piątek, 17 lipiec 2020 16:37

Męskie buty na lato - jakie wybrać?

sklep z butami sklep z butami

Do każdej pory roku należy odpowiednio dobrać odzież. Jest to również szczególnie ważne w przypadku obuwia. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór butów na lato. Na rynku dostępna jest ich szeroka oferta. To jednak wcale nie ułatwia wyboru. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając buty na lato.

Męskie obuwie letnie

Zacząć trzeba od tego co tak naprawdę kryje się pod pojęciem butów letnich. Najczęściej myśląc o męskich butach letnich w pierwszej kolejności do głowy przychodzą klapki i sandały. W swojej ofercie posiada je niemal każdy sklep z butami. Są to jednak buty, które przede wszystkim nadają się wyłącznie do wyjścia na basen lub plażę. Dodatkowo pasują wyłącznie do nieco mniej formalnego ubioru. Warto zatem zwrócić uwagę na inne rodzaje męskich butów letnich. Takie, które będzie można zakładać na co dzień i które pasować będą do bardziej formalnego stroju.

Loafersy

Przykładem takich butów są z pewnością loafersy, czyli buty wsuwane oraz tassel loafersy. Choć ten typ letnich butów męskich nie jest jeszcze w naszym kraju najpowszechniejszy, to jednak z roku na rok zyskuje na popularności. Ich największą zaletą jest uniwersalność. Tassel loafersy pasują zarówno do jeansów, jak i do garnituru. Mogą one również bez problemu zastąpić półbuty. Co ważne, tassel loafersy można zakładać zarówno ze skarpetami, jak i bez. To pozostaje już wyłącznie kwestią gustu.

Penny loafersy

Dobry sklep z butami, taki jak np. e-kobi.pl posiada także w swojej ofercie nieco inną odmianę loafersów. Mowa tu o penny loafersach, czyli pensówkach. Ich cechą charakterystyczną jest pasek z rozcięciem na podbiciu. Buty te szyte są na dwa sposoby. Najpowszechniej stosowana jest metoda goodyear weldet, ale często stosowana jest również metoda blake. Penny loafersy łączą w sobie zarówno elegancji, jak i prosty design. Świetnie pasują do jeansów oraz chinosów.

Boat shoes

Inną, ciekawą propozycją na dla panów na lato są boat shoes, czyli mokasyny żeglarskie. Cieszą się sporą popularnością wśród panów. Dlatego niejeden sklep z butami posiada w swojej ofercie właśnie ten rodzaj butów. Idealnie pasują do szortów. Zwykle noszone są na bosą stopę lub z niską stopką. To buty, które gwarantują zarówno bardzo dobrą prezencję, jak i pełny komfort.

Jak zatem widać, męskie buty letnie to nie tylko popularne klapki czy sandały. Wybór jest znacznie szerszy. Pozwala na dobór takiego modelu butów, w którym mężczyzna będzie czuł się komfortowo, wygodnie, a przy tym będzie bardzo dobrze wyglądał. Kupując męskie buty na lato warto zatem nieco szerzej przyjrzeć się ofercie sklepów z butami.