motywy, niekoniecznie na fototapecie, raczej będzie to tańszy plakat, który można wymieniać co kilka miesięcy. To lepsze wyjście niż malowanie ścian. Nie ma potrzeby malowania na ścianie graffiti, skoro do dyspozycji jest cała kategoria do wydruku (galeria graffiti – https://www.fototapeta24.pl/galeria.php?id=19). Podobnie jest z plakatami muzycznych lub sportowych idoli.


Gdzie szukać pomysłów i inspiracji do dekorowania ścian za pomocą fototapet? Oczywiście w internecie, gdzie do dyspozycji mamy tysiące gotowych aranżacji wnętrz. Nie zachęcamy do kopiowania, ale warto zobaczyć, jakie efekty uzyskali inni, by zainspirować się do dekoracji własnego mieszkania.

Czytany 605 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.