Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 14 lipiec 2014 19:32

Niezbędnik panny młodej

Panna młoda Panna młoda

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. My, kobiety, przeżywamy ten dzień w sposób wyjątkowy. To na nas skupiają się spojrzenia gości, my jesteśmy rozliczane z tego, jaką suknię na siebie włożymy oraz czy cała uroczystość przebiegła jak po maśle. To właśnie my, kobiety, angażujemy się w ślub całym sercem, chcąc, aby wszystko było idealne. Co jednak musimy załatwić przed ślubem?

Planowanie wesela wcale nie jest takie trudne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Kiedy już przestaniemy panikować i błądzić w labiryncie wszystkich niezbędnych rzeczy do załatwienia, całość wydaje się wręcz banalna. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to przede wszystkim określenie, mniej więcej, liczby gości na weselu. Liczba gości determinuje jaką salę wynajmiemy – czy będzie to skromny lokalik, czy też może sala bankietowa? Gdy już mamy wybraną liczbę gości, możemy ruszyć na podbój sal i hoteli, kosztując rozmaite potrawy i oglądając sale. Warte w tym momencie już wiedzieć, jaki termin ślubu nas interesuje. Co prawda nie będzie on jeszcze zaklepany w USC lub kościele, ale bez niego niczego nie załatwimy. Kiedy już wybierzemy salę, warto rozejrzeć się za oprawą muzyczną na weselu.

http://dj-wodzirej-na-wesele.pl/ wydaje się rozsądnym wyborem dla osób, które chcą uniknąć sytuacji, w której zabawa przypomina dyskotekę w wiejskiej remizie. Oprawa muzyczna ceremonii jest o tyle ważna, że to właśnie od niej zależy to jak goście i para młoda będzie się bawić na weselu. Nieodpowiedni wybór może skończyć się nudną imprezą, którą zapamiętamy do końca życia. 

Jeśli już zdecydowaliśmy się na DJ lub zespół, wówczas możemy zająć się kolejnymi sprawami, takimi jak fotograf, kamerzysta czy wynajem samochodu. Są to rzeczy, które możemy załatwiać nawet na kilka miesięcy przed weselem. W przypadku fotografa i kamerzysty, warto obejrzeć portfolio wybranych osób i dopiero na ich podstawie wybrać te osoby, które zadbają o nasze pamiątki ze ślubu.

A potem? Im bliżej ślubu, tym więcej spraw do załatwienia, ale już nie tak poważnych. Na pół roku przed ceremonią warto zaklepać termin w kościele lub USC, wybrać suknię ślubną, uzgodnić ostateczną liczbę gości. Później zakup obrączek, wysyłanie zaproszeń, umawianie się z fryzjerką i makijażystką. A na koniec – przyjechać na własny ślub i zrzucić z siebie cały stres, tańcząc do muzyki puszczanej przez DJ'a.

 

Czytany 1999 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.