poniedziałek, 01 lipiec 2019 10:51

Mozaika podbija łazienki

Mozaika szklana Mozaika szklana

Nowoczesna aranżacja łazienki, która wypiera zwykłe płytki z łazienkowych ścian i podłóg, to propozycja nie tylko dla zamożnych i zuchwałych. Mozaiki wprowadzają do wnętrza interesujący klimat i bardzo dobrze komponują się ze całą gamą styli począwszy od klasycznego, a kończąc na nowoczesnym.

Od mozaik przypominających małe morskie kamyczki do dużych futurystycznych kompozycji.

 

 

Efekt wow !

Ułożone przez fachowców ( takich warto polecić do prac z mozaiką ) mozaiki na ścianach optycznie powiększają wnętrze, szczególnie gdy zastosowany zostanie układ małych płytek wypełniający przestrzeń łazienki od podłogi aż do sufitu. Efekt końcowy takiej operacji wydobędzie z naszych ust przysłowiowe wow ! Z tak dużą siła metamorfozy drzemiąca w mozaice możesz pokusić się o wiele. Do przyozdobienia są ściany, podłoga czy sufit. Półki z mozaiki ? Dlaczego nie. Będzie to doskonałe miejsce na ręczniki i przybory toaletowe. Pamiętaj by rozważnie dobrać kolor wnętrza. Powinien być on relaksujący, a nie zbyt przytłaczający na przykład ilością odcieni. Już dawna bowiem wiadomo, a udowodnili to psycholodzy, że kolory mają wpływ na nasze samopoczucie, reakcje i nastrój. Dlatego warto o nich pamiętać również w naszych wnętrzach.

Mozaika szklana

Ciekawym rozwiązaniem, który zapewnia odmianę twojej łazienki jest mozaika szklana. Stworzona jest ona z małych płytek pozwalających na tworzenie jednobarwnych powierzchni lub bardzo różnorodnych i kolorowych wzorów. Niewielkie elementy, z których składa się mozaika dają również możliwość montowania ich na powierzchniach zaokrąglonych. W Twojej łazience to właśnie nią może być wyłożona półka na kosmetyki i inne niezbędne przybory.

Szklana wersja mozaiki jest ładna, funkcjonalna i co ważne łatwa do utrzymania w czystości. Co w dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu, jest argumentem nie do przecenienia. Do usunięcia większości plam wystarczy wilgotna ściereczka. Do mycia powierzchni pokrytej mozaiką można wykorzystać delikatne środki myjące lub detergenty przeznaczone do czyszczenia powierzchni szklanych.

Proste utrzymanie

Mozaika szklana jest również w bardzo wysokim stopniu odporna na ścieranie, co ma duże znaczenie dla jej trwałości i zachowania idealnego wyglądu w miejscach wykonywania różnych czynności związanych używaniem łazienki. Duża odporność na wysokie temperatury jest dla szklanej mozaiki cechą charakterystyczną i również dlatego doskonale sprawdza się w pomieszczeniach gdzie umiejscowiona jest np. pralka czy suszarka.

Czytany 161 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.